Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

szukam pomocy, porady... - Norwegia

1 Post
Ania Katarzyna
(AniaKatarzyna)
Wiking
Jest mezczyzna w Bergen , przylecial do pracy, pracowal miesiac, pracodawca nie zaplacil,znalazl nowa prace, ale skonczyl mu sie hotel pracowniczy, nie ma sie gdzie zatrzymac nawet na kilka dni... nie mowi nawet po angielsku, nie ma pojecia co zrobic, gdzie sie udac,z kim o tym porozmawiac. prosze pomozcie,poradzcie co robic w takiej sytuacji? ja osobiscie pomoc nie moge,bo mieszkam na Islandii... jakis urzad? jakis polak w urzedzie? pomoc spoleczna? jakis osrodek?... moze jakis tlumacz albo ktokolwiek kto mowi po norwesku i polsku...? plizzzz...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
AniaKatarzyna napisał:
[quote]Jest mezczyzna w Bergen , przylecial do pracy, pracowal miesiac, pracodawca nie zaplacil,znalazl nowa prace, ale skonczyl mu sie hotel pracowniczy, nie ma sie gdzie zatrzymac nawet na kilka dni... nie mowi nawet po angielsku, nie ma pojecia co zrobic, gdzie sie udac,z kim o tym porozmawiac. prosze pomozcie,poradzcie co robic w takiej sytuacji? ja osobiscie pomoc nie moge,bo mieszkam na Islandii... jakis urzad? jakis polak w urzedzie? pomoc spoleczna? jakis osrodek?... moze jakis tlumacz albo ktokolwiek kto mowi po norwesku i polsku...? plizzzz...[/quote

Nie neguje nikogo ale po cholere pchac sie tu bez niczego - jezyka,kasy,mieszkania, przyjaciela ???
No i potem sa tragedie jak ta ...

Polecam pogadac z nowym szefem o sytuacji jesli jest powazny i potrzebuje go to mu jakis kont nawet gdzies w pracy znajdzie zeby byla woda, wyro itp na start ... Jesli nie to latwo mu znajdzie barak do wynajecia bo takowe sa napewno. Kluszem do wszystkiego jest komunikacja. Ma prace to juz 50 % sukcesu moze nowy szef wplaci mu zaliczke na nowe mieszknie/barak i potraci z wyplaty...
Napisz PM to podam ci numer telefonu - moge zadzwonic i wyjasnic co trzeba i po engielsku i po norwesku ...
PS/ jak nie jest czarny to komuna i socjale mu nie pomoga w niczym ..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Ania Katarzyna
(AniaKatarzyna)
Wiking
No coz....swiadczy to niezbyt dobrze o narodzie.... Zreszta,nie wszedzie jest tak... Tu gdzie ja zyje,pomimo tych co co wbija noz w plecy,sa i tacy jak ja,co zyczliwie pomoga.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Szadowski Maciej
(Szadowski Maciej)
Wiking
Ania gdziekolwiek jesteś odezwij się na mesengera bo to bardzo ważne lub podaj swój nr na + 48 661497487
Nie mogę cię nigdzie znaleźć na fb i innych
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Szadowski Maciej
(Szadowski Maciej)
Wiking
Kolego może ty masz nr tel lub kontakt z Ania katarzyna .daj znać proszę bo to moja małżonka i nie mam z nią kontaktu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok