Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
agnieszka pawlak Jan spajder Grzegorz Odor (14380 niezalogowanych)
1 Post

(retier1)
Wiking
Hilton napisał:
retier1 napisał:
Była też seria Szklarskiego bodajże "Tomek w krainie kangurów,w tajdze i jeszcze kilka tytułów z tej seri których nie pamiętam,i np.Dzieci kapitana Granta,Moby Dick,no i oczywiście książki Londona. Są to co prawda książki dla młodzieży ,ale jak ktoś lubi przygode awanturę i ciekawe opisy natury to gorąco polecam

retier, przeczytałes "Moby Dicka" ??? Mielismy to jako lekture na zajeciach z literatury amerykanskiej, nikt nie dał rady... Za to np. "Szkarłatna litera" jest fajna książką, jest tez film ze znanymi aktorami, polecam jedno i drugie.
Owszem, i to przy latarce jak wszyscy już smacznie spali Lubię ten gatunek do dziś Londona przeczytałem wszystko dostępne co było, można go czytać bez znudzenia Z fantastyki bym polecił "Przez ocean czasu",podobny styl jak u Londona. Akcja,przygoda ,historia świata i ciekawe opisy świta dinozaurów,nie pamiętam jednak autora.Jakby nie było,prawie 40 latek temu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
555 Postów
inga s.
(limetka81)
Wyjadacz
i szatan z siódmej klasy....i ten obcy.... i dzieci z bullerbyn....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
retier1 napisał:
Hilton napisał:
retier1 napisał:
Była też seria Szklarskiego bodajże "Tomek w krainie kangurów,w tajdze i jeszcze kilka tytułów z tej seri których nie pamiętam,i np.Dzieci kapitana Granta,Moby Dick,no i oczywiście książki Londona. Są to co prawda książki dla młodzieży ,ale jak ktoś lubi przygode awanturę i ciekawe opisy natury to gorąco polecam

retier, przeczytałes "Moby Dicka" ??? Mielismy to jako lekture na zajeciach z literatury amerykanskiej, nikt nie dał rady... Za to np. "Szkarłatna litera" jest fajna książką, jest tez film ze znanymi aktorami, polecam jedno i drugie.
Owszem, i to przy latarce jak wszyscy już smacznie spali Lubię ten gatunek do dziś Londona przeczytałem wszystko dostępne co było, można go czytać bez znudzenia Z fantastyki bym polecił "Przez ocean czasu",podobny styl jak u Londona. Akcja,przygoda ,historia świata i ciekawe opisy świta dinozaurów,nie pamiętam jednak autora.Jakby nie było,prawie 40 latek temu


Mysmy to musieli po angiesku czytac tak samo jak "Podróże Guliwera" - polecam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Nie,nieeee, Guliwer u mnie odpada, absolutnie , to już wolę Anie z zielonego wzgórza
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Anna79)
Wiking
Kobietom polecam (Dom nad rozlewiskiem)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
Dzieci z Bullerbyn probuje teraz po norwesku.polecam.szczegolnie jesli ktos pamieta o czym bylo.proste slownictwo,udaje mi sie czytac prawie bez slownika.Wypozyczylam tez Basnie Andersena ale nie lubie ich bo sa smutne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
417 Postów
Brudny Harry
(Hardi)
Wyjadacz
limetka81 napisał:
czy ktoś ostatnio czytał jakąś fajną książkę godną polecenia? ja osatnio czytałam pachnidło - bardzo fajna książka.

Ja ostastnio chodze nie wyspany przez dobre ksiazki Uwielbiam czytac thrillery Frank E. Peretti, moge polecic:
"Władcy ciemności"
"Synowie buntu"
"Prorok"
"Potwór"
"Tilly" (ta ksiazka robi mocne wrazenia, opowiada o dziewczynce ktora zginela w wyniku aborcji, wraca jako duch/zjawa aby wybaczyc swojej matce)

teraz bede sie brac za "Przysięga" a pozniej za "Nawiedzenie"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1222 Posty
ladny pan
(panladnyzrodzina)
Maniak
limetka...a co na to twoj maz,ze to ksiazki sa twoja miloscia - a nie on?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
polecam "Pianistka" Elfride Jelinek, "Księga Diny" norweskiej pisarki Wassmo, "Cień Wiatru", "ZAnim cię znajdę", "Regulamin Tłoczni Win" i "Modlitwa za Owena" Irvinga,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
555 Postów
inga s.
(limetka81)
Wyjadacz
panladny napisał:
[quote]limetka...a co na to twoj maz,ze to ksiazki sa twoja miloscia - a nie on?[/quote

są różne rodzaje miłości... inaczej kocham męża , książki, rodziców, schabowe,siostrę czy śpiewanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok