Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Legalne sprzątanie domku Bez zakładania firmy. - Norwegia

37 Postów
Monika Radek Klesińscy
(MonikaRadekKlesinscy)
Nowicjusz
Witam mam pytanie odnośnie płacenia podatku za sprzątanie domku.
Mam kontrakty z Klientkami i byłam zarejestrować się z Tymi umowami w skatte.
Otrzymałam kartę podatkową , ale klientki nie wiedzą gdzie maja odprowadzać podatek,ja również nie wiem
dodatkowo otrzymałam informacje od nich ze musiała bym założyć firmę jedno osobową ,

i właśnie zaczeły się schody, nie wiem czy muszę zakładać firmę czy poprostu mogę sama opłacać podatek bez zakładania takiej firmy , ale nie otrzymałam jakiegoś konta na które mogła bym wpłacać te pieniądze,
teraz nie wiem czy poprostu muszę postaraś się o jakis numer konta na który mogła bym wplacać te pieniądze.
ewentualnie gdzie mogła bym otrzymać informacje jak to załatwić(jaka istytucja za to odpowiada)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Monika Radek Klesińscy
(MonikaRadekKlesinscy)
Nowicjusz
Najbardziej zależało by mi na takim rozwiązaniu abym ja albo klienci mogli opłacać podatek na bieżąco , ale bez konieczności zakładania jakiejkolwiek działalności , Jest taka możliwość
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
MonikaRadekKlesinscy napisał:
Najbardziej zależało by mi na takim rozwiązaniu abym ja albo klienci mogli opłacać podatek na bieżąco , ale bez konieczności zakładania jakiejkolwiek działalności , Jest taka możliwość

Nic nie placta, ino se sprzontajta jak i inne polaki. Po co to placic? Komu to potrzebna? A dlaczego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Monika Radek Klesińscy
(MonikaRadekKlesinscy)
Nowicjusz
np do emerytury miedzy innymi( na krótki okres czemu nie ale jak mieć na uwadze dłuższy okres czasu można rozważyć płacenie podatku ), niepłacenie jest wygodne i proste, ale nie każdy tak chce poprostu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
MonikaRadekKlesinscy napisał:
np do emerytury miedzy innymi( na krótki okres czemu nie ale jak mieć na uwadze dłuższy okres czasu można rozważyć płacenie podatku ), niepłacenie jest wygodne i proste, ale nie każdy tak chce poprostu

A co to ten "krotki okres czasu"? Pewnie jaki pleonazm czy jak...
A ile wy mata lat, ze juz o emeryturze myslita? Chceta tu 40 lat zyc?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Monika Radek Klesińscy
(MonikaRadekKlesinscy)
Nowicjusz
Widzę ze Tu się niczego nie dowiem ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
ciociakaro ciociakaro
(ciociakaro)
Wiking
możesz wykonywać pracę bez odprowadzania podatku i zakładania działalności, ale łączna ROCZNA kwota za tą pracę nie może wynosić 6 tyś.kr. To jest nic, dlatego część osób zakłada działalność aby rzetelnie i legalnie rozliczać się, bo zarabia dużo więcej na sprzątaniu domków niż 6 tyś.kr. rocznie. Po założeniu firmy podatek płacisz Ty, a to wliczone jest w cenę za usługę. Co do emerytury to nie licz na kokosy. No chyba że zamierzasz rzeczywiście pozostać na stałe w NO i pracować np . 20 lat...powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Prezydent_elekt napisał:
MonikaRadekKlesinscy napisał:
Najbardziej zależało by mi na takim rozwiązaniu abym ja albo klienci mogli opłacać podatek na bieżąco , ale bez konieczności zakładania jakiejkolwiek działalności , Jest taka możliwość

Nic nie placta, ino se sprzontajta jak i inne polaki. Po co to placic? Komu to potrzebna? A dlaczego?


A ty Antek co takom propagandem siejesz?
Czleki kcom praworzadnie, a ty im nie kcesz dac rad.

Jak oni bedom stare to nie bendom muc spszontac. A wtedy pieniondz z NAVu sie pszyda.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Oczywiste ze musisz mieć swoją działalność nie możesz klientowi mowić ze on ma jeszcze odprowadzić jakis podatek bo go stracisz ( dla uprzejmości tylko powie ze rak zrobi ) te sprzątania to głownie ludzie nie chcą wykazywać nigdzie płaca tzw czarne -(
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Monika Radek Klesińscy
(MonikaRadekKlesinscy)
Nowicjusz
wlasnie jestem po rozmowie w skatte i nie musze zakladac firmy juz wszytko wiem , i wlasnie klient placi podatek , nikogo nie stracilam i jest wporzadku ,. pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok