Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

pomoc medyczna - Norwegia

6 Postów
Łukasz Łukasz
(Lukas92)
Wiking
witam, mam mały problem ponieważ dostało mi się coś do oka czego wyciągnać nie mogę i sytuacja się pogarsza drastycznie szybko, nie posiadam chwilowo ubezpieczenia w polsce ani tutaj, w Norwegii jestem chwilowo i wyjezdzam za 3 tygodnie, nie znam również j. Norweskiego i angielski też słaby, czy mogę uzyskać jakaś pomoc medyczną w takiej sytuacji? oko bardzo boli "ciała obcego" nie moge zlokalizować ponieważ prawdopodobnie jest głęboko pod powieką, może wystarczy chwila i może ktoś kto sie zna to wyjmie a może potrzebna będzie pomoc chirurga, to trwa od południa i się pogarsza podejmowałem wiele prób i już nie chce probowac na siłę wyciagac tego aby nie pogorszyć sytuacji . co mam zrobić w takeij sytacji do kogo się zwrócić i ile by to ewentualnie kosztowało? proszę o pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Adrian i Wioletta H
(AdrianWioletta)
Wiking
Nie masz lekarza rodzinnego więc to trochę trudna sytuacja.Wydaje mi się że możesz zgłosić sie na Akuttmottak do najbliższego szpitala.Tam muszą ci pomóc jeśli będzie zagrożenie życia bądź jakiegoś trwałego kalectwa.Jeśli chodzi o kwestie finansowe to nie mam pojęcia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Łukasz Łukasz
(Lukas92)
Wiking
OK a jak tam się zgłoszę to jest jakaś możliwość komunikacji po polsku tzn czy gdzieś znajduję się taki punkt na polaków czy coś ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Adrian i Wioletta H
(AdrianWioletta)
Wiking
Jeśli będzie problem z komunikacją to zadzwonią po tłumacza rozmowa wtedy odbędzie się przez telefon.W szpitalach pracuję także sporo Polaków albo Norweskich studentów medycyny którzy studiowali w Polsce i trochę mówią w naszym ojczystym języku.Ale na 100 procent nie masz pewności że na kogoś takiego trafisz.Weź ze sobą kogoś kto zna chociaż angielski zawsze będzie łatwiej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Jeżeli to szkło kontaktowe, to możesz iść do optyka i on ci je wyjdę. Oczywiście za całą opłata.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Adrian i Wioletta H
(AdrianWioletta)
Wiking
Nie napisał że to szkło kontaktowe tylko że tajemnicze "COŚ" jakkolwiek to brzmi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Łukasz Łukasz
(Lukas92)
Wiking
obeszło się bez pogotowia na szczęście, poradziłęm sobie domowymi sposobami. przestroga na przyszłość. Dziękuje za wypowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok