Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Wiecie jak załatwia się płatny urlop z navu będąc na dagpenger? - Norwegia

4 Posty
viko
(viko)
Wiking
Wiecie jak załatwia się płatny urlop z navu będąc na dagpenger?
Czy jakieś papierki potrzebne itp?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
739 Postów

(qantan)
Wyjadacz
"płatny urlop" w Norwegii??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
monika mania
(julik.bm)
Wiking
jesli ci sie nalezy z nav urlop to zadnych papierow nie musisz miec ,2 tgodnie przed urlopem wysli do nav wiadomos ,
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(Jarcys)
Wiking
Jak wchodzisz na strone navu po zalogowaniu masz info o karcie kiedy masz sie odchaczyc,a pod tym jest info ze masz 20dni urlopu .jak nabedziesz juz prawo do urlopu to takie info sie wyswietli inaczej nie ma mozliwosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
viko
(viko)
Wiking
Jak wchodzę na stronę nav to nie mam żadnej informacji o urlopie płatnym.
A może dlatego że jeszcze mi nie minęło 52 tyg.
Sprawdziłem i wychodzi na to że mam jeszcze 56 tygodni dagpenger.
Tzn. że za 4 tygodnie pojawi się taki komunikat o urlopie?

I wtedy wystarczy iść do navu i zgłosić że chcę wykorzystać cały urlop?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
viko
(viko)
Wiking
Bo urlop płatny z navu należy się ponoć po 52 tyg.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(Jarcys)
Wiking
Tak.i jedzesz gdzie chcesz,karte wysylasz nawet z chin i zaznaczasz ze jestes na urlopie.nie trzeba zglaszac sie w navie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
viko
(viko)
Wiking
Ok dzięki wam za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Hiobek
(Hiobek)
Wiking
Witam, czy skoro już przysługują mi 4 tygodnie płatnego urlopu z Nav to wystarczy ze zgłoszę chęć wyjazdu w określonym terminie np.za 4 dni i mogę jechać? Czy tez muszę czekać na jakąś odpowiedź (pozwolenie) z Nav?
Pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

()
Stały Bywalec
napisał:
Witam, czy skoro już przysługują mi 4 tygodnie płatnego urlopu z Nav to wystarczy ze zgłoszę chęć wyjazdu w określonym terminie np.za 4 dni i mogę jechać? Czy tez muszę czekać na jakąś odpowiedź (pozwolenie) z Nav?
Pzdr

Jeżeli po zalogowaniu się na stronę NAV- wyświetla się tobie określona ilość urlopu,
to nic nie musisz zgłaszać i na nic nie musisz czekać.
Jedziesz sobie na urlop chociażby i dzisiaj i dopiero jak wypełniasz kartę w konkretnym terminie, to dopiero wtedy zaznaczasz, że masz urlop taryfowy i nic więcej.
Teraz można już kartę meldunkową wypełniać z poza Norwegi, o ile oczywiście ma się ten urlop taryfowy i akurat się z tego przywileju korzysta.

Taka drobna i legalna porada, na zaoszczędzenie dni urlopowych, będąc jednak już oczywiście poza Norwegią.
Pamiętaj iż dni wolne ustawowo od pracy /sobota-niedziela/ nie wliczają się do tego urlopu, dlatego trzeba tak planować wyjazdy lub wyloty, by odbywało się to w piątek po 15:01.
Oczywiście to samo dotyczy przylotów i przyjazdów np. w poniedziałek do 6:59.
Ponieważ będąc na bezrobotnym, jesteś dyspozycyjny dla NAV jedynie w dni powszednie, od Poniedziałku do Piątku, od godziny 07:00 do godziny 15:00.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok