Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Mandat z vy - Norwegia

Czytali temat:
Karol Pitek Jan Maryjan mart enty Morenka Piter35 XXX Mirek 08 Riggman Mariusz1993 Er Er Tomasz012 MariuszLuranc Misio72 (2822 niezalogowanych)
1 Post
Maleńka28
(Maleńka28)
Wiking
Czy za mandat karny coś mi mogą zrobić jak go nie zapłacę?. Otóż jechałam pociągiem z sandviki do Oslo i pojawili się kontlorerzy i nie miałam biletu wlepili mi mandat w wysokości 1150nok co jeśli go nie zapłacę?. Dodam że że 3 razy mnie tak złapali?. Proszę o odpowiedź jak to będzie dalej wyglądać jak tego nie zapłacę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Maleńka28 napisał:
Czy za mandat karny coś mi mogą zrobić jak go nie zapłacę?. Otóż jechałam pociągiem z sandviki do Oslo i pojawili się kontlorerzy i nie miałam biletu wlepili mi mandat w wysokości 1150nok co jeśli go nie zapłacę?. Dodam że że 3 razy mnie tak złapali?. Proszę o odpowiedź jak to będzie dalej wyglądać jak tego nie zapłacę?Przeczytaj dokładnie co pisze na każdym mandacie skoro masz ich już trzy.
Jeżeli pracujesz legalnie i firma odprowadza podatki, to w czerwcu, ściągną tobie każdą kwotę zaległą razem z odsetkami które do małych nie należą.
A wystarczy tylko wejść na stronę która widnieje na mandacie i rozłożyć sobie zaległość na raty.
No chyba, że lecisz na lewych dokumentach i jest to dla ciebie jakiś tam sport dający odrobinę adrenaliny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
G123 napisał:
Maleńka28 napisał:
Czy za mandat karny coś mi mogą zrobić jak go nie zapłacę?. Otóż jechałam pociągiem z sandviki do Oslo i pojawili się kontlorerzy i nie miałam biletu wlepili mi mandat w wysokości 1150nok co jeśli go nie zapłacę?. Dodam że że 3 razy mnie tak złapali?. Proszę o odpowiedź jak to będzie dalej wyglądać jak tego nie zapłacę?
Jeżeli pracujesz legalnie i firma odprowadza podatki, to w czerwcu, ściągną tobie każdą kwotę zaległą razem z odsetkami które do małych nie należą.


Gabrys co ty za korniszony ludziom wciskasz. Co do mandatow to jedynie te z kommuny\panstwowki sciagaja od wyplaty, reszte beda wysylac monity do usranej smierci i w pewnym momencie proszac o zaplate polowe kwoty itp ale jest tez tego ciemna strona gdyz wsadza cie na czarna liste i nie dostaniesz nawet abonamentu na telefon
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
powiem Ci co się stanie, jak nie zapłacisz mandatów nazwanych tutaj gebyr , z reguły każda firma transportowa ma swoje regulaminy i tam wszystko pisze ale generalnie tak to wygląda
1/ dostaniesz tzw. purring czyli ponaglenie, oczywiście doliczona zostanie dodatkowa opłata, bez znaczenia czy odbierzesz taki list czy nie
2/ czasami wysyłają od razu tzw. inkassovarsel czyli ostrzeżenie, że jak nie zapłacisz to wyślą ten mandat do inkasso czyli windykacji, tu również jest dodatkowa opłata
3/ następnie sprawę wysyłają do windykacji, tak jak w Polsce są tu specjalne biura, opłata rośnie już drastycznie
4/ następnie sprawa wędruje do namsmannen eller forliksrådet , czyli takiego komornika albo do ugody, opłaty ponownie rosną, równie drastycznie
5/ to jest moment ,że lądujesz w bazach jako dłużnik
6/ w razie nie dojdzie do ugody, komornik ma otwartą drogę do zajęcia Ci wszystkiego co masz, łącznie z nieruchomościami i ruchomościami np. samochód. Zaczynają od wynagrodzenia lub zasiłków itp.
7/ namsmannen jest ostatnią instancją i ma bardzo duże kompetencje, może zaspokoić wierzyciela ze wszystkiego co człowiek posiada. W tym momencie zamiast do zapłaty 1.150 kr dziesięć razy tyle.
Warto poczytać o tym wszystkim w przepisach prawa, głównie w inkassoloven
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
bg38 napisał:
powiem Ci co się stanie, jak nie zapłacisz mandatów nazwanych tutaj gebyr , z reguły każda firma transportowa ma swoje regulaminy i tam wszystko pisze ale generalnie tak to wygląda
1/ dostaniesz tzw. purring czyli ponaglenie, oczywiście doliczona zostanie dodatkowa opłata, bez znaczenia czy odbierzesz taki list czy nie
2/ czasami wysyłają od razu tzw. inkassovarsel czyli ostrzeżenie, że jak nie zapłacisz to wyślą ten mandat do inkasso czyli windykacji, tu również jest dodatkowa opłata
3/ następnie sprawę wysyłają do windykacji, tak jak w Polsce są tu specjalne biura, opłata rośnie już drastycznie
4/ następnie sprawa wędruje do namsmannen eller forliksrådet , czyli takiego komornika albo do ugody, opłaty ponownie rosną, równie drastycznie
5/ to jest moment ,że lądujesz w bazach jako dłużnik
6/ w razie nie dojdzie do ugody, komornik ma otwartą drogę do zajęcia Ci wszystkiego co masz, łącznie z nieruchomościami i ruchomościami np. samochód. Zaczynają od wynagrodzenia lub zasiłków itp.
7/ namsmannen jest ostatnią instancją i ma bardzo duże kompetencje, może zaspokoić wierzyciela ze wszystkiego co człowiek posiada. W tym momencie zamiast do zapłaty 1.150 kr dziesięć razy tyle.
Warto poczytać o tym wszystkim w przepisach prawa, głównie w inkassoloven


kolezanko z forum, tu masz duzo racji ale nie do konca, jedynie kommuna ma prawo sciagac z pensji, reszta wysyla tylko ponaglenia czyli purrebegyr...nie maja dalszej mocy sprawczej, juz to konsultowalem z wieloma osobami rdzennego pochodzenia, jedynie dlygi z kommuny wchodza na pensje, reszte mozna zapomniec jak sie jest przyjezdnym jak ten pacan co nie zna regul gry
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
oj Riggmannie, szanuję Twoje zdanie, ja jednak mam inne. Jak na pewno zauważyłeś inkassoloven, w paragrafie 1 Lovens område nie zawiera wyłączeń, wręcz odwrotnie ' Loven gjelder inndriving av forfalte pengekrav. Rettshjelp ved omtvistete pengekrav regnes ikke som inndriving. Loven viker for bestemmelser i eller i medhold av annen lov."
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
wiem, i dzieki temu ten swiat jest roznorodny. Wycinki z ustaw sa jak najbardziej ok ale tylko kommuna czy nav i itp maja prawo sciagac Ci cos z pensji, reszta bedzie wysylac te pure srure jak to nasz Gabrel pisze tu i na tym sie konczy. wiadomo jak jestes tu w systemie to moze bardziej zaszkodzic niz pomoc marne pare tys kr zaoszczedzic ale wiekszosc Polakow co przyjezdza z kaczogrodu tak mysli, ze sa w stanie oszukac system a jak zbiednieja wrocac do ojczyzny nagle przychodzi rachunek na pare tys zl i zaczyna sie problem...

ps moze latem zrobimy jakiegos grilla forumowego, fajnie by bylo z wami wszytskimi pogadac..boj fra oszlo, gabrys i , miroslawa...moze cos zrobimy ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
napisał:

ps moze latem zrobimy jakiegos grilla forumowego, fajnie by bylo z wami wszytskimi pogadac..boj fra oszlo, gabrys i , miroslawa...moze cos zrobimy ?
Hmmm...
Kiedyś tu na forum były takie akcje w Oslo, Kręgle w gronie, drinki w >Hard Rock Cafe<, czy innym miejscu. A nawet wspólne biegi przełajowe na imprezie >Råskinnet<.
I wszystko grało jak się patrzy, ponieważ forumowe niesnaski, zawsze zostawiało się w szatni na kołku, chociaż na forum, walka była nawet na noże .
Pamiętam, że parę razy przylatywałem nawet z Bødo gdy tam mieszkałem.
Fajowskie były to czasy.
Można było by to powtórzyć, chociaż wątpię w to....xxxx...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
co do tych biegow przelajowych to chyba bardziej dla tych co sa bardziej zaprawieni w bojach ale zrobic jakies ognicho, kielbaski czy tam grill, pelno jest takich miejsc w Oslo. Wsam raz na majowke

Niesmaki forumowe wiadomo ze sie zostawia na forum heh
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Riggman napisał:
co do tych biegow przelajowych to chyba bardziej dla tych co sa bardziej zaprawieni w bojach...
Czy ja wiem, każdy w tym biegu może wziąć udział, były kategorie wiekowe, lepsi i gorsi.
O ile oczywiście nie boi się wody i błota.
Ja miałem co prawda tam jakąś zaprawę, jednak w tym biegu biegłem pierwszy raz od ponad prawie 7-lat po wypadku i ciężkiej chorobie i do mety dobiegłem i to nie ostatni.
Najstarszy biegacz miał coś wtedy pod 70 lub i więcej.
To tylko niecałe 10- kilometrów.
Pamiętam iż biegła z nami BARDZO GRUBA DZIEWCZYNA, powoli jednak do przodu, a na bagnach prawie że płynęła jak amfibia.
Z tego Forum, biegło wtedy coś ponad 10 osób, pod znakiem Moja Norwegia.
W tym roku bieg ten jest 29-Kwietnia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok