Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Eliza K (19887 niezalogowanych)
123 Posty
Aga Luba
(Luba)
Stały Bywalec
Jak juz jestem w temacie, to moge szczerze polecic dwie pozycje skandynawskie.

1. "Tuż po weselu" - reż. Suzanne Bier. Film hipnotyzujący, świetnie zagrany, życiowy. Rok 2006, o ile mnie pamiec nie myli.
2. "W lepszym świecie" - tej samej reżyserki. Jeszcze niedawno w kinach. Normalnośc bez upiekszeń, trafne studium problemów współczesnego człowieka. Muza zwala z nóg. Poniżej krótka prezentacja:

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
123 Posty
Aga Luba
(Luba)
Stały Bywalec
Jako że jestem kinomaniakiem, mogę równiez polecic dwie ostatnie pozycje rodzime:

1. "Uwikłanie" - dobrze sie ogląda, ale trailer wygladał bardziej zachęcajaco. Tak, czy inaczej Ostaszewska daje radę. Dobra obsada.

2. "Kret" - nowośc z Szycem (za którym nie przepadam, ale da sie go tutaj strawic), tak jak i poprzednia pozycja, próbuje dokonac rozliczeń z przeszłością. SB, Solidarnosc, kto sie poddał, a kto nie...

Tu przy okazji musze polecic kolejną polska pozycję "Rysa" - tematyka jak wyżej, ale majstersztyk aktorski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
123 Posty
Aga Luba
(Luba)
Stały Bywalec
No i na koniec cos amerykańskiego:

1. "Druhny" - troche to przesadzone wylgarnym humorem, ale całośc jak najbardziej godan polecenia. Cos dla 30-tek, które sobie zycia nie ułóżyły.

2. "Debiutanci" - byłam wczoraj i bardzo sie cieszę, że sie w koncu wybrałam. 78-letni ojciec, pośmierci żony przyznaje sie w końcu synowi, że jest gejem. Syn tez zaczyna debiut życiowy w kwestii, w której wcześniej mu nie wychodziło. Szczerze polecam.

Byłam też niedawno na "Kobiecie, która pragnęła mężczyżny" Kino europejskie, ale z naszym polskim akcentem - Dorocińskim. Reklamowali jako thriller erotyczny, co jest grubo przesadzone. Można obejrzec, ale nie trzeba...a MELANCHOLIE obowiązkowo tak!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów

(czarymary)
Nowicjusz
[video type=youtube][/video]
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów

(czarymary)
Nowicjusz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Kamila .....
(cameelah)
Wiking
Moim zdaniem "Druhny" nie mają w sobie nic z wulgarności. Typowy, zabawny film amerykański. Chyba, że został źle przetłumaczony, bo w wersji angielskiej jest ok.

Ja polecam "Song for a raggy boy". Mocna i piękna historia. Nie najnowsza, ale dająca wytchnienie od amerykańskich produkcji.

Z polskich filmów, ostatni film jaki mi się bardzo podobał to "Drzazgi".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1019 Postów
Maniak
Ksiądz / Priest (2011)



a tu link do filmu bez limitow
lukajfilm.pl/video/2091/Ksiądz-3D--Priest-2011-Lektor-PL
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz

POLECAM!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(Kowalscy)
Stały Bywalec

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
501 Postów

(Optimus)
Wyjadacz
Jedna z moich ulubionych scen
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok