Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zarobki - Norwegia

1 Post
Tusiek
(Tusiek)
Wiking
Witam proszę o infornacje na temat wysokości wynagrodzenia pracując. na czarno u polaka prowadzącego własną formę, praca to budowlanka dokładnie wykończenia szpachlowanie malowanie dzrzwi podłogi itp. 130 nok na godzine to normalna stawka czy wyzysk
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Tusiek napisał:
Witam proszę o infornacje na temat wysokości wynagrodzenia pracując. na czarno u polaka prowadzącego własną formę, praca to budowlanka dokładnie wykończenia szpachlowanie malowanie dzrzwi podłogi itp. 130 nok na godzine to normalna stawka czy wyzyskNie ważne ile daje, ważne by w ogóle, chciał zapłacić na koniec miesiąca i przy tym nic nie urwał.
Przy okazji, najniższe legalne wynagrodzenie brutto, to 188,4-kr/t. minus 25% podatku, to daje 141,3-kr./t . Tyle, że ten legalny pracownik, ma ubezpieczenie i inne dodatki. wypracowane w trakcie trwania zlecenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Ludzie lepiej w adecco lub w innej agencji pracować niż u Polskiego "buractwa", taka stawka na czarno to kpina. Przy najniższej krajowej masz podobnie ale jeszcze ubezpieczenie, pakiet socialy i feriepenger. A i najważniejsze pewną wypłatę a i możesz awansować. Ja z 115 nok w 2006 doszedłem do prawie 320 nok w 2018 i wszystko w legalu. Puźniej piszecie posty że wam Wieśki nie płacą
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
113 Posty

(pluto20)
Początkujący
Czego go minusujecie facet prawde powiedzial . Gratuluje progresu sporego. Jak ktos chce to potrafi, proste . Nie lubicie ludzi ktorym sie udaje w zyciu i tyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Nie jest to dużo ale w sumie tylko 10 NOK poniżej minimalnej.. Ale szczerze powiedziawszy zależy gdzie.. jeśli małe zadupie to nie jest wcale źle..mam kolegę który pracuje za 110 NOK ale ma cały czas pracę i co 2 tygodnie ma około 9.5 00 NOK wypłacane na czas.. 6 000 za kawalerke z opłatami(sypialnia i mały salon) więc 13000 ma na czysto.. jeśli Oslo to tam stawki są dużo większe nawet na czarno .. około 180 NOK minimum
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
MonikaGrzybowska napisał:
Nie jest to dużo ale w sumie tylko 10 NOK poniżej minimalnej.. Ale szczerze powiedziawszy zależy gdzie.. jeśli małe zadupie to nie jest wcale źle..mam kolegę który pracuje za 110 NOK ale ma cały czas pracę i co 2 tygodnie ma około 9.5 00 NOK wypłacane na czas.. 6 000 za kawalerke z opłatami(sypialnia i mały salon) więc 13000 ma na czysto.. jeśli Oslo to tam stawki są dużo większe nawet na czarno .. około 180 NOK minimum

Podziwiam ludzi którzy pracują za takie pieniądze, naprawdę jak mażna "zmarnować" życie na obczyźnie za praktycznie jedzenie i spanie. Oczywiście nie mam zamiaru nikogo obrazić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Wszystko zależy od sytuacji.. brak języka i kwalifikacji zawodowych to niestety niskie stawki.. mój chłopak ma 350 NOK za h z podstawowym norweskim i perfekcyjnym angielskim.. ja z samym angielskim zarabiam około 32 000 na reke A bywa ze w sezonie dużo wiecej...Ale wiadomo różne branże różne zarobki..no i też dużo zależy od tego jak trafisz..a moj kolega o którym wspomnialam ze zarabia 19 000..nie zna zadnego jezyka i pracuje poniekad jako pomocnik bo kwalifikacji tez nie ma..dostaje tez premie uznaniowe ale nie w każdym miesiacu ale z tego co mówił czesto(4000 wypłacane przy kolejnej wypłacie)..no cóż my mieszkamy przy szwedzkiej granicy więc jedzenie np. Mięso, papierosy itd mamy nawet o połowę taniej.. no i zależy jak kto żyje i na co wydaje..jeden odkłada drugi baluje hehe.. A on co dziwne jeszcze sobie co miesiąc odkłada po 6000 i nie widzę żeby biedę klepał..no ale chłopak nie pali i nie pijerozsądnie gospodaruje pieniędzmi.. obiady sobie gotuję co drugi dzień na 2 dni odrazu..I nie siedzi po 10 czy 12 H w pracy żeby naklepac godzin..co mu z większej wypłaty jak człowiek zmeczony późno wraca do domu..*uj nie życie ..a tak to wyjdzie na spacer ,do kina,do znajomych,żyje na luzie a nie na siłe sie dorabia.. ja mu zazdroszcze.. fajnie jest zarobic 50 000 za miesiąc pracy bo to nie jest mało..Ale co z tego.. 3 miesiące tyrania po 13-15h i siły nie ma żeby własnego faceta bzyknąc.. nieee.. to ja już wolę 25 000 pracę po 8h i bzykanie co 2 dzień hahahaha.. pół żartem pół serio pół pijana po pół butelki wina ..żegnam idę spać ..pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -888  
Odpowiedz   Cytuj
113 Posty

(pluto20)
Początkujący
To jakis zarobas 350kr na h
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok