Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Tu masz ceny zywnosci w Norwegii.
Wiesz co jesz i ile, to mozesz sobie obliczyc ile bedzie ciebie to kosztowac na tydzien czy miesiac. Sa oczywiscie tansze sklepy niz ten, ale roznice w cenach sa na ogol maks. 1-2 NOK.

meny.no/varer
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
mateusz1609
(mateusz1609)
Wiking
sam sobie chce gotować...jak mozesz to napisz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Biuro statystyczne podaje, ze normalne jedzenie dla mężczyzny kosztuje 2790 NOK na miesiac.
Jest to suma jaka sie wydaje przy normalnym jedzeniu, gotowaniu w domu, bez zadnych rarytasow, wyjscia na miasto, itp.
I to sie w sumie zgadza z tym , co widze u siebie w domu.
Bedziesz pilnowal przecen i mial zamrazalke, to za te 2000 NOK na miesiac pewnie sie utrzymasz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
tomasz k
(tomask)
Nowicjusz
Jedząc karme dla psa tyle co psa.Czasem można złowić jakąś makrele w pobliskim
fiordzie i Świętować zagryzając "polskimi" ogórkami i słoniną przywiezioną od mietka poznanego w pobliskim kościele.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Polorek Polorek
(Polorek)
Wiking
mateusz1609 napisał:
sam sobie chce gotować...jak mozesz to napiszprzywiez duzo z polski ja lecac samolotem laduje ile wejdzi zarcia i wtedy nie bedziesz narzekal bo wydasz minimum w no
Tu produkty w sklepach sa kiepskiej jakosci losos moze by np z chile pedzony pestycydami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Polorek napisał:
mateusz1609 napisał:
sam sobie chce gotować...jak mozesz to napiszprzywiez duzo z polski ja lecac samolotem laduje ile wejdzi zarcia i wtedy nie bedziesz narzekal bo wydasz minimum w no
Tu produkty w sklepach sa kiepskiej jakosci losos moze by np z chile pedzony pestycydami


...ten c Chile pewnie jest w Europie śr.wsch
...tutaj maja swojego przeciez....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Polorek Polorek
(Polorek)
Wiking
bojfraoszlo napisał:
Polorek napisał:
mateusz1609 napisał:
sam sobie chce gotować...jak mozesz to napiszprzywiez duzo z polski ja lecac samolotem laduje ile wejdzi zarcia i wtedy nie bedziesz narzekal bo wydasz minimum w no
Tu produkty w sklepach sa kiepskiej jakosci losos moze by np z chile pedzony pestycydami

...ten c Chile pewnie jest w Europie śr.wsch
...tutaj maja swojego przeciez....
wiem ze najwiekszy producent norweskiego lososia ma farmy w chile na co skazuje tamtejszych ludzi na glod , a ty sie cieszysz ze pisze losos fra norge,tak samo ze stala statki plyna z ukrainy rosji a tu nabija sie tylko certyfikaty norweskie robi to legalnie firma Norsk Stal...Norki nie sa taki swiete
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
napisał:
bojfraoszlo napisał:
Polorek napisał:
mateusz1609 napisał:
sam sobie chce gotować...jak mozesz to napiszprzywiez duzo z polski ja lecac samolotem laduje ile wejdzi zarcia i wtedy nie bedziesz narzekal bo wydasz minimum w no
Tu produkty w sklepach sa kiepskiej jakosci losos moze by np z chile pedzony pestycydami

...ten c Chile pewnie jest w Europie śr.wsch
...tutaj maja swojego przeciez....
wiem ze najwiekszy producent norweskiego lososia ma farmy w chile na co skazuje tamtejszych ludzi na glod , a ty sie cieszysz ze pisze losos fra norge,tak samo ze stala statki plyna z ukrainy rosji a tu nabija sie tylko certyfikaty norweskie robi to legalnie firma Norsk Stal...Norki nie sa taki swiete



...plecierz bzdury jak wiekszoc nieuswiadomionych
...produkuje się łososia u wybrzeży ameryki południowej
...to fakt niezaprzeczalny
...jest to łosoś nie spelniajacy norm europejskich
...ze wzgledu na przekroczona dawke szczepionki
...podtrzymujaca chodowle
...łosos ten sprzedawany jest do fast foodów
...głownie w USA
...mogą go tez kupować globalne sieci handlowe
..tesco,auchon,real,etc
...wiec podobno trafia tez na polski stół marketowy
...a faktem jest ,że nazwą obydwu łososi tu t tam jest
...,,łosos norweski,,...nazwa gatunkowa
...natomiast co do statków handlowych,kontenerowców
...to nie ma jako takiej przynaleznosci narodowej
...BANDERA okresla statek
...i głownie pochodzi z krajów ,rajów podatkowych
...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok