Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
MR Wojtek jak nie znasz sie na tym to nie wypowiadaj sie. Pchasz dziewczyne ku przepasci a newet lamaniu prawa w obu krajach ...
Jesli juz sie tu ktos zameldowal i jest tu ponad 185 dni to nie ma prawa zrobic prawka w PL i go wymienic. Ani wymienic ani na nim jezdzic !!!!! Wielu sie nie dlugo przekona ze to prawda ja sie wezma za kontrole. Opisywalem temat wielokrotnie na wielu forach.
NIE - mozna sobie robic prawka w PL gdy sie tu mieszka lub paracuje ponad 185 dni
NIE - wymiania prawka ktore bylo wydane w PL po przyjezdzie tu
10.000 NOK mandatu i pan idziesz pieszo jesli sprawdza twoj numer personalny w systemie i date wjazdu do NO z data wydania prawka jaka widnieje na polskim blankiecie.
PS - W polsce lamiesz prawo podpisujac wniosek o wydanie prawa jazdy oswiadczajac stale miejsce pobytu w PL ponad 185 di kazdego roku + tego roku w dniu skladania. Grozi to 2,5 lata wiezienia a dosc latwo to ustalic.

Co do prawka w NO - hm troszke Norweskiego sie przyda bo bedzie ciezko z teoria i egzaminem.
Jesli chcesz zrobic legalie prawko w PL i wymienic czy na nim sie poruszac to musisz sie wymeldowac z Folkeregister i ponownie zameldowac za pol roku.

Uprzedzam posty w stylu * a wczora mnia trzymali politi i nic pojecholem ....
To czy policjant chce cos sprawdzac, wie jak ma byc i czy mu sie chce to indywidualna kwestia. Dokladnie tak jak z jazda na polskich blachach czasem 10 lat czasem 5 a czasem 2 dni i dupa ... Pytanie tylko co bedzie w razie wypadku ? czy ubezpieczenie wyplaci cokolwiek ? ile lat do paki za kolizje/wypadek na nie waznym prawku ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
Wojtekoscar napisał:
..tak,utenfor z wyjątkiem EU najepiej poczytaj ze zrozumieniem ,a nie na wstępie publicznie durnia z siebie robisz,

Durniem to jestes ty .... Poczytaj dobrze a nie czytaj tylko jednego slowa jakie rozumiesz * Utenfor ..... Poczytaj o fastbopel, Zadzwon do polskiego wydzialu komunikacji i zapytaj w prost czy jesli mieszkasz za granica ponad 185 dni to czy mozesz wyrobic prawko a zeby bylo ciekawiej to nawet to co masz jak zgubisz nie wyrobisz legalnie duplikatu kolego ...
Prawko wazne jest tak dlugo jak je masz ale blankiet nie uprawnienie. Uprawnienie zawsze ale blankiet do czasu waznosci a wyrobienie nowego juz tylko w NO !!!!! + poczytaj dobrze nim zrobisz z siebie jak to powiedziales DURNIA ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
justare napisał:
tu mam taki link: www.vegvesen.no/forerkort/har-forerkort/...t-i-og-utenfor-norge

Poczytaj sobie ten temat ale od deski do deski bo nie chce mi sie pisac ponownie a tam sa linki do przepisow i wszystkie odnosniki a nawet potwerzenia od innych ze to co pisze jest prawda.
Polecam -
www.mojanorwegia.pl/forum/view/4/pytania...owisku-kierowcy.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
L 83
(lukasz999)
Wiking
Zdawałem egzaminy na prawo jazdy w Norwegii ,miałem zabrane polskie i musiałem zdawać ponownie tutaj .Koszt około 1300 Nok za egzaminy .Teoria prosta ,można zrobić 7 błędów na 45 pytań ,czas 90 min ,bez pośpiechu można mieć ze sobą słownik norwesko - polski w razie konieczności .Egzamin praktyczny bez stresu ,żadnych celowych prób by mnie oblać ze strony egzaminatora jak to bywa w PL .Nie wiem jaka jest cena kursu ,ale co do egzaminu to bardziej opłaca się zdawać tutaj .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Robert .
(BilXtra)
Stały Bywalec
XXX moja sprawa dobrze pisze, ja właśnie w trakcie wymiany.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Justa Re
(Justare)
Wiking
Brzmi to niezbyt ciekawie,ale niestety napewno są tutaj w NO ludzie,którzy w ten sposób uzyskali prawo jazdy..tylko co wtedy ? Skoro jeździć nie można to tutaj muszą robić żeby było ważne? A co z tym które mają?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
wladyka
(wladyka)
Wiking
lukasz999 napisał:
Zdawałem egzaminy na prawo jazdy w Norwegii ,miałem zabrane polskie i musiałem zdawać ponownie tutaj .Koszt około 1300 Nok za egzaminy .Teoria prosta ,można zrobić 7 błędów na 45 pytań ,czas 90 min ,bez pośpiechu można mieć ze sobą słownik norwesko - polski w razie konieczności .Egzamin praktyczny bez stresu ,żadnych celowych prób by mnie oblać ze strony egzaminatora jak to bywa w PL .Nie wiem jaka jest cena kursu ,ale co do egzaminu to bardziej opłaca się zdawać tutaj .

Nie wiem gdzie i kiedy zdawales ale widze tu pewne niescislosci.
sama teoria kosztuje 580kr, jesli objelesz do nastepnej mozesz podchodzic za 2 tyg.
Egzamin praktyczny kosztuje co prawda 1010kr ( ale do tego dochodzi wynajecie samochodu ze szkoly jazdy wraz z instruktorem na 2 godz poniewaz SV nie posiada wlasnych samochodow egzaminacyjnych tak jak to jest w polsce. Tak wiec egzamin praktyczny z wszystkimi kosztami to ponad 3 tys kr. Jesli oblejesz to nastepny mozesz zdawac za 4 tyg i kolejne 3 tys ...I tak do skutku. Egzamin praktyczny zaczyna sie od losowania 3 pytan z budowy i funkcjonowania pojazdu nastepnie jedziesz w miasto. W tych 2 godzinach wypozyczenia pojazdu wraz z instruktorem masz 1 godz jazdy w ktorej instruktor przejedzie z toba najczesciej uzywanymi trasami na egzaminie i wskaze ewentualne pulapki.
Naturalnie ceny wynajmu smochodu sa zalezne od szkoly i opisana sytuacja dotyczy jedynie osob, ktore stracily prawko i nie uczeszczaly na kurs a jedynie zdaja egzamin. Kursanci maja wszystko wliczone w cene. Na egzaminie dla tych ktorzy utracili prawko nie ma toru, jazdy nocnej i jazdy na dlugiej trasie - jedynie miasto. Zaczynasz i konczysz w SV. Po zaliczeniu od razu mozesz odebrac swoje prawko.( to zatrzymane)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
placebo11
(placebo11)
Wiking
Czy isnieje baza pytań, które są także na egzaminie teoretycznym? Znalazłam ok. 500 pytań, które można wykupić na dzień, 10 dni lub miesiąc ale zastanawiam się czy są to te same pytania co na egzaminie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
super_Jonasz
(super_Jonasz)
Wiking
Na szczęście zrobiłem za bardzo starych czasów jeszcze w Polsce. Też udało mi się załapać na te łatwiejsze testy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
orime
(orime)
Wiking
A czy jeździcie po zdaniu? Bo sama nieustannie odczuwam stres z powodu jazdy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok