Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Maverick napisał:
Mam w Norwegii pobyt stały i nie zamierzam się stąd w ogóle wyprowadzać. Mam tu rodzinę: żonę i dwójkę dzieci, i oni też mają tu stały pobyt. Nie potrzebuję i nie chcę zmieniać obywatelstwa.
młoda stażem Polonia to i głupia jak ruskie walonki
w USA na pewno każdy by ci najgrzeczniej to psychologa w takiej sytuacji zalecił
z tym, że oni tam nie są wcale tak delikatni
i to się tu do pisania nie nadaje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Marta F
(MartaF)
Nowicjusz
Dzień dobry,
Cały okres przebywania na zasiłku rehabilitacyjnym (AAP) przyczynił się do utraty dochodu na skutek wypadku, co jest podstawą do otrzymania odszkodowania od ubezpieczyciela pracodawcy. Jeśli jeszcze nie wnioskował Pan o zadośćuczynienie do ubezpieczyciela, to w Pana sytuacji należy to zrobić jak najszybciej i skorzystać z pomocy kancelarii prawnej, aby część kwoty odszkodowania nie przepadła ze względu na przedawnienie, jako, że szkoda miała miejsce w 2008 roku.

Więcej informacji: www.mojanorwegia.pl/odszkodowanie-za-wypadek-w-pracy-norwegia

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
wiking norwegia
(WikingNorwegia)
Wiking
jasta102 napisał:
Maverick napisał:
Mam w Norwegii pobyt stały i nie zamierzam się stąd w ogóle wyprowadzać. Mam tu rodzinę: żonę i dwójkę dzieci, i oni też mają tu stały pobyt. Nie potrzebuję i nie chcę zmieniać obywatelstwa.
młoda stażem Polonia to i głupia jak ruskie walonki
w USA na pewno każdy by ci najgrzeczniej to psychologa w takiej sytuacji zalecił
z tym, że oni tam nie są wcale tak delikatni
i to się tu do pisania nie nadaje

Ja malm psychologa i chodzę regularnie na terapię co tydzień.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
WikingNorwegia napisał:
jasta102 napisał:
Maverick napisał:
Mam w Norwegii pobyt stały i nie zamierzam się stąd w ogóle wyprowadzać. Mam tu rodzinę: żonę i dwójkę dzieci, i oni też mają tu stały pobyt. Nie potrzebuję i nie chcę zmieniać obywatelstwa.
młoda stażem Polonia to i głupia jak ruskie walonki
w USA na pewno każdy by ci najgrzeczniej to psychologa w takiej sytuacji zalecił
z tym, że oni tam nie są wcale tak delikatni
i to się tu do pisania nie nadaje

Ja malm psychologa i chodzę regularnie na terapię co tydzień.

postaram się najbardziej oględnie co w Ameryce pisali
w rozkroku pomiędzy Polską a nowym siedliskiem to się nie stoi
bo jeszcze co pęknie pośrodku
albo w te albo wewte
a psychologa walnij lekko z byka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
Zadzwon do kancelarii adwokackiej. Jest w Oslo Nierzwicki, jest Garstecki. Pierwsza porada nic nie kosztuje, a bedziesz wiedzial na czym stoisz. Jestes tyle lat w Norwegii, a wydajesz sie troche malo samodzielny. Odszkodowanie za utrate zdrowia i przyszlego dochodu z tytulu niemoznosci wykonywania pracy to lekko liczac pare milionow koron. Zalezy w jakim jestes wieku. Sprawdz dokladnie z adwokatem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
wypadki drogowe są zazwyczaj z czyjejś winy
a tego jeszcze chyba tu nie wiemy, czyją winę orzeczono
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów

(obibok)
Początkujący
wina Tuska
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Harper Harper
(Harper)
Nowicjusz
Na miejscu tego Pana też bym wpadla w panike....- polska renta...- jakies 1 do 1.5 tys PLN zalezy jeszcze jakie byly zarobki...a niech tam...szalenstwo- a niech mu Zus i ze 2 ..no i 3 tys da ...to ja nie wiem jak ten czlowiek za te kase w NO przezyje....jakies 6.5 tys NOK- da radę sie utrzymac? Z rodziną?...bo w PL to nie da rady....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
Artur C
(Art54)
Nowicjusz
Toż to szok, odszkodowanie od ubezpieczyciela pracodawcy masz już pozamiatane, miałeś 3 lata na zgłoszenie wniosku.Odnośnie renty to nie wiem czym Ty się przejmujesz? że wysłali do Polski to nie jest nic strasznego, jeśli posiadasz w Polsce wystarczające okresy ubezpieczenia to dostaniesz Polską i Norweską rentę. Życzę Zdrowia i wytrwałości,też przez to przechodziłem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Maverick napisał:
Mam w Norwegii pobyt stały i nie zamierzam się stąd w ogóle wyprowadzać. Mam tu rodzinę: żonę i dwójkę dzieci, i oni też mają tu stały pobyt. Nie potrzebuję i nie chcę zmieniać obywatelstwa.
I żaden że się tak żartobliwie wyrażę polski umysł nie widzi akurat tu największego problemu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów

(BDSMPAN)
Wiking
na stale to można być w jakimś kraju jak ma się obywatelstwo danego kraju ,a nie tylko pozwolenie bezterminowe na pobyt i prace podkreślam prace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok