Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
patrykklepuszewski napisał:
Witam,
Zwracam się z prośbą o pomoc/poradę prawną. Sprawa wygląda następująco, pracowałem w Norwegii od października 2014r, dostałem umowę na okres próbny na pół roku na 50%% etatu. Ostatnią wypłatę na konto dostałem 06.02.2014 (chyba 06.02.2015?) to była wypłata za styczeń 2014r. W lutym pracowałem pół miesiąca i mój pracodawca wypłacił mi do ręki tj. na czarno za ten okres. 16 lutego miałem wypadek w Polsce i dostałem zwolnienie lekarskie do końca maja.

Czyli podsumowujac - legalnie pracowales do konca stycznia. Czyli w lutym juz nie pracowales.
W lutym pojechales do Polski na...wakacje? na weekend?
16 lutego to w koncu byl poniedzialek.

Tak na oko, to ciezko bedzie tobie wytlumaczyc dlaczego w lutym nie pracowales, bo przeciez umowe masz na stale na 50%.
I pewnie to powie pracodawca, chyba, ze mu udowodnisz, ze pracowales. Pewnie dorzuci jeszcze, ze sobie wyjechales z Norwegii i olales robote.
Pewnie podania o wolne do szefa nie skladales?
No i pieniadze wziales do lapy.

Mnie juz zycie nauczylo (niestety droga wlasnych bledow), ze wszystko trzeba miec na papierze, wszystkie pozwolenia na wolne z pracy, dokladnie wypisane czarne na bialym godziny pracy, dni pracy, zarkes, nadgodziny, itp. Bo efekt jest taki, ze jak pracodawca moze, to zawsze probuje zaplacic jak najmniej i wykrecic sie z roznych zobowiazan. I to dotyczy nie tylko malych prywaciarzy, lecz niestety rowniez duze koncerny. Wszedzie jest to samo - jak pracodawca moze, to obedrze ciebie zywcem ze skory.

A pieniadze do reki, to tylko za pokwitowaniem i wszystkimi podpisami.
W sumie to moze powiedz, ze ci za luty nie zaplacil
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Jak czytam że ma zwolnienie wystawione przez polskiego lekarza i przepisane przez norweskiego lekarza to na 75% sprawa jest naciągana. W Szwecji wylali wielu polskich lekarzy za nadużywanie prawa do wystawiania zwolnień lekarskich.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
Lomo napisał:
Jak czytam że ma zwolnienie wystawione przez polskiego lekarza i przepisane przez norweskiego lekarza to na 75% sprawa jest naciągana. W Szwecji wylali wielu polskich lekarzy za nadużywanie prawa do wystawiania zwolnień lekarskich.

czyli idac twoim tokiem rozumowania wszyscy ktorym sie przydarzyl wypadek z PL to kurwa naciagacze !!!!

skad wiesz jaka jest prawda ????? norwescy lekarze nie chca dawac obcokrajowcom zwolnienia bo obcokrajowcy sciemniaja!!! a jak juz obcokrjowiec ma zwolnienie od lekarza tej samej narodowosci to znaczy ze naduzycie!!!!

system robi sie coraz bardziej niewolniczy niz byl, i nie zycze Ci abys kurwa chorowal bo bedziesz sam piszczal z bolu potem przez takie gadanie!!!!

wlasnie dzis czytalem artykul ze nav chce ludzi na chorobowym wysyac na praktyki.... jesli chory odmowi to straci chorobowe .... czy to kurwa ma sens ??? Cieszy cie taki piekny kraj ?

PS: taka krotka statystyka z roku 2013 , ok 230 tys osob choruje dluzej niz 8 tygodni , co kosztuje 37 miliardow koron , czyli jesli nie bede w stanie podniesc sie z lozka to mam odpuscic telefon do lekarza w imie dobra dla tego kraju ????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Przeczytaj jeszcze raz mój post. Piszę tylko że prawo prawem. Jak jest szansa wyrwać bo duża i bogata firma nawet jak symulanctwo to się korzysta. Ale mały prywaciarz nawet Norweg robi wszystko żeby nie płacić. Bo małej firmy często po prostu nie stać. Tylko sobie chłop na amen zakmnie drzwi do firmy w której robił i na te pół etatu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Patryk Klepuszewski
(patrykklepuszewski)
Wiking
panowie ja bym chetnie poszedl do pracy!! chodzi o to ze mam rozwalone sciegno, znaczy juz zrekonstruowane ale nie moge ruszac kciukiem i mam łape w szynie... az mnie trzesie ze nie moge popracowac i zarabiac pieniadze a w dodatku jeszcze tak ze mna postapil pracodawca... slyszalem ze w oslo są prawnicy studeci ktorzy biorą takie sprawy za darmo w celu wykazania sie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
patrykklepuszewski napisał:
panowie ja bym chetnie poszedl do pracy!! chodzi o to ze mam rozwalone sciegno, znaczy juz zrekonstruowane ale nie moge ruszac kciukiem i mam łape w szynie... az mnie trzesie ze nie moge popracowac i zarabiac pieniadze a w dodatku jeszcze tak ze mna postapil pracodawca... slyszalem ze w oslo są prawnicy studeci ktorzy biorą takie sprawy za darmo w celu wykazania sie?


Nie biora spraw, bo im nie wolno. Mowisz o JussBuss, studenci prawa wyszukaja ci wszystko w kodeksie i podloza pod nos, ale nic za ciebie nie zrobia.
Jest tez frirettshjelp dla osob z niskim, lub bez dochodow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
85 Postów
Dominika P
(cukulinka)
Początkujący
patrykklepuszewski

Szkoda że nie jesteś z Trondheim.
Tutejsi studenci prawa pomagają i reprezentują w sądzie za darmo.
Im sprawa trudniejsza tym są chętniejsi.
Naprawdę wiele trudnych spraw wygrali.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
Patryk zamiast wylewac swoje zale na forum to idz do swojej kommuny Askim, pogadaj z nimi na temat darmowego adwokata chyba że liczyc że nagle cud sie zdarzy i ktos w podskokach Ci pomoże. Pamietaj chłopie że nikt tego za Ciebie nie zrobi !!

www.askim.kommune.no/fri-rettshjelp.228327.no.html

Zero litosci dla polaczkow cwaniaczków
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów

(Annette)
Nowicjusz
Ronn napisał:
Lomo napisał:
Jak czytam że ma zwolnienie wystawione przez polskiego lekarza i przepisane przez norweskiego lekarza to na 75% sprawa jest naciągana. W Szwecji wylali wielu polskich lekarzy za nadużywanie prawa do wystawiania zwolnień lekarskich.

czyli idac twoim tokiem rozumowania wszyscy ktorym sie przydarzyl wypadek z PL to kurwa naciagacze !!!!

skad wiesz jaka jest prawda ????? norwescy lekarze nie chca dawac obcokrajowcom zwolnienia bo obcokrajowcy sciemniaja!!! a jak juz obcokrjowiec ma zwolnienie od lekarza tej samej narodowosci to znaczy ze naduzycie!!!!

system robi sie coraz bardziej niewolniczy niz byl, i nie zycze Ci abys kurwa chorowal bo bedziesz sam piszczal z bolu potem przez takie gadanie!!!!

wlasnie dzis czytalem artykul ze nav chce ludzi na chorobowym wysyac na praktyki.... jesli chory odmowi to straci chorobowe .... czy to kurwa ma sens ??? Cieszy cie taki piekny kraj ?

PS: taka krotka statystyka z roku 2013 , ok 230 tys osob choruje dluzej niz 8 tygodni , co kosztuje 37 miliardow koron , czyli jesli nie bede w stanie podniesc sie z lozka to mam odpuscic telefon do lekarza w imie dobra dla tego kraju ????



a ktos ciebie tu trzyma na sile?? ze tak skaczesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Annette napisał:
Ronn napisał:
Lomo napisał:
Jak czytam że ma zwolnienie wystawione przez polskiego lekarza i przepisane przez norweskiego lekarza to na 75% sprawa jest naciągana. W Szwecji wylali wielu polskich lekarzy za nadużywanie prawa do wystawiania zwolnień lekarskich.

czyli idac twoim tokiem rozumowania wszyscy ktorym sie przydarzyl wypadek z PL to kurwa naciagacze !!!!

skad wiesz jaka jest prawda ????? norwescy lekarze nie chca dawac obcokrajowcom zwolnienia bo obcokrajowcy sciemniaja!!! a jak juz obcokrjowiec ma zwolnienie od lekarza tej samej narodowosci to znaczy ze naduzycie!!!!

system robi sie coraz bardziej niewolniczy niz byl, i nie zycze Ci abys kurwa chorowal bo bedziesz sam piszczal z bolu potem przez takie gadanie!!!!

wlasnie dzis czytalem artykul ze nav chce ludzi na chorobowym wysyac na praktyki.... jesli chory odmowi to straci chorobowe .... czy to kurwa ma sens ??? Cieszy cie taki piekny kraj ?

PS: taka krotka statystyka z roku 2013 , ok 230 tys osob choruje dluzej niz 8 tygodni , co kosztuje 37 miliardow koron , czyli jesli nie bede w stanie podniesc sie z lozka to mam odpuscic telefon do lekarza w imie dobra dla tego kraju ????



a ktos ciebie tu trzyma na sile?? ze tak skaczesz

kolejny poronorek
Polacy placa wiekszy podatek niz wiekszosc norwegow i nie korzystaja z przyslugujacych im praw choc powinni tak jak norwedzy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok