Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Życie w Norwegii

Księżniczka i szaman wreszcie na ślubnym kobiercu: Märtha Louise i Durek Verret powiedzą sobie „tak”

Monika Pianowska

16 września 2023 18:50

Udostępnij
na Facebooku
6
Księżniczka i szaman wreszcie na ślubnym kobiercu: Märtha Louise i Durek Verret powiedzą sobie „tak”

Związek księżniczki Märthy Louise (51 l.) i Durka Verretta (48 l.) został upubliczniony w 2019 roku. ndla.no/ Daryl Henderson/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc/4.0/deed.no

Najstarsze dziecko norweskiego króla, księżniczka Märtha Louise, poślubi swojego hollywoodzkiego partnera, samozwańczego szamana Durka Verretta, ogłosiła w para 13 września. Harald V napisał w oświadczeniu, że jego rodzina „z radością powita” Verreta.
We wspólnym komunikacie opublikowanym na Instagramie narzeczeni ujawnili, że ​​ślub odbędzie się latem przyszłego roku w Geiranger. Dom królewski nie pokryje rachunku za nadchodzące wydarzenie, a menadżer Verretta potwierdza, że ten przeprowadzi się do Norwegii.

Wybrali norweską przyrodę

Związek księżniczki Märthy Louise (51 l.) i Durka Verretta (48 l.) został upubliczniony w 2019 roku. 3 lata później byli już zaręczeni, ale data ślubu nie była znana aż do teraz. Wiadomo już, że zakochani powiedzą sobie „tak” w hotelu Union w malowniczym Geiranger 31 sierpnia 2024.
– Geiranger słynie ze spektakularnych fiordów i imponujących gór. Fiord Geiranger znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i reprezentuje bogatą kulturę i naturalne piękno Norwegii. (...) To dla nas wiele znaczy, że możemy zgromadzić naszych bliskich w miejscu tak bogatym w historię i spektakularną przyrodę. Geiranger to idealne miejsce na okazanie naszej miłości – napisała para we wspólnym oświadczeniu.
Oprócz planów ślubnych narzeczeni ogłosili także, że po trzech latach związku na odległość Verrett przeprowadza się do Norwegii. Menedżer Amerykanina, Simon Valvik, potwierdza w wiadomości do Nettavisen, że nowym domem przyszłego pana młodego będzie kraj fiordów. Według niego proces przeprowadzki jest już w toku.

Spływają gratulacje

Po publikacji na Instagramie wspólnego zdjęcia i informacji o planach zawarcia związku małżeńskiego w mediach społecznościowych dla Märthy i Durka posypały się gratulacje. Głos zabrała również rodzina królewska.
W komunikacie prasowym pałacu król Harald i królowa Sonja napisali, że życzą swojej córce i jej narzeczonemu wszystkiego najlepszego i nie mogą się doczekać wielkiego dnia.
„Królowa i ja jesteśmy zachwyceni, że księżniczka Märtha Louise i Durek Verrett ogłosili dziś swoje plany ślubne. Cieszymy się, że możemy powitać Durka Verretta w rodzinie i nie możemy się doczekać, aby świętować z nimi ten wielki dzień. Życzymy Märcie i Durkowi wszystkiego najlepszego” – czytamy w komunikacie prasowym.
Gratulacje dla Märthy i Durka również przesłali książę koronny Haakon i księżna koronna Mette-Marit:
„Gratulujemy księżniczce Märcie i Durkowi Verrettowi ślubu, który odbędzie się w sierpniu przyszłego roku. Cieszymy się i nie możemy się doczekać, aby świętować z nimi w Geiranger. Życzymy Märcie, Durkowi i dziewczynom [córkom księżniczki – przyp. red.] wszystkiego najlepszego na przyszłość”.

Ślub wciąż będzie królewski?

W listopadzie ubiegłego roku ogłoszono, że Märtha Louise zachowa tytuł księżniczki, ale zakończy swoje oficjalne obowiązki na rzecz dworu królewskiego.
Chociaż księżniczka jest pierwszym dzieckiem króla Haralda V, jej o dwa lata młodszy brat, książę koronny Haakon, zastąpi ojca na stanowisku króla. Norweska konstytucja została zmieniona w 1990 r., aby umożliwić pierworodnym, niezależnie od płci, pierwszeństwo w linii sukcesji. Nie odbyło się to jednak z mocą wsteczną, zatem to Haakon pozostaje pierwszym w kolejce do tronu. Następnie najstarsze dziecko Haakona, księżniczka Ingrid Alexandra, pewnego dnia będzie głową norweskiej monarchii.
Mimo rezygnacji Märthy Louise z oficjalnego tytułu księżniczki eksperci uważają, że ​​jest to nadal ślub królewski i poza członkami innych europejskich monarchii wśród gości nie zabraknie gwiazd i celebrytów, oraz oczywiście przepychu. Ślub pary nie jest finansowany przez rodzinę królewską, ale prywatnie – potwierdził pałac.
Märtha Louise, córka króla Haralda i królowej Sonji, urodziła się 22 września 1971 r.

Märtha Louise, córka króla Haralda i królowej Sonji, urodziła się 22 września 1971 r. Cathrine Wessel/ Det Kongelige Hoff

Znał ją już w… poprzednim życiu

Przez ostatnie kilka lat wokół pary pojawiło się kilka kontrowersji. Märtha Louise twierdziła, że potrafi rozmawiać z aniołami, a pochodzący z Kalifornii Verret uznaje się za szamana w szóstym pokoleniu. Utrzymywał że komunikuje się z duchami i ma medalion, który pomaga odeprzeć ciężkie energie i zaklęcia.
Jego umiejętności uzdrawiania duszy polecają znane aktorki, m.in. Gwyneth Paltrow i Nina Dobrev, sam natomiast twierdzi, że posiada także zdolności leczenia nawet tak poważnych chorób, jak białaczka. Swoją wybrankę serca zna zaś z poprzedniego wcielenia, kiedy był… królem. W 2019 roku razem wybrali się na tournée z wykładami „Księżniczka i szaman”.
Sierpień przyszłego roku to nie będzie pierwszy raz, gdy norweska księżniczka stanie na ślubnym kobiercu. W 2002 w katedrze Nidaros Märtha Louise poślubiła bowiem pisarza i dramaturga, Ariego Behna. W 2017 roku ich małżeństwo jednak się rozpadło, a trzy lata później media obiegła smutna wiadomość o samobójczej śmierci Behna. Owocem ich związku są trzy córki: Maud Angelika, Leah Isadora i Emma Tallulah.
Źródła: kongehuset.no, Nettavisen, TV2, MojaNorwegia.pl, fortune.com
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Maciej xXx

18-09-2023 09:24

Streszczenie :
Za 7 górami, za 7 morzami
mieszkały księżniczki z książętami
a z braku sukcesji,
jedna z szamanem
zabawiała sie jego talizmanem

Joanna Kuchnicka

17-09-2023 23:55

Dobromirspoleczny napisał:
To teraz będzie legalna marihuana.
I teraz każda norweszka będzie sobie szukała szamana.
Wincyj Afrikaner.


Jaa...

Dobromirspoleczny

17-09-2023 10:58

To teraz będzie legalna marihuana.
I teraz każda norweszka będzie sobie szukała szamana.
Wincyj Afrikaner.

butterfly :))

17-09-2023 00:59

To moze bedziemy mieli nastepce tronu w przyszlosci

jan kaczmarek

16-09-2023 21:00

Hmmm, to coś jak nasza Edzia Górniak....koń by się uśmiał.
Jesteście tylko i aż rozumnymi (może nie tak do końca) ssakami tak jak i cała ludzkość.
Proste?Prościutkie.

Myśliwy

16-09-2023 19:05

" Dziewczyna szamana nie zazna nigdy snu"

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok