Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Podróż do i praca w Bergen - Norwegia

6 Postów
Jakub Głowacki
(Jakub_KBN)
Wiking
Witam,

Pod koniec maja wraz z nażeczoną ruszamy do Norwegii w celu lepszego bytu. W zawiazku z tym iż jedziemy całkowicie w ciemno kilka pytań do szanownej Polonii w Norwegii zanim ruszymy w trasę samochodem:

1. Jaka jest najlepsza trasa z Polski do Bergen (jadę z Kielc)?
2. Na jakie dodatkowe opłaty (oprócz paliwa i kosztów podróży promem)?
3. Gdzie najlepiej szukać pokoju do wynajęcia?
4. NAJBARDZIEJ STANDARDOWE - PRACA
Gdzie i jak najskuteczniej szukać pracy? Jakich formalności trzeba dokonać żeby rozpocząć
legalną pracę.

W internecie jest od zatrzęsienia informacji niemniej jednak dużo stron podaje zbieżne dane i ciężko jest znaleźć te najważniejsze, kluczowe, aktualne.

Pozdrawiam,

Jakub
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Agnieszka Rychlak
(agagaga)
Nowicjusz
Serio nie macie nagranej pracy i mieszkania ? Ani znajomych ktorzy was przetrzymaja?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
Jakub_KBN napisał:
Witam,

Pod koniec maja wraz z nażeczoną ruszamy do Norwegii w celu lepszego bytu.
W zawiazku z tym iż jedziemy całkowicie w ciemno kilka pytań do szanownej Polonii w Norwegii zanim ruszymy w trasę samochodem:

1. Jaka jest najlepsza trasa z Polski do Bergen (jadę z Kielc)?
2. Na jakie dodatkowe opłaty (oprócz paliwa i kosztów podróży promem)?
3. Gdzie najlepiej szukać pokoju do wynajęcia?
4. NAJBARDZIEJ STANDARDOWE - PRACA
Gdzie i jak najskuteczniej szukać pracy?
Jakich formalności trzeba dokonać żeby rozpocząć legalną pracę.
W internecie jest od zatrzęsienia informacji niemniej jednak dużo stron podaje zbieżne dane i ciężko jest znaleźć te najważniejsze, kluczowe, aktualne.
Pozdrawiam,
Jakub

- Co rozumiesz przez pojecie " lepszy byt" w tym konkretnym przypadku.
- Co rozumiesz przez pojęcie " standardowa praca" też w tym twoim przypadku.
Skoro masz zamiar tu przyjechać i to jeszcze do Bergen, to musisz być naprawdę bogaty i rozpieszczony.
Czyżbyś nie wierzył w to co znalazłeś w internecie.
Może spróbuj jeszcze raz, tym razem od trasy do Bergen i opłatach za bramki tak w trasie jak i w samym Bergen.
To wszystko znajdziesz jak nie na tym forum, to na pewno na tym portalu.
Inaczej rzecz ujmując,
JEŻELI NIE MASZ ZAŁATWIONEJ LEGALNEJ PRACY W NORWEGI Z TERYTORIUM POLSKI, TO PRZYJAZD TUTAJ W CIEMNO MOŻESZ POTRAKTOWAĆ JEDYNIE JAKO URLOP I TO BARDZO, BARDZO KOSZTOWNY.
To tyle na razie z mojej nieskromnej strony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
Znowu coś powiela posty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Jakub Głowacki
(Jakub_KBN)
Wiking
Jak na razie same kłady... ktoś ma jakieś przydatne informacje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Jakub Głowacki
(Jakub_KBN)
Wiking
Nie licze na bardzo ambitna prace, chcialem pojechac we dwóje na rok zeby dorobic na pare potrzebnych w Polsce rzeczy, nie myśle o stałej emigracji dlatego nie ważne jest jakiej rangi ma to być praca, byleby byla.

Słyszałem o wielu przypadkach gdzie ludzie jechali w ciemno i znajdywali po 2 tyg prace, jestem zdeterminowany i myślę pozytywnie.

PS. Nie musi być to Bergen, może być to równocześnie którekolwiek miasto. Chciałbym obrać za kierunek region który może okazać się strzałem w 10-kę a nie niewypałem. Stąd ten post.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
Jakub_KBN napisał:
Jak na razie same kłady... ktoś ma jakieś przydatne informacje?
Lepiej mieć wirtualne kłody, niż realną złość i finansowe straty.
Wszystkie przydatne informacje masz na tym forum i portalu, oraz w internecie, tylko trzeba być cierpliwym i szukać, szukać, a nie zadawać 100 to samo pytanie.
Jaki masz problem, by wejść na interaktywną mapę w internecie i wyszukać taką trasę, by była najkrótszą i najtańszą.
Co do opłat na norweskich drogach to dobra jest ta mapa:
www.1881.no/Kart/
wpisujesz trasę i tam pokazuje poza kilometrami, również aktualny koszt opłat drogowych i przejść promowych,ceny promów oraz godziny rejsów, można znaleźć po kliknięciu na stronę danego przewoźnika.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Agnieszka Rychlak
(agagaga)
Nowicjusz
Przydatne informacje wlasnie wszyscy ci mowia.! Ja rozumirm byc szalonym ale nwasz pomysl jest glupi serio. Tymbardziej chcecie na rok wyjechac na necie jest mnostwo ofert pracy skorzysjcie z ktores agencja wam pomoze zawsze bedzidcie mieli do kogo sie zwrocic. A potem mozecie zmienic prace jak juz cos bedziecie mieli. No chyba ze faktucznie macie teraz tyle siana by wynajac mieszkabie i utrzymac sie przynajmniej miesiac zanim znajdziecie cokolwiek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Agnieszka Rychlak
(agagaga)
Nowicjusz
A przyadki innych ludzi to nie twoje przypadki jednemu sie uda a 15 konczy jako menel na ulicy bo nawet nie ma za co do polski wrocic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
agagaga napisał:
A przyadki innych ludzi to nie twoje przypadki jednemu sie uda a 15 konczy jako menel na ulicy bo nawet nie ma za co do polski wrocicPoznałem paru z tej grupy i niekoniecznie nie chcą wracać i nie dlatego, że wstyd przed rodziną, tylko mówili, że tu jest łatwiej w dużym mieście przeżyć i przenocować w darmowych sypialniach, a i z pantów też jest grosz na miejscowy hazard. Było to zimą w mroźną późną piątkową noc pod klubem gdzie stali nawaleni jak szpadel i żebrali o fajki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok