Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Konrad Kkk renata gustavsen Magdalena Domin adam hryciuk Paulina Pod Go Sia Marcel Snopkowski robert kaszuba Onty_Ja_Gabriel_3. (20704 niezalogowanych)
134 Posty

(zmiterka)
Stały Bywalec
brzydal napisał:
...



[*]
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
Maniak
brzydal napisał:
...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
166 Postów
Katarzyna Gajdosz
(yenever711)
Stały Bywalec
hahahahah co prawda krzyzowca mogles sobie darowac.... ;/
ale za to china chef mnie rozbawil do lez ;D;D;D
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...jebani

zoofile ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
chwała Bogu
bżydal cały i zdrowy
już się stęskniłem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
marta k
(marti87)
Wiking
Jasna napisał:
6kamiliana88 napisał:
Witam wszystkich miłośników zwirząt!
Poczytałam sobie wasz wątek, i mam nadzieje ze udzielicie mi konkretnych informacji.
Mieszkam w Norwegii juz pare miesiecy, tak jak wiekszość z was niewyobrazam sobie zycia bez pupila w domu.
Niestety nie mogę mieć juz psa, gdyż moja córcia ma silną alergie na pasiaki.
Zatem planuje kupić kotka, oczywiście w polsce.
Chciałabym sie dowiedzec czy faktycznie to tak długo trwa, chciałabym przywiezc tutaj malutkiego kotka...czy sam paszport i szczepienia wystarczą czy potrzeba jeszcze badanie surowicy??
Z góry dzieki za odp, bo juz przewertowałam tyle stron i złgłupiałam bo informacje są sprzeczne.
A no i czy gra tu jakas rózżnice ze kto bedzie z rodowodem??


Przede wszystkim polecam zadzwonić do Mattilsynet. Tam dokładnie Ci powiedzą co i jak. Ja przewoziłam koty w marcu i wet kazał robić to kretyńskie badanie krwi ( a konsultowałam się z kilkoma bo tu na forum chodziły słuchy, że wymóg tego badania został zniesiony od 2012), niestety wszyscy twierdzili, że trzeba.. BA! Nawet na stronie Krajowej Izby Lekarsko Weterynaryjnej jeszcze w marcu były błędne informacje i te błedne info podawali mi przez tel.
Ale w Mattilsynet nas oświecono

No i druga sprawa.. jeśli myślisz o rasowym kocie to szczerze radzę kupno kociaka z rodowodem.. Moja koleżanka kupiła dwa brytyjczyki, oba były z innych "hodowli". Jeden już nie żyje ( miał 3 lata, wrodzone problemy genetyczne.. kupa płaczu, rok biegania po wetach i smutny koniec), a kotka ( 2 lata) własnie się okazało, że ma padaczkę..

Weterynarze w Norwegii to drogi interes, lepiej zainwestować w kota z - nazwijmy to - pewnego źródła- by potem nie płakać..

PS: a tak w ogóle to najlepsze są dachowce ja mam dwa i są nie do zdarcia




A jakie macie info co do odrbaczania przy wjeździe do Polski z No ? Mi jeden norweski weterynarz powiedział, że nie potrzeba, a drugi twierdzi, że trzeba . Na stronie inspektoratu było info, że również nie potrzeba, ale teraz już nic nie mogę tam znaleźć jeżeli chodzi o no.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
134 Posty

(zmiterka)
Stały Bywalec
marti87 napisał:
Jasna napisał:
6kamiliana88 napisał:
Witam wszystkich miłośników zwirząt!
Poczytałam sobie wasz wątek, i mam nadzieje ze udzielicie mi konkretnych informacji.
Mieszkam w Norwegii juz pare miesiecy, tak jak wiekszość z was niewyobrazam sobie zycia bez pupila w domu.
Niestety nie mogę mieć juz psa, gdyż moja córcia ma silną alergie na pasiaki.
Zatem planuje kupić kotka, oczywiście w polsce.
Chciałabym sie dowiedzec czy faktycznie to tak długo trwa, chciałabym przywiezc tutaj malutkiego kotka...czy sam paszport i szczepienia wystarczą czy potrzeba jeszcze badanie surowicy??
Z góry dzieki za odp, bo juz przewertowałam tyle stron i złgłupiałam bo informacje są sprzeczne.
A no i czy gra tu jakas rózżnice ze kto bedzie z rodowodem??


Przede wszystkim polecam zadzwonić do Mattilsynet. Tam dokładnie Ci powiedzą co i jak. Ja przewoziłam koty w marcu i wet kazał robić to kretyńskie badanie krwi ( a konsultowałam się z kilkoma bo tu na forum chodziły słuchy, że wymóg tego badania został zniesiony od 2012), niestety wszyscy twierdzili, że trzeba.. BA! Nawet na stronie Krajowej Izby Lekarsko Weterynaryjnej jeszcze w marcu były błędne informacje i te błedne info podawali mi przez tel.
Ale w Mattilsynet nas oświecono

No i druga sprawa.. jeśli myślisz o rasowym kocie to szczerze radzę kupno kociaka z rodowodem.. Moja koleżanka kupiła dwa brytyjczyki, oba były z innych "hodowli". Jeden już nie żyje ( miał 3 lata, wrodzone problemy genetyczne.. kupa płaczu, rok biegania po wetach i smutny koniec), a kotka ( 2 lata) własnie się okazało, że ma padaczkę..

Weterynarze w Norwegii to drogi interes, lepiej zainwestować w kota z - nazwijmy to - pewnego źródła- by potem nie płakać..

PS: a tak w ogóle to najlepsze są dachowce ja mam dwa i są nie do zdarcia




A jakie macie info co do odrbaczania przy wjeździe do Polski z No ? Mi jeden norweski weterynarz powiedział, że nie potrzeba, a drugi twierdzi, że trzeba . Na stronie inspektoratu było info, że również nie potrzeba, ale teraz już nic nie mogę tam znaleźć jeżeli chodzi o no.



Ja teraz lecialam samolotem i jak zobaczyli,ze moja kicia ma paszport norweski to nawet nie zagladali. Najwazniesze jest aby miec szczepinie przeciw wsciekliznie , chip i paszport , odrobaczac futerka nie trzeba aczkolwiek ja zawsze ja odrobaczam przed podroza...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok