Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Problemy z pracodawca - Norwegia

1 Post
Ytul
(Ytul)
Wiking
Witam,
Mam problem z pracodawca.
Pracuje od zeszłego roku w tej samej firmie.
Od stycznia mam umowę na stałe ze stałym wynagrodzeniem.
W maju zamiast wypłaty dostałam tylko feriepenger.
Pracodawca zamyka firma na lipiec co było zaskoczeniem dla mnie.
Problem pojawia się w miesiącu lipcu za który pracodawca rownież nie chce wypłacić pieniędzy.
Wychodzi na to ze dostanę 10 wypłat i feriepenger jako 11 wypłata. Nie wspomnę ze przepracowałam cały miesiąc mai( za który nie dostałam wypłaty, tylko feriepenger) nie słyszałam żeby kto ktokolwiek pracował za darmo w Norwegii.
W mojej umowie nie ma nic napisane o takich wypłatach. Jeżeli nawet zamykają na cały lipiec i wymuszają na mnie urlop w tym czasie( który powinnam mieć płatny 5tyg, to powinnam dostać wynagrodzenie )
Konsultowałam się z prawnikiem. Może ktoś ma podobne doświadczenie lub informacje co z tym zrobić?! Lub jakieś dowiedzenia z dobrymi prawnikami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
w Norwegii urlop jest bezpłatny
tak było, jest i raczej będzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(Krowa)
Stały Bywalec
Ytul napisał:
Witam,
Mam problem z pracodawca.
Pracuje od zeszłego roku w tej samej firmie.
Od stycznia mam umowę na stałe ze stałym wynagrodzeniem.
W maju zamiast wypłaty dostałam tylko feriepenger.
Pracodawca zamyka firma na lipiec co było zaskoczeniem dla mnie.
Problem pojawia się w miesiącu lipcu za który pracodawca rownież nie chce wypłacić pieniędzy.
Wychodzi na to ze dostanę 10 wypłat i feriepenger jako 11 wypłata. Nie wspomnę ze przepracowałam cały miesiąc mai( za który nie dostałam wypłaty, tylko feriepenger) nie słyszałam żeby kto ktokolwiek pracował za darmo w Norwegii.
W mojej umowie nie ma nic napisane o takich wypłatach. Jeżeli nawet zamykają na cały lipiec i wymuszają na mnie urlop w tym czasie( który powinnam mieć płatny 5tyg, to powinnam dostać wynagrodzenie )
Konsultowałam się z prawnikiem. Może ktoś ma podobne doświadczenie lub informacje co z tym zrobić?! Lub jakieś dowiedzenia z dobrymi prawnikami.


Widze ze masz straszne problemy z tym bydlakiem ! Najlepiej to wez i wywal go z roboty. Ja bym juz go dawno zwolnil zamiast narazac sie na stress.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
icek1
(icek1)
Nowicjusz
pokaz mu to
www.arbeidstilsynet.no/fakta.html?tid=78190
i wysli Krav om betaling za lønn za mai
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
jarek dxxxx
(jarus376)
Nowicjusz
u mnie w pracy jest tak
wczerwcu dostaje tylko feriepenger a wypłate czerwcową zostawiaja .ale gdy jade na urlop to wówczas mam płacone z tej zabranej wypłaty
i wychodzi mi ze mam zapłacony urlop
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
jasta102 napisał:
w Norwegii urlop jest bezpłatny
tak było, jest i raczej będzie

-------
Witaj dniu piekny, witajcie polskie idiotyzmy....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok