Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przeniesienie leczenia do Polski - Norwegia

3 Posty
uzilek
(uzilek)
Wiking
Witam,

Od 4 miesięcy jesienna zwolnieniu lekarskim w Norwegii. W mojej opinii leczenie nie jest satysfakcjonujące, gdyż powinien mieć zrobiony zabieg, aby wrócić do pełniej sprawności. Tutejsi lekarze nie do końca sie z tym zgadzają. Raczej chcą wymusić, abym wracał do pracy. Chciałbym przenieść i kontynuować leczenie w Polsce. Nav powiedział, że nie muszę nic zgłaszać (telefonicznie) Jednak moje pytanie brzmi, czy muszę tutaj uzgadaniać z lekarzem i od niego otrzymać skierowanie na zabieg oraz leczenie w Polsce. Czy po prostu pojechać i lekarz z Polski, moze wypisać takie skierowanie na zabieg i bez problemu wypisać zwolnienie, które będzie respektowane jako kontynuacja leczenia? Czy dostanę zwrot kosztów leczenia przez helfo? Posiadam druk s1 oraz kartę EKUZ. Czy potrzebna jest jakaś zgoda z helfo? Możliwość zrobienia tego bezgotówkowo? Z góry Dziękuję bardzo za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-5  
Odpowiedz   Cytuj
173 Posty
noregg
(noregg) Online
Stały Bywalec
Jak masz S1 to jedziesz idziesz do lekarza rodzinnego i on juz cie wysle gdzie trzeba.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
uzilek
(uzilek)
Wiking
Ok dziękuję bardzo za odpowiedzi Właśnie dziś idę do fastlege poinformaować go o mojej decyzji. Druk s1 mam tylko jeszcze niepodbity, bo niedawno otrzymałem. W międzyczasie zmieniłem D numer na personalny, czy to wypływa na ważność dokumentu? Czy zabieg moge wykonać obojętnie na NFZ czy prywatnie I helfo zwraca koszt jaki oni ponieśliby w Norwegii? Czy za zabieg, rehabilitacje muszę płacić i pozniej dopiero zwracać sie o zwrot kosztów leczenia? Potrzebuję jakieś zgody z helfo? Wybaczcie, że tyle pytań, ale wszystko jest tak mało jasne, ze wolę się upewnić i uniknąć kolejnych zmartwień, zaskoczeń.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
uzilek
(uzilek)
Wiking
Ok dziękuje za odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
173 Posty
noregg
(noregg) Online
Stały Bywalec
Mozesz to zrobic bezplatnie tzn. na koszt helfo z drukiem S1 tylko w placowkach z umowa NFZ zeby bylo jasne niektore prywatne placowki maja tez umowy z NFZ na niektore zabiegi ale np. na kilka sztuk w roku tak ma np.CERTUS w Poznaniu nieraz na 3 ,4 zabiegi pewnie dla swoich.Wiec bezpieczniej zrobic to w placowkac typowo panstwowych aby nie bylo problemu z kasa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
MedicalAdvisor.pl
(MedicalAdvisor.pl)
Wiking
Z drukiem zgłaszasz się do NZF-tu w Polsce. Idziesz do lekarza rodzinnego po skierowanie na zabieg. Później szukasz placówki z kontraktem NFZ i czekasz na zabieg. Bezpłatnie.
możesz też iść prywatnie bez problemu i nie czekać na terminy! część Pacjentów wybiera tę opcję bo jest szybciej i w prywatnej placówce. Możesz zabrać FV imienną i starać się później o zwrot kosztów.

Pozdrawiam
Karolina z MedicalAvisor.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj


Bliżej nas