Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Zameldowanie - Norwegia

80 Postów
Jacek Nester
(czx)
Początkujący
Witam
Jak jest z zameldowaniem w Norwegii?
Czy jeśli wynajmę pokój i nie dostanę osobnej umowy tylko na swoje nazwisko, tylko zostanę dopisany do umowy najmu to może być z tym problem podczas próby zameldowania?
Słyszałem że tak, zwłaszcza teraz jak jest tam kryzys (słyszałem o przypadkach że problemy z meldunkiem robią w Haugesund) ale nie wiem ile prawdy w tych pogłoskach.

I czy w ogóle miał ktoś przypadek że jego podanie o meldunek zostało odrzucone i jaka była tego przyczyna?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
czy dostaniesz dopisany czy bedziesz mial swoja umowe to nie ma znaczenia. Np jak ja sie meldowalem to wlascicielka mi napisala na kolanie ze mieszkam z nimi i nie mieli żadnych obostrzen. W duzej mierze zalezy od Twoich zdolnosci interpersonalnych gdyz urzednicy lubia wchodzic w polemike.

A nie sluchaj poglosek bo najczesciej one wychodza przy cieplej wodce i ogorkach od ludzi dla ktorych wodka rzadzi weekendem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów
Jacek Nester
(czx)
Początkujący
6e6 napisał:
czy dostaniesz dopisany czy bedziesz mial swoja umowe to nie ma znaczenia. Np jak ja sie meldowalem to wlascicielka mi napisala na kolanie ze mieszkam z nimi i nie mieli żadnych obostrzen. W duzej mierze zalezy od Twoich zdolnosci interpersonalnych gdyz urzednicy lubia wchodzic w polemike.

A nie sluchaj poglosek bo najczesciej one wychodza przy cieplej wodce i ogorkach od ludzi dla ktorych wodka rzadzi weekendem


Jeden taki wypadek z dopisaniem do listy znam z pierwszej reki, w koncu sie koledze udało ale na początku chceli odrzucić mu wniosek o meldunek. A jak się ma umowę konkretnie i tylko na swoje nazwisko to ponoć wtedy praktycznie nie mają podstaw aby odrzucić takiego wniosek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Jeśli nazwisko jest na umowie, nie powinno być problemu z zameldowaniem.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis
80 Postów
Jacek Nester
(czx)
Początkujący
Ktoś coś jeszcze słyszał w tym temacie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów
Jacek Nester
(czx)
Początkujący
nikt?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Nowicjusz
MultiNOR napisał:
Jeśli nazwisko jest na umowie, nie powinno być problemu z zameldowaniem.

Więcej informacji: www.multinor.no

Czy faktura z airbnb jest wystarczajaca?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
zeg napisał:Czy faktura z airbnb jest wystarczajaca?Niestety taki dokument może nie wystarczyć. Podczas rejestracji wymagana jest umowa o pracę albo umowa najmu mieszkania.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok