Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

prośba o sprawdzenie tłumaczenia - Norwegia

12 Posty
Wiking
Witam,
dostałem z nav pismo z prośbą o dosłanie potwierdzeń ale nie jestem pewien czy dobrze to przetłumaczyłem czy ich żądania są nielogiczne.
Gdyby ktoś mógł spojrzeć na to i wypowiedzieć się czego potwierdzenia mają dotyczyć byłbym wdzięczny. nie wrzucam swojego tłumaczenia żeby nie naprowadzić mylnie.
- bekreftelse om mor mottar foreldrepenger i polen fra zus
- bekreftelse pa dine foreldres navn og pesel,
- bekreftelse fra trygdemyndighetene i bostedslandet, om hvilket trygdesystem du er medlem av.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
tyglek napisał:
Witam,
dostałem z nav pismo z prośbą o dosłanie potwierdzeń ale nie jestem pewien czy dobrze to przetłumaczyłem czy ich żądania są nielogiczne.
Gdyby ktoś mógł spojrzeć na to i wypowiedzieć się czego potwierdzenia mają dotyczyć byłbym wdzięczny. nie wrzucam swojego tłumaczenia żeby nie naprowadzić mylnie.
- bekreftelse om mor mottar foreldrepenger i polen fra zus
- bekreftelse pa dine foreldres navn og pesel,
- bekreftelse fra trygdemyndighetene i bostedslandet, om hvilket trygdesystem du er medlem av.



Google translate wykona lepsza robote niz Polacy na tym forum,tak mysle?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(DariaW)
Wiking
- potwierdzenie czy mama pobiera rodzinne w Polsce z ZUS-u. - potwierdzenie imion i nazwisk rodzicow - potwierdzenie z ubezpieczalni, do jakiej ubezpieczalni nalezysz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1) Online
Stały Bywalec
nie chodzi o rodzinne, tylko o swiadczenie w okresie macierzynstwa lub adopcji, kiedy matka nie pracuje w zwiazku z opieka nad nowo urodzonym/adoptowanym dzieckiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1) Online
Stały Bywalec
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Wiking
Ok,
Dziękuję,
tak jak myślałem NAV chce po raz 3 te same dokumenty które były raz we wniosku i dwa razy im je dosyłałem. Od 2 miesięcy jak do nich dzwonie twierdzą , że papiery nie doszły ale to się zdarza. Zastanawiam się czy istnieje jakaś forma sprawdzenia listu poleconego na terenie Norwegii bo na razie tylko jestem w stanie sprawdzić tyle że wyszły z polski?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1) Online
Stały Bywalec
najlepiej zlozyc dokumenty w odpowiednim oddziale Nav, za potwierdzeniem pieczatka "mottatt" na kopiach. Wtedy nie moga miec wymowki. To, ze dokumenty w Nav gina nie jest zadna tajemnica. Ktos nie wiec, co z tymi dokumentami zrobic, to wrzuca do kosza lub niszczarki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Wiking
poza tym nie rozumem
- czemu chcą potwierdzenie nazwisk rodziców skoro mają je w akcie urodzenia dziecka,
- czemu chcą zaświadczenie czy matka pobiera macierzyński z ZUS skoro pracuje w PL i w związku z tym jej się nie należy,
- i o jakie ubezpieczenie im chodzi?
ciekawi mnie też ile czasu będą rozpatrywać wniosek, mają 6 miesięcy, minęły już 3 miesiące a co miesiąc za każdym razem dostajemy prośbę o te same dokumenty od innej osoby ,
zaczynam tracić cierpliwość i chyba wracam do pracy, słyszałem że można zawiesić zasiłek ale nie wiem jak to zrobić bo jeszcze nie dostałem decyzji o przyznaniu.
Jest jakaś osoba która orientuje się w tych sprawach i umie odpowiedzieć mi na moje pytania?
z góry dziękuję .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Wiking
ok,
ale czy w takim razie powinienem lecieć do Oslo do NAV Internacjonal? Jestem w Polsce żona pracuje ja siedzę z dziećmi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1) Online
Stały Bywalec
na jakiej wobec tego podstawie zlozyles podanie o foreldrepenger? Na siebie? Skoro zona pracuje. Jesli na siebie, to wyslij papiery do kogos znajomego. Niech je dostarczy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok