Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Auto na polskich rejestracjach w Norwegii - Norwegia

3 Posty
tomass_w
(tomass_w)
Wiking
Cześć!

Od jakiegoś czasu próbuję znaleźć w sieci informacje na temat poruszania się po Oslo autem zarejestrowanym w Polsce. Chcę zakupić w kraju auto dostawcze do 3,5t i pomagać ludziom w przeprowadzkach. W związku z tym mam do Was kilka pytań:
1. Czy kategorie prawa jazdy w Norwegii mają identyczny podział jak w Polsce? Czy na prawo jazdy kategorii B mogę prowadzić samochody dostawcze do 3,5 tony?
2. Czy wymagana jest dodatkowa rejestracja/ubezpieczenie takiego pojazdu?
3. Czy na polskich blachach mogę się poruszać po Norwegii bezterminowo?
4. Czy w obrębie Oslo nie ma wydzielonych stref ekologicznych uniemożliwiających wjazd starszym pojazdom?

Pomożecie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Volkswagenami można jeździć do 5 lat bez żadnych opłat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
czesio2009 napisał:
jasta102 napisał:
Volkswagenami można jeździć do 5 lat bez żadnych opłat
I chyba parkingi też za free...

z tego co wiem to jedynie dla passatów kombi na ropę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
tomass_w
(tomass_w)
Wiking
A mamy jakieś SPRAWDZONE informacje?

Albo link do strony odpowiedniego urzędu/ubezpieczalni? Gdzie tego szukać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
czesio2009 napisał:
jasta102 napisał:
Volkswagenami można jeździć do 5 lat bez żadnych opłat
I chyba parkingi też za free...

-------
Zgadza sie, ale tylko w parkingach podziemnych, zeby nie smogowac na ulicach. Warunkiem jest takze zostawianie silnika na chodzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
tomass_w
(tomass_w)
Wiking
Dziękuję panowie.

Na rodaków zawsze można liczyć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
do usług w potrzebach młodych wilczków businessu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
czesio2009 napisał:
jasta102 napisał:
do usług w potrzebach młodych wilczków businessu
Bo pomagać sobie trzeba!!!

zwłaszcza młodym z inicjatywą
niech przełamują stereotyp Polaka pijaka, złodzieja i kombinatora
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
A widziales Norwega w aucie dostawczym z Ukrainy ???? Czemu akurat Polskie. Na ruskich blachach bedzie jeszcze taniej a i bac sie zatrzymac beda
1. Na polskich numerach nie wolno poruszac ci sie zarobkowo ani pol minuty czy to w NO czy Szwecji itp..
2. musisz otworzyc firme i placic podatek - wszystko inne to oszustwo i jest to mocno karane.
3. przewoz rzeczy sie klania bo zarobkowo nawet tego nie mozesz robic w NO. Obowiazuje Licencja, jesli przewozisz rowniez ludzi tym busem np. wlasciciela tych rzeczy z przeprowadzki to jeszcze kjøreseddel z policji bo przewozisz jako TAXI.
4. Prawo jazdy jest wazne w zakresie wszystkich kategorii jak w PL. Rozni sie tylko kat AM,T i S. * B wazne jest przez 10 lat pobytu a zawodeowe C, D itp tylko 5 lat i nie wolno wymieniac blankietu w PL bedac juz zarejestrowanym w NO bo i Polsce lamiesz prawo ( 186 dni pobytu ) i w NO.
5. jak cie zlapia na nielegalnel dzialalnosci na polskim aucie to dostaniesz kare finansowa ( podatek ) kare celna ( Auto nieoclone ) oplaty drogowe ( zalegle ) + kara i mandaty skarbowe. Auto jesli sie im spodoba to pojdzie w zastaw na parking Toll do czasu wplaty zobowiazan.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
Jesli mialbys polska licencje na transport miedzynarodowy i polska firme to wolno ci jezdzic bez dodatkowych dokumentow ale obowiazuje cie kabotarz czyli wjechac do kraju mozesz z towarem i przebywac do 7 dni z czego w tych 7 dniach wolno ci sie zaladowac 3 krotnie na terenie NO i musi nastapic wyjazd - export. Jesli wjedziesz na pusto do NO to 3 dni i nie mozesz ladowac sie krajowka czyli np z Gardermoen do Oslo itp - musisz ladowac export.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok