Українська
|
Redakcja
|
25.06.2026 09:01
Бекон, ковбаси та риба під мікроскопом. Відомі нові харчові звички в Норвегії
Нові дані з Норвегії показують, що оброблене м'ясо залишається частим елементом раціону великої частини населення країни. Кожна четверта людина заявляє, що вживає такі продукти, як бекон, ковбаси, фарш або салямі від чотирьох до семи разів на тиждень. Найвище споживання спостерігається серед молодих дорослих.
Харчові звички в Норвегії не є найкращими.
stock.adobe.com/licencja standardowa
Дані походять з Дослідження умов життя, що стосується здоров'я (EHIS). Їх опублікувало Норвезьке статистичне управління (SSB). Питання стосувалися насамперед споживання червоного та обробленого м'яса. SSB повідомляє, що 25% жителів Норвегії їдять оброблене м'ясо від чотирьох до семи разів на тиждень. У випадку з червоним м'ясом цей показник нижчий і становить 12%.
Молодь найчастіше обирає оброблене м'ясо. Вікові відмінності дуже помітні
Найвищий показник стосується осіб віком 16–24 роки. У цій групі 40% опитаних їдять оброблене м'ясо щонайменше чотири рази на тиждень. Відсоток знижується з віком. Серед осіб від 80 років він становить 12%, хоча SSB зазначає, що дані для найстаршої групи менш надійні.
Схожа ситуація спостерігається і з червоним м'ясом. Серед наймолодших дорослих часте споживання декларує 18% опитаних. У найстаршій групі це 3%. Дослідниця Елін Скреттінг Лунде з SSB вказує, що різниця між віковими групами велика.
Відсоток осіб віком від 16 років, які часто (від чотирьох до семи разів на тиждень) споживають оброблене м'ясо, червоне м'ясо, а також рибу або морепродукти.Іл. SSB
Чоловіки частіше заявляють про споживання м'яса. З рибою ситуація інша
Чоловіки частіше, ніж жінки, їдять м'ясо, згідно з аналізом SSB. Це стосується як червоного м'яса, так і оброблених продуктів. У групі 16–24 роки половина чоловіків їсть оброблене м'ясо щонайменше чотири дні на тиждень. Серед жінок цього віку це близько третини.
Інакше виглядає споживання риби та морепродуктів. Лише один з десяти молодих дорослих часто їх вживає.
Відсоток зростає з віком. У групі 80 років і старше 30% опитаних заявляють, що їдять рибу та морепродукти від чотирьох до семи разів на тиждень.
SSB також показує зміни в інших частинах раціону. У 2025 році 55% жителів Норвегії їли овочі щодня, а 41% — щодня їли фрукти. З дослідження випливає, що спосіб харчування чітко відрізняється залежно від віку та статі, а частина старих звичок поступово змінюється. Норвежці рідше, ніж раніше, їдять рибу кілька разів на тиждень, рідше п'ють солодкі напої, але оброблене м'ясо залишається частим вибором, особливо серед молодих дорослих.
Як ви оцінюєте tę статтю?