Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

ciąża i zwolnienie lekarskie - Norwegia

43 Posty
kasia wolak
(Pati2004)
Nowicjusz
witam!
mam pytanie odnosnie sykepenger w ciąży.pracuje w norwegi ponad półtora roku,jestem teraz w 12 tyg ciąży i narazie jestem na zwolnieniu lekarskim gdyż już dwa razy straciłam dziecko.czy ktoś się może orientuje jak długo mogę być na zwolnieniu?czy można całą ciąże,gdy praca jest ciężka i mam też od pracodawcy dokument w którym jest napisane że mam ciężką prace i że nie maja lżejszego stanowiska dlA mnie?i podstawowe pytanie: czu dostane becikowe jeśli całą ciąże będę na zwolnieniu? prosze o odp.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
400 Postów

(marta86)
Wyjadacz
Witam
Tobie jako ciężarnej pracującej legalnie przysługuje 10miesięczne macierzyńskie w wysokości Twojej miesięcznej pensji bez znaczenia czy jesteś na zwolnieniu. Z tym że becikowego nie otrzymasz dostaniesz to wynagrodzenie przez 10miesięcy po urodzeniu dziecka
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Anna Rabiej
(emie)
Wiking
Witam
Ja byłam w identycznej sytuacji. Pracowałam prawie dwa lata i byłam w ciąży. Byłam na zwolnieniu od 8 tygodnia ciąży bo tez miałam ciężką prace i nie mogłam nic innego robić, Byłam na zwolnieniu do końca ciąży a potem dostawałam co miesiąc becikowe.Wysokość to mniej więcej tyle samo co dostawałam na zwolnieniu plus zasiłek rodzinny w wysokości 970 koron.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
kasiaoslo1 napisał:
witam!
mam pytanie odnosnie sykepenger w ciąży.pracuje w norwegi ponad półtora roku,jestem teraz w 12 tyg ciąży i narazie jestem na zwolnieniu lekarskim gdyż już dwa razy straciłam dziecko.czy ktoś się może orientuje jak długo mogę być na zwolnieniu?czy można całą ciąże,gdy praca jest ciężka i mam też od pracodawcy dokument w którym jest napisane że mam ciężką prace i że nie maja lżejszego stanowiska dlA mnie?i podstawowe pytanie: czu dostane becikowe jeśli całą ciąże będę na zwolnieniu? prosze o odp.

Wypłacają albo jednorazowe becikowe, albo , jezeli sie wypracowalo, macierzyńskie. Dwóch tych rzeczy nie wypącają.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów
Początkujący
A to becikowe tzn wysokość jego jest od czegoś uzależniona czy też jest to kwota ustalona jeśli tak to ile?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
400 Postów

(marta86)
Wyjadacz
Jest to kwota stała ok 35500nok
Pozd
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Ulka XXX
(Ulka12)
Wiking
Witam a jak to wyglada jak pracuje na etacie 70%,czy tez nalezy mi sie pozniej macierzynskie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Ula, to jest zalezne od zarobków. Zajrzyj do informatora emigranta, do działu socjalnego, tam wszystko jest napisane. Informator jest po lewej stronie portalu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
107 Postów
Kasia kkkkk
(Kosacha)
Początkujący
Moze komus przyda sie moja wiedza na ten temat...
Urlop macierzynski przysluguje kazdej kobiecie, ktora przepracowala min pol roku na calym etacie !
Po porodzie sa dwa warianty do wyboru albo idziesz na macierzynski na 46 tyg. - wtedy masz platne 100 % swojego wynarodzenia, albo idziesz na macierzynski na 54 tyg. i wtedy masz platne przez ten okres 80 % swojego wynagrodzenia. Oprocz tego do ukonczenia przez dziecko 3 roku zycia dostajesz pieniazki w kwocie ok. 3000 NOK (niestety nie wiem ile to jest dokladnie, wiem ze te pieniadze pokryja Ci po ukonczeniu przez dziecko 1-go roku zycia koszty przedszkola ), do ukonczenia 18-go roku zycia dostaje sie ok. 950 NOK.
Jednorazowa zapomoge ( wspomniane ok. 35 000 NOK ) dostajesz po urodzeniu dziecka w NO, jesli nie pracujesz i nie nalezy Ci sie urlop macierzynski.

Nie oreientuje sie jak wyglada sprawa gdy nie ma sie penego etatu.

P.S. urlop macierzynski mozna rozpocza 3 tyg, przed planowanym terminem porodu !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Kosacha napisał:
Moze komus przyda sie moja wiedza na ten temat...
Urlop macierzynski przysluguje kazdej kobiecie, ktora przepracowala min pol roku na calym etacie !
Po porodzie sa dwa warianty do wyboru albo idziesz na macierzynski na 46 tyg. - wtedy masz platne 100 % swojego wynarodzenia, albo idziesz na macierzynski na 54 tyg. i wtedy masz platne przez ten okres 80 % swojego wynagrodzenia. Oprocz tego do ukonczenia przez dziecko 3 roku zycia dostajesz pieniazki w kwocie ok. 3000 NOK (niestety nie wiem ile to jest dokladnie, wiem ze te pieniadze pokryja Ci po ukonczeniu przez dziecko 1-go roku zycia koszty przedszkola ), do ukonczenia 18-go roku zycia dostaje sie ok. 950 NOK.
Jednorazowa zapomoge ( wspomniane ok. 35 000 NOK ) dostajesz po urodzeniu dziecka w NO, jesli nie pracujesz i nie nalezy Ci sie urlop macierzynski.

Nie oreientuje sie jak wyglada sprawa gdy nie ma sie penego etatu.

P.S. urlop macierzynski mozna rozpocza 3 tyg, przed planowanym terminem porodu !


jest to dokładnie 3303 korony, nazywa sie to kontantstøtte i nalezy sie na dziecko ktore ukonczyło pierwszy rok życia, płatne przez 23 miesiące. Nie pokrywa to kosztów przedszkola, bo jesli dziecko chodzi do przedszkola to zasilek ten jest odbierany proporcjonalnie do liczby godzin w przedszkolu tygodniowo. Powyzej 33 godzin zasilek ten sie nie nalezy. moze to ewentualnie pokryc koszt opiekunki na czarno Drugi zasilek to barnetrygd, wynosi 970 koron i nalezy sie od urodzenia do 18 roku zycia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok