Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia promocjina S1 i EKUZ

Zamów teraz

nadgodziny - Norwegia

15 Postów
Pytor07
(Pytor07)
Wiking
Cześć, czy ktoś odpowie mi jak wygląda temat związany z nadgodzinami tzn., czy zaraz po przepracowanych 8h kolejne to 50% a następnie 100%?,po ilu przepracowanych nadgodzinach należy mi się posiłek?. Czy mówi o tym kodeks pracy, czy jest to wewnętrzny regulamin pracodawcy?.
Jeszcze takie pytanie na marginesie, czy jeśli dziecko ma zaplanowaną wywiadówkę i muszę sie zerwać lub zacząć poźniej pracę np. o 2h, to czy te godziny muszę odrobić?.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
....bardzo skomplikowana materia
...te 50,100
...głownie reguluje to
..kodeks wew.
...którego pracownik nigdy nie widział
...max czas pracy to 48h tygodniowo
...standardowy 37,5
...wywiadówka ?
...a chciałbys byc pracodawca i płacic za to?
...osobiscie chciałbym ,zeby mi płacono od momentu zaparzenia pierwszej kawy w domu
...a lubie dobrą kawe
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
jony jony
(jony1925)
Wiking
Z tego co wiem Po 8 godzinach pierwsze 4 godziny 50 % Każda następną 100% W sobote pierwsze 5 to 50% następne to juz 100% W niedziele to 100% W dni ustawowo wolne Pracodawca tak czy inaczej płaci dniówke plus np 7.5 dodatkowych 100% każda Tak powinien reguluwac zapłatę pracodawca A. no co się zgodziłeś to juz twoja sprawa Równie dobrze może płacić godzina za godzinę Co do jedzenie ? Powinno być ale nie musi Zależy jak się dogadasz w dobie kryzysu Podsumowujać krótko Zależy od szefa czy jest uczciwy ,bo i tak zdaje sobie sprawę ze chłopaki się nie postawiła Co do wywiadówki Jeśli nie chcesz odrabiać? Hehe Bierzesz opiekę na dziecko i wolny dzien
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
jony jony
(jony1925)
Wiking
Zapomniałem dodać że w soboty ,niedziele i dni wolne ustawowo Płaci się za 8 nie za 7,5 godziny Przerwa 30 minutowa również jest płatna
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów

(snskker)
Wiking
Pytor07 napisał:
Cześć, czy ktoś odpowie mi jak wygląda temat związany z nadgodzinami tzn., czy zaraz po przepracowanych 8h kolejne to 50% a następnie 100%?,po ilu przepracowanych nadgodzinach należy mi się posiłek?. Czy mówi o tym kodeks pracy, czy jest to wewnętrzny regulamin pracodawcy?.
Jeszcze takie pytanie na marginesie, czy jeśli dziecko ma zaplanowaną wywiadówkę i muszę sie zerwać lub zacząć poźniej pracę np. o 2h, to czy te godziny muszę odrobić?.
Wystarczy wziąć do ręki norweski kodeks pracy, w większości tłumaczony już również na język polski.
Tam jasno stoi iż wypracowywane nadgodziny bez względu na formę zatrudnienia, nie są regulowane żadną rządową ustawą pracy.
Jedyna oficjalna informacja to taka iż płatna nadgodzina nie powinna być niższa niż 40% uposażenia podstawowego brutto za godzinę pracy.
To samo dotyczy innych składników jak diety i inne.
Te sprawy zgodnie z norweskim kodeksem pracy, jak słusznie zauważył przedmówca, reguluje tylko i wyłącznie wewnętrzny zakładowy regulamin pracy obowiązujący tylko i wyłącznie na terenie danej firmy i nigdzie indziej.
Mój pracodawca, dając mi do podpisania umowę o pracę w tamtym roku, zobowiązał mnie na piśmie, do dokładnego przeczytania Norweskiego Kodeksu Pracy.
W moim zakładzie pracy, jest wewnętrzny kodeks pracy, zwany regulaminem pracy, który miałem również obowiązek przeczytać i podpisać.
Na podpisanie umowy o pracę, zapoznanie się z w/w regulaminami, miałem tydzień czasu.
Przeczytałem, podpisałem, dlatego też obecnie, nie mam w pracy problemów, a na forum ogólnym nie zadaję durnych pytań, na które w większości ludzie z zewnątrz, nie są w stanie poprawnie odpowiedzieć, ponieważ każdy zakład o ile ma swój regulamin, a nie ma takiej konieczności prawnej, ma różne rozwiązania związane z funkcjonowaniem firmy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-8  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów

(snskker)
Wiking
jony1925 napisał:
Zapomniałem dodać że w soboty ,niedziele i dni wolne ustawowo Płaci się za 8 nie za 7,5 godziny Przerwa 30 minutowa również jest płatna
Dobre, a możesz poprzeć to co tutaj zamieściłeś odnośnym przepisem prawnym?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów

(snskker)
Wiking
jony1925 napisał:
Z tego co wiem Po 8 godzinach pierwsze 4 godziny 50 % Każda następną 100% W sobote pierwsze 5 to 50% następne to juz 100% W niedziele to 100% W dni ustawowo wolne Pracodawca tak czy inaczej płaci dniówke plus np 7.5 dodatkowych 100% każda Tak powinien reguluwac zapłatę pracodawca A. no co się zgodziłeś to juz twoja sprawa Równie dobrze może płacić godzina za godzinę Co do jedzenie ? Powinno być ale nie musi Zależy jak się dogadasz w dobie kryzysu Podsumowujać krótko Zależy od szefa czy jest uczciwy ,bo i tak zdaje sobie sprawę ze chłopaki się nie postawiła Co do wywiadówki Jeśli nie chcesz odrabiać? Hehe Bierzesz opiekę na dziecko i wolny dzien
Możesz napisać, podając odnośne przepisy prawne, SKĄD TO WSZYSTKO WIESZ?
Jako pomoc z mojej strony, proponuje nie powoływać się na NKP. tam takich bzdur nie piszą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok