Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Przeniesienie leczenia do Polski - Norwegia

4 Posty
uzilek
(uzilek)
Wiking
Witam,

Od 4 miesięcy jesienna zwolnieniu lekarskim w Norwegii. W mojej opinii leczenie nie jest satysfakcjonujące, gdyż powinien mieć zrobiony zabieg, aby wrócić do pełniej sprawności. Tutejsi lekarze nie do końca sie z tym zgadzają. Raczej chcą wymusić, abym wracał do pracy. Chciałbym przenieść i kontynuować leczenie w Polsce. Nav powiedział, że nie muszę nic zgłaszać (telefonicznie) Jednak moje pytanie brzmi, czy muszę tutaj uzgadaniać z lekarzem i od niego otrzymać skierowanie na zabieg oraz leczenie w Polsce. Czy po prostu pojechać i lekarz z Polski, moze wypisać takie skierowanie na zabieg i bez problemu wypisać zwolnienie, które będzie respektowane jako kontynuacja leczenia? Czy dostanę zwrot kosztów leczenia przez helfo? Posiadam druk s1 oraz kartę EKUZ. Czy potrzebna jest jakaś zgoda z helfo? Możliwość zrobienia tego bezgotówkowo? Z góry Dziękuję bardzo za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Jak masz S1 to jedziesz idziesz do lekarza rodzinnego i on juz cie wysle gdzie trzeba.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
uzilek napisał: ......Jednak moje pytanie brzmi, czy muszę tutaj uzgadaniać z lekarzem i od niego otrzymać skierowanie na zabieg oraz leczenie w Polsce.
Moim zdaniem.
Wypadało by jednak, poinformować swojego Norweskiego lekarza o tak kategorycznym postanowieniu.
To nic nie kosztuje, a lekarz poczuje się potrzebny i doceniany.
Dla podtrzymania dobrej relacji w późniejszych kontaktach, o ile nadal po operacji, będziesz korzystać z jego usług w Norwegi.
Przecież to nie on, nie wyraża zgody na zabieg, tylko lekarze specjaliści.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
uzilek
(uzilek)
Wiking
Ok dziękuję bardzo za odpowiedzi Właśnie dziś idę do fastlege poinformaować go o mojej decyzji. Druk s1 mam tylko jeszcze niepodbity, bo niedawno otrzymałem. W międzyczasie zmieniłem D numer na personalny, czy to wypływa na ważność dokumentu? Czy zabieg moge wykonać obojętnie na NFZ czy prywatnie I helfo zwraca koszt jaki oni ponieśliby w Norwegii? Czy za zabieg, rehabilitacje muszę płacić i pozniej dopiero zwracać sie o zwrot kosztów leczenia? Potrzebuję jakieś zgody z helfo? Wybaczcie, że tyle pytań, ale wszystko jest tak mało jasne, ze wolę się upewnić i uniknąć kolejnych zmartwień, zaskoczeń.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
uzilek napisał:
Ok dziękuję bardzo za odpowiedzi Właśnie dziś idę do fastlege poinformaować go o mojej decyzji. Druk s1 mam tylko jeszcze niepodbity, bo niedawno otrzymałem. W międzyczasie zmieniłem D numer na personalny, czy to wypływa na ważność dokumentu? Czy zabieg moge wykonać obojętnie na NFZ czy prywatnie I helfo zwraca koszt jaki oni ponieśliby w Norwegii? Czy za zabieg, rehabilitacje muszę płacić i pozniej dopiero zwracać sie o zwrot kosztów leczenia? Potrzebuję jakieś zgody z helfo? Wybaczcie, że tyle pytań, ale wszystko jest tak mało jasne, ze wolę się upewnić i uniknąć kolejnych zmartwień, zaskoczeń.
Na te pytania, nie jestem w stanie tobie odpowiedzieć, z prostej przyczyny.
Nie chce mi się szukać w necie, a osobiście nie miałem do czynienia z cytowanym drukiem, chociaż miałem operację w polandii i dalsze leczenie tu Norwegi.
Ja poinformowałem Norweskiego lekarza z miesięcznym wyprzedzeniem iż mam już ustaloną datę operacji w polandi, podałem mu ksero decyzji z datą i adresem państwowego szpitala i to wszystko.
Lekarz wystawił opinię do NAV o braku terminu w Norweskich szpitalach i konieczności takiej operacji jak najszybciej i NAV w ciągu tygodnia wydał pozytywną decyzję i to tyle.
Lekarz wystawił chorobowe 100% na jeden miesiąc od daty decyzji NAV.
Pojechałem i po trzech tygodniach wróciłem do Norwegi.
Z polandii nie brałem żadnego zwolnienia tylko szpitalny wypis po polsku i angielsku.
To tak w skrócie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
uzilek
(uzilek)
Wiking
Ok dziękuje za odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Mozesz to zrobic bezplatnie tzn. na koszt helfo z drukiem S1 tylko w placowkach z umowa NFZ zeby bylo jasne niektore prywatne placowki maja tez umowy z NFZ na niektore zabiegi ale np. na kilka sztuk w roku tak ma np.CERTUS w Poznaniu nieraz na 3 ,4 zabiegi pewnie dla swoich.Wiec bezpieczniej zrobic to w placowkac typowo panstwowych aby nie bylo problemu z kasa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
MedicalAdvisor.pl
(MedicalAdvisor.pl)
Wiking
Z drukiem zgłaszasz się do NZF-tu w Polsce. Idziesz do lekarza rodzinnego po skierowanie na zabieg. Później szukasz placówki z kontraktem NFZ i czekasz na zabieg. Bezpłatnie.
możesz też iść prywatnie bez problemu i nie czekać na terminy! część Pacjentów wybiera tę opcję bo jest szybciej i w prywatnej placówce. Możesz zabrać FV imienną i starać się później o zwrot kosztów.

Pozdrawiam
Karolina z MedicalAvisor.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Czyli mozna czekac bezplatnie na zabieg. Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
cham napisał:
Czyli mozna czekac bezplatnie na zabieg. Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moim nieskromnym zdaniem, to i owszem, możesz czekać " i do własnej śmierci" na bezpłatny zabieg.
W tym konkretnym znaczeniu, "MUSISZ BYĆ NIEZIEMSKO BOGATYM" BY OTRZYMAĆ CHOĆ JEDNO Øre ODE NAV.
Powodzenia!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok