Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
555 Postów
inga s.
(limetka81)
Wyjadacz
hej dziewczyny dziś dostałam akt urodzenia i zrobiłam już Mai fotki do paszportu. jutro jadę do oslo po paszport i apostille czy jak to zwał.... poza tym Maja waży już 3200 a jutro skończy 3 tygodnie rośnie jak na drożdżach
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
89 Postów
Jula :)
(MamaNel)
Początkujący
dostalam dzis odpowiedz z NAVu w sprawie becikowego najpierw musialam im doniesc numer konta, pozwolenie z policji, a teraz mam im dac jakies zaswiadczenie ze nie pobralam becikowego w Polsce dzwonilam tam do urzedu i powiedzieli ze nie moga mi go wystawic bo przeciez dziecko jeszcze sie nie urodzilo nie ma zadnych dokumentow ani peselu ani nic, wiec to powiedzialam w NAVie, kobieta napisala mi pismo i wysalala do Oslo ale jestem pewna ze napisza mi ze nie dostane poki nie doniose tego (tak jak teraz) albo zebym znow cos doniosla czy ktoras z Was miala takie problemy?? zostalo mi tylko 6 tyg (papiery zlozylam w 26tyg) a z ich ruchami to na pewno nie dostane przed porodem jesli w ogole dostane, dodam ze pozwolenie mam juz dawno a od lutego jestem zarejestrowana jako bezrobotna w NAV (z przerwami bo troche pracowalam ale nie wypracowalam sobie macierzynskiego)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
491 Postów
Dobrochna AS
(lady_dosia)
Wyjadacz
MamaNel dam Ci znać za parę dni, bo ja teraz bedę składała na dniach podanie to sie podpytam u siebie... ja wreszcie dostałam zgode na pobyt z UDI ) bezterminowo ) hurraaa i nie musielismy nic płacić, teraz tylko muszę dostać nr personalny i mam świety spokój ale radość!

Marzenie, nie zamartwiaj sie tak, na pewno wszystko bedzie dobrze, w końcu nie my pierwsze rodzimy, prawda?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
796 Postów
Marzena N
(marzenie)
Wyjadacz
lady dosia masz racje nie my pierwsze i nie ostatnie MamaNel to dziwne że takiego papierku od Ciebie wymagaja i to bez sensu to becikowe też tak długo rozpatruja??? przeciez jak tu sie rodzi i mieszka to chyba sie nalezy to becikowe a Ty masz numer i pozwolenie i jeszcze robia problemy!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
796 Postów
Marzena N
(marzenie)
Wyjadacz
Dziewczyny ja mam pytanie odnosnie macierzyńskiego czy mój pracodawca tez musi wypełnić jakieś papiery i wysłać do nav czy ja sama wypełniam te druki??? czytam tak na forum i chciałam sobie wydrukować te papiery co mam wypełnić ale na stronie nav nie moge tego znalezć albo zle szukam czy może mi któras pomóc????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
875 Postów
Daria C
(daris)
Maniak
marzenie z papierami o macierzynskie to jest tak ze mozesz o nich na stronie nav poczytac,zapoznac sie z nimi i zobaczyc jakie dokumenty potrzebujesz ze soba wziasc zeby je zlozyc ale najpierw musisz sie zglosic do nav po te papiery bo na ich stronie jest tylko przyklad.
Wiec idz do nav,powiedz ze chcesz papiery o foreldrepenger,wypelnij je sobie i zloz sobie kiedy Ci pasuje a przy okazji udziela ci informacji na temat tego czy twoj pracodawca tez musi cos wypelnic i czy to ty musisz sie o to martwic zeby on to zrobil.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Kalba Kalba
(Królowa_Korba)
Wyjadacz
U mnie bylo tak ze moj pracodawca wypelnil papiery, ale w NAVie powiedzieli ze nie potrzebuja tego, wystarczy im tylko to co ja im dalam. To bylo pare tygodni i temu. Wczoraj dostalam list z NAVu ze jednak potrzebuja tego papieru od pracodawcy i mam im to dac w ciagu 2 tygodni, albo rozpatrza to negatywnie. I znowu moja szefowa bedzie musiala to wypelnic bo nie mam pojecia gdzie schowalam poprzedni druk wrrrr...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
796 Postów
Marzena N
(marzenie)
Wyjadacz
Dzięki Daris za odpowiedz pójde po te papiery i zobaczymy co powiedza ale widze że róznie wymagaja bo znowu Kalba Ty piszesz że musiał pracodawca cos wypełnic a moja szefowa jest fajna ale jesli chodzi o papierkowe sprawy to leniwa jak pieron
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
875 Postów
Daria C
(daris)
Maniak
Z nav to roznie niestety bywa..ale i tak najlepiej pytac jak to jest u nich.
A co bedzie dalej i wogole jak to bedzie w twoim wypadku to zobaczymy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Kalba Kalba
(Królowa_Korba)
Wyjadacz
Ja tez mam super szefowa, ale glupio mi isc do niej i znowu o to prosic ale dzisiaj musze to zrobic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok