Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
37 Postów
Nowicjusz
@zywiolek3 -> Dzięki, Nie spodziewaliśmy się, że Marika to tak popularne imię.

@gaca1 -> Na stronie konsulatustronie konsulatu jest napisane, że dokumenty: Fødselsattest, Erkjennelse av farskap muszą być przetłumaczone w przeciwnym wypadku oni pobierają opłatę 236NOK, pomyślałem że może można im przynieść przetłumaczone i z tej opłaty zrezygnować.

@kas88 -> wow, super. My mieszkamy na Grunelokka więc pewnie podejdziemy tam z wózkiem.

Czyli wszystko miło i przyjemnie

A apropo tego zdjęcia to coś specjalnego w nim jest? Przy tak małym dziecku to chyba ciężko wymagać żeby trzymało główkę prosto, czy rodzić jest na fotografii?

Dzieki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Witam. Oferuję tłumaczenia polsko-norweskie i norwesko-polskie (także te przysięgłe). Zachęcam do kontaktu na tlumacz@multinor.no lub pod nr tel.: z Polski + 48 (58) 743 07 53 lub z Norwegii + 47 21 999 409 .
Zgłoś wpis
7 Postów
... ...
(gaca1)
Wiking
gatim, napisales,ze macie akt slubu. Tlumaczenie jest zalecane gdy dziecko jest ze zwiazku nieformalnego. My nic nie tlumaczylismy i za nic nie placilismy dodatkowo. Co do zdjecia,to sa jakies wytyczne. Jasne tlo,otwarte oczy,zamknieta buzia itp.
www.oslo.polemb.net/?document=174
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Nowicjusz
Dzięki gaca1.
Pozdrawiamy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(zywiolek3)
Wiking
Gatim no właśnie mało spotykane , my wiemy co dobre
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Wiking
nie musicie nic tłumaczyć. za nic dodatkowo nie zapłacicie. zdjęcie jest na jasnym tle. rodzica nie widać na fotografi. będzie dobrze u fotografa wiedzą dokładnie jak zrobić fotkę aby było ok. weź akt małżeństwa, paszporty i akt urodzenia idź po zdjęcie i możecie iść po paszport. 2 tygodnie i paszport do odbioru
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Nowicjusz
@zywiolek wiemy, wiemy

@kas88 super ale chyba zrobie to zdjecie samemu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
Nowicjusz
chej sluchajcie ja chce wyrobic paszport dla mojej niunki i juz w zasadzie wszystko wiem tylko pozostalo jeszcze jedno pytanie moze sie orientujecie czy jest mozliwosc wyrobienia paszportu w tzw trybie pilnym tzn chodzi mi o to ze potrzebuje paszportu w zasadzie od zaraz i nie wiem jak to jest czy moga wyrobic od reki czy np jest mozliwosc wyrobienia paspzortu w kilka dni a nie w dwa tyg? za odpowiedz bylabym bardzo wdzieczna
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
Nowicjusz
o jej przepraszam za ten blad razacy na samym poczatku chcialam napisac HE J
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1549 Postów

(aga31)
Maniak
wika ,mozesz probowac to zalatwic. Czasami sie udaje. Zalezy na kogo trafisz w okienku. Niestety...
A nastepnym razem daj edytuj(taki oloweczek czerwony w prawym dolnym rogu) i popraw pisownie. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
Roksana Muszyńska
(roxanka)
Początkujący
kas88 napisał:
Dokładnie tak jak piszecie. Ja byłam w Oslo tydzień temu. Najpierw poszliśmy z Hanią (wtedy miała 5 tygodni) do fotografa który znajduje się przy samym ratuszu. Dokładny adres masz wyżej. Nawet nie zdązyliśmy się przywitać a Pani już pytała czy zdjęcie na paszport i czy do Polski 185 koron za zdjęcia i nie ma problemu. Dzidzia na ręce i pani robi kilka fotek i wybiera najlepszą.
Konsulat znajduje się ulicę lub dwie dalej. Dzwonicie domofonem i drzwi się otwierają. W piątki poniedziałki i chyba środy do 13 jest otwarte. Ale musicie dowiedzieć się dokładnie. W piątki na 100% do 13. Idziecie po papiery do okienka tzn. formularz. Musicie mieć własnie norweski akt urodzenia oryginał, akt małżeństwa i paszporty. Jeżeli chcecie aby dziecko było odrazu zarejestrowane w Polsce dostajecie dokument że zgadzacie sie aby oni to za was zrobili i wpisujecie pełnomocnika do odbioru polskiego aktu urodzenia który przyślą wam do polski. To kosztuje 650 czy jakoś tak koron. Jeżeli mieszkacie ponad 100 km od Oslo mogą Wam przysłać paszport do domu i to kosztuje 100 koron + wyrobienie paszportu 134 korony. To chyba tyle.
A i powodzenia w Oslo. Jest rozkopane i strasznie trudno się odnaleźć.





Dopytam dokladnie. Jesli pojade wyrobic dziecku paszport i bede chciala by akt urodzenia byl po polsku to po wyrazeniu zgody na pelnomocnika wysla mi go do polski??? Czy potrzebne bedzie do tego moj i meza akt urodzenia?? czy jakies inne dokumenty??
Pytam bo pozniej bede chciala przetlumaczyc akt urodzenia na polski a przesylanie poczta oryginalu w celu przetlumaczenia gdzies do innego miasta jest troche ryzykowne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok