Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Rejestracja samochodu w Norwegii - Norwegia

1 Post
marta_gy
(marta_gy)
Wiking
Hej!

Chcę zarejestrować moje auto. Jestem w Norwegii od 10 mies., od miesiąca mam stały kontrakt.
Do tej pory byłam przekonana, ze na rejestrację auta mam rok, ale...niestety się myliłam.
Więc chciałam zapytać, czy jeśli w tym momencie pójdę do toll auto oclić, to czy z miejsca nie dostanę karę za nielegalne użytkowanie auta? Dodam, ze jest zarejestrowane na moją mamę...
Wiem, ze przejeżdżając przez granicę mogłabym się ustawić do kolejki do oclenia...lecz granica daleko, bardo daleko

Dzięki serdeczne za pomoc i pozdrawiam!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
marta_gy napisał:
Hej!

Chcę zarejestrować moje auto. Jestem w Norwegii od 10 mies., od miesiąca mam stały kontrakt.
Do tej pory byłam przekonana, ze na rejestrację auta mam rok, ale...niestety się myliłam.
Więc chciałam zapytać, czy jeśli w tym momencie pójdę do toll auto oclić, to czy z miejsca nie dostanę karę za nielegalne użytkowanie auta? Dodam, ze jest zarejestrowane na moją mamę...
Wiem, ze przejeżdżając przez granicę mogłabym się ustawić do kolejki do oclenia...lecz granica daleko, bardo daleko

Dzięki serdeczne za pomoc i pozdrawiam!!!

------
Martuniu.. rozbawilas mnie przed snem to Ci go i Tobie poprawie:
- do roku mozesz jezdzic bez strachu
-po roku wystap do TOLl o zgode na uzytkowanie na kolejny rok
- potem kup norweskie auto
- zapomnij o cleniu auta w Norwegii bo.... tylko psychicznie chorzy tak robia. Clo kosmiczne.
- miej przy sobie upowaznienie notarialne matki na uzytkowanie auta.
Szerokiej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
138 Postów
Michal Lozicki
(krefes1)
Stały Bywalec
Witam. Dla tego auta z linku mam następujące obliczenia ze Skatteetaten:
www.autotrader.nl/auto/skoda-octavia/200...ic-cruise-5-deurs-l/

Obiczenie przez kalkulator skatteetaten:
www.skatteetaten.no/no/Person/bil-og-and...r/kalkulator-import/

Którą więc sume muszę zapłacić??
PS. zaniżyłem cene zakupu auta do 3000 Euro
Ktoś może zorientowany w temacie??
Dzięki za odp !!!
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Krzysztof Kosta Wirkiewicz
(KrzysztofKosta)
Wiking
Ja z kolei słyszałem coś o zmianach dotyczących czasu poruszania się na naszych numerach od stycznia 2017, ktoś może wie czy zmiany mają nastąpić, a jeśli tak to jakie to zmiany?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(mustasj)
Wiking
z tego co wiem możesz do roku czasu jeździć autem na PL rejestracjach. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Tomasz Nowak
(Tomek9)
Początkujący
jesli Masz dzieci w Polsce i męża mozesz bez obaw jezdzic,musisz miec wymagane dokumenty i tez musisz byc iles razy w Polsce,korzystasz wtedy z statusu pendlera
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty

(norekpl)
Wiking
najpierw trzeba sie ubiegac o status pendler to po pierwsze po drugie do roku mozesz jezdzic tym samochodem po trzcie powinnas miec napisane pozwolenie od wlasciciela pojazdu na jego yzytkowanie poza granicami pl.jak to bedziesz miala podam dalsze instrukcje.ps nie oplaca sie clic zadnego samochodu z pl bo wartosc jego przekroczy faktyczny zakup takiego samego tutaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
70 Postów
**********
(**********)
Początkujący
norekpl napisał:
najpierw trzeba sie ubiegac o status pendler to po pierwsze po drugie do roku mozesz jezdzic tym samochodem po trzcie powinnas miec napisane pozwolenie od wlasciciela pojazdu na jego yzytkowanie poza granicami pl.jak to bedziesz miala podam dalsze instrukcje.ps nie oplaca sie clic zadnego samochodu z pl bo wartosc jego przekroczy faktyczny zakup takiego samego tutaj
O status pendlera nie trzeba sie starać, tylko trzeba spełniać warunki. Do roku czasu MYŚLAŁA że może jeździć, ale sie MYLIŁA. Tzn że chyba jednak coś się zmieniło! Po 3 się zgadza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok