Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
PJo napisał:
A ja radzę dobrze poszukać tutaj, ceny oferowane w sklepach jako wyjsciowe mozna zbić nawet 50-60%. I bedą to okna przeznaczone na ten klimat, należy rownież zwrócić uwagę ze zadko ktory polski producent oferuje okna z gotowymi nacienciami na szpalety co moze znacząco podnieść koszty obróbki wokół ściany.
żadko,nacienciami
RZADKO,NACIęCIAMI
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
KubaPszekot napisał:
przeciez okna sie montuje na kotwach OoOo jakie nacięcia

pracowałem długi czas jako sprzedawca i monter okien, jaki klimat norweski jedyne co sie liczy to wspolczynnik przenikalnosci termicznej Uw. Polskie okna to jedne z najlepszych w europie. Są eksportowane i do Norwegii , we Włoszech np tylko polskie okna sie montuje.

oczywiscie mowa o oknach PCV.


Naciencia na gotowe utforinger powinieneś wiedzieć co to jesli sprzedawales okna.
A na kotwach to tu moze 5% ludzi montuje ze względu ze wszędzie drewno i używa sie zwyczajnych wkretow. A co do PCV to przy tych warunkach różnie bywa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
2013 napisał:
PJo napisał:
A ja radzę dobrze poszukać tutaj, ceny oferowane w sklepach jako wyjsciowe mozna zbić nawet 50-60%. I bedą to okna przeznaczone na ten klimat, należy rownież zwrócić uwagę ze zadko ktory polski producent oferuje okna z gotowymi nacienciami na szpalety co moze znacząco podnieść koszty obróbki wokół ściany.
żadko,nacienciami
RZADKO,NACIęCIAMI


Brawo dla ciebie znalazłeś jeden szczegół do którego mozesz sie czepiać
Dobrze ze ty nie potrafisz pisac pełnymi zdaniami to i błędów nie popelniasz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Kuba Pszekot
(KubaPszekot)
Wiking
nie jestem też alfą i omega , oczywiscie montuje sie na wkrętach ale wtedy jest strata cieplna.
poza tym w norwegii nie montowalem nigdy okien wiec nie do konca znam realia tutejsze bardziej kwestie techniczne mnie interesuja i energetyczne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
PJo napisał:
2013 napisał:
PJo napisał:
A ja radzę dobrze poszukać tutaj, ceny oferowane w sklepach jako wyjsciowe mozna zbić nawet 50-60%. I bedą to okna przeznaczone na ten klimat, należy rownież zwrócić uwagę ze zadko ktory polski producent oferuje okna z gotowymi nacienciami na szpalety co moze znacząco podnieść koszty obróbki wokół ściany.
żadko,nacienciami
RZADKO,NACIęCIAMI


Brawo dla ciebie znalazłeś jeden szczegół do którego mozesz sie czepiać
Dobrze ze ty nie potrafisz pisac pełnymi zdaniami to i błędów nie popelniasz

ja nie chce pisac pelnymi zdaniami...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
no tak mrozy to tu sa takie w zimie ze to polowa tego co w Polsce
upaly tez ogromne

a PVC nie chlonie wilgoci i dlatego stosuje sie go na okna

co innego PCV
tyle ze pcv to za komuny robili pdlogi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
KubaPszekot napisał:
przeciez okna sie montuje na kotwach OoOo jakie nacięcia

pracowałem długi czas jako sprzedawca i monter okien, jaki klimat norweski jedyne co sie liczy to wspolczynnik przenikalnosci termicznej Uw i statyka okna czyli to jakie wzmocnienia zamontowano w ramie i skrzydle. Polskie okna to jedne z najlepszych w europie. Są eksportowane i do Norwegii , we Włoszech np tylko polskie okna sie montuje.

oczywiscie mowa o oknach PCV.


To, ze okna sa eksportowane do Norwegii czy Wloch wcale nie swiadczy, ze sa takie super.
Zreszta nawet jak sa dobre, to ogolne przekonanie wsrod ludnosci w Norwegii jest, ze nie sa. A takim wlasnie ludziom probujesz pozniej wdusic swoja chałupe. A ze chałup na rynku do wyboru i koloru, wiec konkurencja jest dosyc duza i kazda rzecz sie liczy.
Prawda jest taka, ze malo kto mieszka w tym samym domu cale swoje zycie. Tak na oko mozna powiedziec, ze duzo Norwegow zmieniaja miesce zamieszkania co 10-15 lat. Np. tu gdzie sie wprowadzilam, polowa domow zmienila swoich wlascicieli w ciagu ostatnich 7 lat - ludzie wyprowadzaja sie za praca, rozwodza, maja dzieci, sa starsi, itp.

Podsumowujac - glupio dla zaoszczedzenia kilku groszy montowac w domu cos, co jest w Norwegii niepopularne i co obnizy w przyszlosci wartosc twojego domu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
No i co z tego, ze okna w Polsce sa tanie..... Ja teraz potrzebuje wieksza ilosc okien drewnianych. Roznica w cenie wynosi okolo 80 000 i bede musiala wybrac drozsze norweskie, bo nie bede brala ryzyka zeby sprowadzac z Polski. W razie usterek, nie bede leciala z oknami do Polski.
Zeby jakas firma polska miala przedstawicielstwo w Norwegii, to co innego...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Kuba Pszekot
(KubaPszekot)
Wiking
ależ polskie firmy maja spedycje do norwegii doplaca sie za transport i przywoza. o ile jest to wieksza liczba a nie 2 okna ale nie to jest tutaj tematem dlatego nie ma co drążyc

co do drewnianych okien , owszem sa ladne, owszem sa drogie, ale trzeba o nie cholernie dbac impregnowac co roku. wszystko kwestia potrzeb

pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok