Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Podatki - Norwegia

4 Posty
rafal Rybaczek
(rafalr_2)
Wiking
Witam !! Jestem nowy na forum i mam nieco głupie pytanie Jeżeli stawka na umowie norweskiej jest 181.5 NOK ile realnie jako stawkę netto mogę otrzymać ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..pomiędzy 120-135 kr netto..
zalezie od podatku pobranego...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
rafal Rybaczek
(rafalr_2)
Wiking
Dzięki a realnie pojechać do Norwegii i tam popracować 3 miesiące jest sens przy tej stawce żeby sobie przywieźć trochę grosza do Polski ? Czy to raczej wystarczą na swobodne życie na miejscu ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...Ooooo pierwsza osoba ,ktora dziekuje za darmowa porade...
...wzruszylem sie...
Ps. startujac z Pl nie dostaniesz wyzszej stawki na poczatku, chyba ?
... to dobra stawka nieosiagalna dla wielu na pczatku,zwykle jest to minimalna ,jezeli w budowlance oczywiscie(168,80 na te chwile)...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
Radi Radi
(Radi)
Nowicjusz
rafalr_2 napisał:
Witam !! Jestem nowy na forum i mam nieco głupie pytanie Jeżeli stawka na umowie norweskiej jest 181.5 NOK ile realnie jako stawkę netto mogę otrzymać ??

Przyjmij sobie maksymalnie 36% podatku, bo taki potrafi być, czyli netto 116NOK. Jednak jeśli nie załatwisz karty podatkowej do pierwszej wypłaty to naliczą 50%.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
oslok
(oslok)
Wiking
radecki napisał:
rafalr_2 napisał:
Witam !! Jestem nowy na forum i mam nieco głupie pytanie Jeżeli stawka na umowie norweskiej jest 181.5 NOK ile realnie jako stawkę netto mogę otrzymać ??

Przyjmij sobie maksymalnie 36% podatku, bo taki potrafi być, czyli netto 116NOK.
Jednak jeśli nie załatwisz karty podatkowej do pierwszej wypłaty to naliczą 50%.

Jeżeli masz pracę załatwioną przez polskiego legalnego pośrednika w legalnej norweskiej firmie, to pośrednik sam załatwia/pomaga uzyskać dokumenty potrzebne do uzyskania pierwszej rejestracji podatkowej na terenie norwegi.
Sama stawka godzinowa, nic nie powie o pobranej zaliczce podatkowej, wszystko zależy od wypracowanej ilości godzin w danym miesiącu rozliczeniowym.
Ogólnie, miesięczny czas pracy to 160 godzin x stawka i dopiero od tej kwoty pobierana jest zaliczka. Dla pracowników pierwszy raz zatrudnionych w norwegi, bez dodatkowych ulg, stosuje się tabelę 7100.
Tu masz stronę, gdzie sam możesz sobie obliczyć, teoretyczną wypłatę netto.

skort.skatteetaten.no/skd/trekk/trekk

Przy tej stawce którą podałeś, śmiało można sobie odłożyć sporą kwotę, o ile się nie szaleje, tylko spokojnie kupuje w norweskich marketach podobnych do polskich.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
rafal Rybaczek
(rafalr_2)
Wiking
Dziękuję bardzo już wiem mniej-więcej co z czym się je
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
Radi Radi
(Radi)
Nowicjusz
a kto wie od jakiej szerokości geograficznej podatek jest 2 (słownie: dwa) razy niższy ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
oslok
(oslok)
Wiking
rafalr_2 napisał:
Dziękuję bardzo już wiem mniej-więcej co z czym się je
Jeszcze jedno, pamiętaj o najważniejszej sprawie, w zaliczce na podatek, jest już ujęte obowiązkowe ubezpieczenie, które płaci pracownik, ~8,2%,
oraz z kwoty brutto, obliczana jest kwota "feriepenger" ~10,2% do wypłaty pod koniec pracy lub w przyszłym roku,
o ile będziesz dalej pracował w tej samej firmie.
Dlatego też, mówienie iż z danej stawki godzinowej, zostaje na czysto ileś tam, jest błędem.
Ponieważ wszystko zależy od ilości wypracowanych godzin zwykłych jak i nadgodzin, o ile takie się zdarzą, a jednocześnie zostaną zaliczone i wypłacone w danym okresie rozrachunkowym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
oslok
(oslok)
Wiking
radecki napisał:
a kto wie od jakiej szerokości geograficznej podatek jest 2 (słownie: dwa) razy niższy ? Bajki, dosłownie nie ma czegoś takiego, chociaż na dalekiej północy, stosuje się zmniejszony % podatkowy.
To wszystko, na spokojnie, możesz sobie sam poszukać, na tej stronie, którą podałem tobie powyżej do obliczania zaliczki podatkowej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok