Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

nieuczciwy pracodawca - Norwegia

8 Postów
yaroo68
(yaroo68)
Wiking
Witam.Czy Ktoś mógłby Mi to przetłumaczyć i powiedzieć o co chodzi.Gość oszukał Nas na kasę. til deres orientering har selskap eco system as org 915692516 mva fat store betalingsproblemer.Arsak er manglende vilje for innbetaling av utestaende fordriger.Selskapet er bagjaert konkurs av skatteetaten for manglende betaling av skat og offentlige avgifter.Det vil avholdt skiftesamling den 30.07.2016 sor trondelag tingsrett dette til deres orientering .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
yaroo68 napisał:
Witam.Czy Ktoś mógłby Mi to przetłumaczyć i powiedzieć o co chodzi.Gość oszukał Nas na kasę. til deres orientering har selskap eco system as org 915692516 mva fat store betalingsproblemer.Arsak er manglende vilje for innbetaling av utestaende fordriger.Selskapet er bagjaert konkurs av skatteetaten for manglende betaling av skat og offentlige avgifter.Det vil avholdt skiftesamling den 30.07.2016 sor trondelag tingsrett dette til deres orientering .
To jest tylko dla waszej informacji. Firma zbankrutowala i to urzad podatkowy wystapil o jej likwidacje. Powodem jest brak wplaty podatku i oplat panstwowych. 30.07.2016 odbedzie sie rozprawa w sądzie (sor trondelag tingsrett).

Jednym slowem watpie ze cos dostaniecie od firmy. Ale jezeli firma nie wyplaca pensji bo zbankrutowala, to powinniscie zglosic sie do NAV i NAV powinien wam wyplacic z den statlige lønnsgarantiordningen. Z tego co slyszalam troche to trwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
yaroo68 napisał:
Witam.Czy Ktoś mógłby Mi to przetłumaczyć i powiedzieć o co chodzi.Gość oszukał Nas na kasę. til deres orientering har selskap eco system as org 915692516 mva fat store betalingsproblemer.Arsak er manglende vilje for innbetaling av utestaende fordriger.Selskapet er bagjaert konkurs av skatteetaten for manglende betaling av skat og offentlige avgifter.Det vil avholdt skiftesamling den 30.07.2016 sor trondelag tingsrett dette til deres orientering .


...Twoja firma jest w upadłości...
...co oznacza,że w sądzie zostanie ustanowiony Syndyk...
...ktory przejmie zarządzanie upadłą firmą...
...w najbliższym czasie powinienes otrzymać pismo z biura Syndyka,informujące o całej sytuacji oraz zapytaniem jakie sa Twoje roszczenia wobec pracodawcy...
..tzn. wypłaty,wypowiedzenie,feriepenger,inne...
...w piśmie od Syndyka powinien być zamieszczony specjalny formularz do wypełnienia,który odeslesz na wskazany tam adres Syndyka..
...odszukaj na stronie BRREG.NO wszystko o tej upadlości wpisując nr. organizacyjny firmy...
...będą tam podane daty kolejnych rozpraw oraz nazwa Syndyka...
...musisz monitorować sam i pilnować Syndyka,bo na złożenie wszystkich dokumentów są określone rygorystyczne terminy..,
...możesz dzwonić też do Syndyka,ale pamiętaj,że rozmowa telefoniczna nie bedzie zobowiązująca,tylko pisma i maile mają wartość...
...Potrwa to okolo roku,ale Fundusz Gwarancyjny przy NAV powinien wypłacić pieniądze...
...Rada na przyszłość dla wszystkich...
...na stronie Skatt mozna co miesiąc*na bieżąco, sprawdzić zaległości pracodawcy wobec Urzędu Podatkowego,twój szef ma ogromne długi i trwalo to już od jakiegoś czasu...
...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
yaroo68
(yaroo68)
Wiking
Dzięki za tłumaczenie.Teraz wiem ,że to było świadome działanie.Od znajomego dowiedziałem się,że ten gość chce już otworzyć nowa firmę i brac ludzi tylko na miesiąc i zwalniać.Jest nas kilku i zgłosiliśmy to do inspekcji pracy juz w maju ale do tej pory nie ma odzewu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok