Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Łączenie rodzin - Norwegia

18 Postów
Olimpia Olimpia
(kinia031987)
Wiking
Witam serdecznie może ktoś się orientuje czy w momencie gdy chcę załatwić formalności związane z łączeniem rodzin muszę umawiać sobie wizytę i rejestrować się na stronie udi.no i przy okazji czekać dwa miesiące na tą wizytę? Z góry dziękuję za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Nie proszę pani dla pani będzie wyjątek i przyjmą panią kiedy pani przyjdzie najlepiej po kościele w niedziele
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Kasia MS.
(KasiaSzM)
Wiking
Hej . dokladnie tak trzeba sie ustawic w kolejkę . Ja mam na dzisiaj termin ide w tej samej sprawie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Tak, musi Pani.

Pani status formalno prawny rozni sie od statusu formalno prawnego przyslowiowego "pana Benka" ktory na budowie maluje sciany wylacznie jednym.

Nasz pan Benek przedstawi KONTRAKT (umowe o prace) z ktorego wynika ze z zawodu jest malarzem, przyjechal tu malowac sciany i ktos dal mu prace. Poniewaz wiec zapewnil sobie srodki do zycia i bedzie przydatny dla spoleczenstwa otrzyma prawo pobytu.

Pani przedstawi KONTRAKT (odpis skrocony aktu malzenstwa) z ktorego wynika iz z zawodu jest Pani zona swojego meza. Poniewaz maz zapewnil sobie srodki do zycia, jest przydatny dla spoleczenstwa i otrzyma prawo pobytu, powolujac sie na zasady laczenia rodzin Pani takowe prawo otrzyma rowniez.

Moze to zabrzmialo troszke szowinistycznie, ale prosze tego nie brac do siebie, gdyby to Pani byla i pracowala w Norwegii a maz dojezdzal do Pani, sytuacja wygladala by dokladnie odwrotnie

Witamy w Norwegi
POWODZENIA
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Olimpia Olimpia
(kinia031987)
Wiking
Nie liczę na wyjątek, po prostu pytam i oczekiwałam tylko pomocy i odpowiedzi na pytanie, ale przykre jest że tu Polak Polaka najchętniej by "zeżarł".
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Olimpia Olimpia
(kinia031987)
Wiking
Ale dziękuję tym Państwu którzy mi pomogli i zrozumieli. Pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Bynajmniej pani bym nie zeżarł - dlaczego miała by pani być uprzywiljowana ??? Zarejestrować się czekać na termin , złożyć stosowne dokumenty . To pani pytanie było niedorzeczne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Olimpia Olimpia
(kinia031987)
Wiking
Nie uważam, aby moje pytanie było niedorzeczne. Jestem tu nowa, jest to dla mnie nowa sytuacja i posiadam też pierwszego męża, więc NORMALNY człowiek pomoże i zrozumie. Pozostali nie muszą się wypowiadać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
artgregor napisał:
Bynajmniej pani bym nie zeżarł - dlaczego miała by pani być uprzywiljowana ??? Zarejestrować się czekać na termin , złożyć stosowne dokumenty . To pani pytanie było niedorzeczne

Nie do konca. Kazdemu wydaje sie zawsze ze JEGO sytuacja jest inna, wyjatkowa... To normalne, ludzkie.

Normalne jest tez, ze dla kogos bieglego w tych sprawach jej pytanie moze wydawac sie naiwne, dziecinne czy wrecz glupie... Ale czy zdarzylo ci sie wejsc kiedys do duzego sklepu i spytac kogos z obslugi gdzie lezy pieczywo, gdzie jest dzial z chemia, albo czy dostaniesz w tym sklepie wegiel drzewny do grilla? Mi takie sytuacje zdarzaja sie czesto.

I teraz pomysl, jak nieskonczenie debilne moze sie wydawac takie pytanie pracownikowi sklepu, ktory od kilku lat spedza w nim co dziennie 8 godzin? I oczywiste jest, ze idac twoim tokiem rozumowania pracownik sklepu na moje pytanie o to, gdzie jest cukier powinien odpowiedziec: "Cukier? Gdzie jest cukier? O zesz ja pie...dole, cukier jest tam gdzie jest zawsze od ponad 5ciu lat glupku jeden!"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Możliwe ,moje doświadczenie w temacie jakieś jest bo zdążyłem sciągnąć tu babę ( łączenie rodzin ) i już ja pogonić ( wyrejestrować z systemu ) a wszystko jest na stronach skatteteen - u i dziwią mnie takie pytania tu na forum - jakieś kombinacje ( komplikacje ) już prędzej ale to są podstawowe inf .
Idąc twoim tokiem pani weszła do nie tego sklepu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok