Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polskie zwolnienie - Norwegia

1 Post
PatRyk88i
(PatRyk88i)
Wiking
Dzien dobry
Gdzie na stronie nav powinienem załączyć zwolnienie od polskiego lekarza?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
voitec
(voitec)
Wiking
tez z mila checia bym sie dowiedzial
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
PatRyk88i napisał:
Dzien dobry
Gdzie na stronie nav powinienem załączyć zwolnienie od polskiego lekarza?

Zwolnienie z Polski możesz przekazać do NAV jedynie za pośrednictwem ZUS. Zanosisz je do biura ZUS w swojej miejscowości a ZUS wysyła do NAV International twoje zwolnienie na druku e-115. Kiedyś się NAV czepiał kodu choroby na polskim zwolnieniu (lekarze tego nie wypisywali) i wstrzymywał wypłatę. Idź do ZUS tam będą wiedzieć, a i na pieniądze potrzeba sporo potczekać
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
PatRyk88i napisał:
Dzien dobry

Gdzie na stronie nav powinienem załączyć zwolnienie od polskiego lekarza?

Zwolnienie należy dostarczyć do ZUS by ten przesłał druk e115 do NAV International, tłumaczenie polskiego ZLA jest nie akceptowane.
Zwolnienie musi być dostarczone w orginale..nie zadne kopie skany ani tłumaczenia.. Do tego jeszcze koniecznie wypełnione i podpisane oświadczenie własne do zwolnienia zagranicznego--egenerklæring
A jak wygląda sprawa po zgłoszeniu zwolnienia? Jest szereg terminów które trzeba dotrzymac..bez wzgledu na to czy ktos przebywa w polsce czy w Norwegi (chyba ze stan zdrowia mu to uniemożliwia)
Po 4 tygodniach musisz złożyc formularz oppfølgingsplan... Po 7 tygodniach musisz sie stawic na spotkaniu z pracodawcą.. Po 8 tygodniach musisz przedstawic szczegółowy opis diagnozy od lekarza gdzie musi byc wszystko naprawde dosc obszernie opisane..po 26 tyg. Znowu spotkanie z pracodawcą..i z kazdego takiego spotkania pracodawca musi do NAV wysłac raport
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
DK84
(DK84)
Wiking
Zus wysle zwolnienie do Navu. Potrzebny tez Ci bedzie wypelniony dokument Egenerklæring for utenlandsk sykmelding (NAV 08-09.06) ,ktory mozesz wyslac ze strony www.nav.no/skjema.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mariusz Neumann
(Mario 72)
Wiking
witam , masz może taki formularz w pdf ? kiedyś znalazłem go na necie teraz nie mogę go wyszukać a bardzo potrzebuje więc jak masz to wrzuć na imeil mariusz3536@wp.pl .Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Mario 72 napisał:
kiedyś znalazłem go na necie teraz nie mogę go wyszukać a bardzo potrzebuje

Nie wiem gdzie szukasz, bo na stronie nav jest.
www.nav.no/soknader/nb/person/til-eller-...id-i-norge#NAV080906
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok