Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pozwolenie o pobyt w norwegi - Norwegia

24 Posty
Eugeniusz Mocny
(Misiek91)
Wiking
Witam. Mogłby mi ktos powiedziec czy podczas wizyty w policji w celu zezwolenia na pobyt wystarczy tylko dowod i aktualna umowa?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Monika Byy
(mbozek90)
Wiking
Byłam niedawno w tym samym celu z dowodem i umową, dostałam pozwolenie tymczasowe na 6 miesięcy, bo potrzebowałam jeszcze lonneslipa, którego wtedy nie miałam ;/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Boze, patrzysz i nie grzmisz...

Kochani Rodacy, idzcie skladac melding na Politii o pobyt majac ze soba swiadectwo chrztu, albo zaswiadczenie o oddaniu butow do podzelowania od szewca z Radomia.
A potem zastanawiajcie sie na forum co sie stalo...
Ze to pewnie przez czerwone buty, albo dla tego, ze Norwegowie sa zlosliwi wobec Polakow.
Czytalem gdzies, ze jakiemus Polakowi DnB obmowil zalozenia konta w banku, bo w dowodzie osobistym nie mial stalego meldunku, tylko tymczasowy.

Ludzie, wezcie sie ogarnijcie.
I paszporty przynajmniej sobie powyrabiajcie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Misiek91 napisał:
Witam. Mogłby mi ktos powiedziec czy podczas wizyty w policji w celu zezwolenia na pobyt wystarczy tylko dowod i aktualna umowa?
A możesz włożyć sobie w teczkę wszystkie dokumenty jakie posiadasz zabrać to ze sobą i być przygotowany na każde pytanie i każdą prośbę o "cokolwiek" ?
Powodzenia!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Przede wszystkim ja nie mam pojecia skad to popularne ostatnio przeswiadczenie (wielokrotnie juz temat na tym forum tluczony) ze w Norwegii nie potrzebny jest do niczego paszpotrt, bo wszystko zalatwia sie przy pomocy polskiego dowodu osobistego.
Podobno "w internecie napisali"

Wszystkim wielbicielom polskich ID proponuje wydrukowac sobie ten nyhet i w przypadku odeslania z kwitkiem pokazac go urzednikowi norweskiemu, ktory jest glupi i nie wie co w internecie pisza.

I jeszcze wrzucic to na portal komediowo. Wraz z newsami o tym, ze ktos dostal pobyt na 6 mcy, poniewaz... nie mial lonnslipa...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
niepodoba sie to nie czytaj
ludzie zadaja rozne poytania wlasnie dlatego ze nie wierza we wszystko co pisa w internecie

wez sobie na uspokojenie


a z dowodem mozna dostac registerbevis i otworzyc konto w banku
bardzo wielu ludzi to przerabialo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
No i oby tak dalej, przynajmniej bedzie wesolo i cos sie bedzie dzialo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
wielu przyjechalo za pozyczone pieniadze a cwany norek im ciemnote wciska ze maja w d numer
6 z przodu bo to dla Polakow i adres tylko biura a do lekarza to na legevakt tylko
a na lonslipach to pozycji feriepenger nie ma wcale

a ty sie z ludzi zbijasz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Cysku, nie nabijam sie z ludzi, tylko dostaje regularnej furii patrzac na niektore wpisy.

Kozaczyc, pisac co slina na jezyk przyniesie to mozna, ale jak rozmawiamy o pierdolach, a nie w kwestii co, jak, gdzie i z czym do Urzedu. Bo tutaj nie ma miejsca na dowcipy, domysly i wodolejstwo. Ktos potem czyta glupoty i w dobrej wierze daje cztery litery koncertowo...

Naturalnie zgadzam sie co do zasady, ze jesli ktos poszukuje porady prawnej na forach internetowych a potem... to sam jest sobie winien. Ale ze swojej strony w tej kwestii kazdy powinien zachowywac sie odpowiedzialnie.

Pisalem o paszpotrach, ze w Norwegii paszport jest potrzebny a nie polski dowod osobisty, to napisales do tego komentarz z ktorego osoba niezorientowana moze wywnioskowac, ze rzeczywiscie w Norwegii paszport jest zbedny. I zaproponowales mi masc na bol dupy. Ta mascc moze byc bardzo potrzebna komus, kto pokieruje sie twoja "rada" i przyjedzie tu z zamym dowodem, bo wtedy raz za razem w dupe bedzie dostawal.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
i tak bedzie dostawal w dupe bo to taki kraj. Z pszportem moze troche mniej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok