Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Małe dzieci a warunki mieszkaniowe w Norwegii - Norwegia

5 Postów
Pl Pl
(Tyvhhj)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
98 Postów
Kasia Janowska
(maniakalnie)
Początkujący
wiem, że już ptakach,ale... może lepiej najpierw zatroszczyc się o odpowiednie warunki mieszkaniowe, a potem połodzic kolejne dzieci ?!!?!?!?!?! A nie, najpierw narobic dzieci, a potem liczyc na osoby trzecie, komunę,czy cokolwiek innego, że zorganizują lepsze mieszkanie. Masakra, biedne dzieci...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Pl Pl
(Tyvhhj)
Wiking
tak tak miało być ale to nieplanowana ciąża..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
A moze by tak poprostu wynajac wieksze/lepsze mieszkanie a nie dostac od komuny? Czy juz niewyplacaja barnetrygd oraz kontantstøtte z kieszeni innych ludzi ktorzy musza zaplacic podatek i akcyze na to?

Wiec tak istnieja panstwowe firmy ktore wynajmuja mieszkania po korzystnych cenach, lecz mieszkanie socjalne o jakim zapewne myslisz to przyznaja jedynie osoba korzystajacym z bostøtte ktore spelaniaja warunki do udzielenia pomocy spolecznej. Ewentualnie zawsze mozesz zglosic iz niestac was na dziecko i musi zyc w zlych warunkach, byc moze barnevernet wtedy znajdzie czas aby pomoc wam z waszym problemem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
98 Postów
Kasia Janowska
(maniakalnie)
Początkujący
Imperator1988 napisał:
Ewentualnie zawsze mozesz zglosic iz niestac was na dziecko i musi zyc w zlych warunkach, byc moze barnevernet wtedy znajdzie czas aby pomoc wam z waszym problemem

no właśnie też mi to przyszło do głowy... zimny pokój?brak ciepłej wody? no ku..a!!! dajcie mi to dziecko, to się nim zajmę!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów

(LenaGutkowska)
Nowicjusz
No jakie to charakterystyczne dla ziomali na MN!
Współczuję problemów i wiem, że nic tak nie martwi matkę jak niemożność zapewnienia dziecku dobrych warunków.
Chyba jednak faktycznie o pomoc z komuny nie będzie łatwo. Niestety nie mam zielonego pojęcia jak taka pomoc tu działa.
Chociaż nie potrafię pomóc, to wypowiadam się tu, mając nadzieję, że jednak są wśród nas tacy, którzy coś wiedzą w tej sprawie i wykażą się odrobiną zrozumienia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Pl Pl
(Tyvhhj)
Wiking
nie o to chodzi ze mnie na dziecko nie stac i nie ma co jesc:| tak nie jest .. chodzi o to ze chcialabym isc na inny wynajem.. mam jedno mieszkanie tylko dopiero od marca;/ chodzi mi o to czy kommune pomoglaby mi znalesc jakies lepsze mieszkanie do wynajmu ? czy moge isc z taka sprawa do niej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Masz tutaj zasady dotyczace mieszkan z komuny:

9.1.1 Formål og målgrupper

Kommunale boliger kan grovt sett sies å tilbys tre målgrupper. For det første er det personer som får tildelt bolig av helse- og omsorgspolitiske årsaker. Det vil si at de har behov for tilrettelagt bolig og/eller pleie- og omsorgstjenester. 1 Dette kan være personer med redusert funksjonsevne, psykiske lidelser eller rusmiddelavhengighet. For det andre er det personer som blir tildelt en bolig fordi de har vanskeligheter med å skaffe seg en egnet bolig på egen hånd av helsemessige, sosiale eller økonomiske årsaker. 2 Disse gruppene er til dels overlappende. For det tredje har en del kommuner boliger for egne ansatte eller til andre som av ulike årsaker ikke behovprøves ved tildelingen.

Wiec mozesz sie powolac na "powody ekonomiczne" lecz uznaja iz skoro maz pracuje i barnetrygd oraz kontantstøtte jest wyplacane to nie ma "økonomiske årsaker" i zaproponuja pomoc gjeldsrådgiver/økonomirådgiver czyli doradcy do spraw finansowych. Do tego powinni przynajmniej zglosic do barnevernet aby zainteresowalo sie w jakich warunkach dziecko zyje, i byc moze beda wtedy mieli czas pomoc wam rozwiazac wasz problem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
klaudusia657 napisał:
. mam jedno mieszkanie tylko dopiero od marca;/
Jak masz mieszkanie od marca, to juz przecierp ten jeden miesiac.
Zanim kommuna ruszy ze swoja dzialanoscia/pomoca, to i 3 miesiace mina jak nic.
Zanim wam odpisza na podanie, to minie 3 tygodnie - i juz mamy marzec.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok