Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

elektryka - Norwegia

6 Postów
Wiking
mam takie zapytanie ,czym rozni sie instalacja elektryczna w norwegii od instalacji w polsce ,biorac wieksze oboszczenie jesli chodzi o wykonanie jej w drewnie ,mowa o norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
Mój mąż mówi: w Norwegii jest system IT, w Polsce TNS.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Tym sie rózni, ze w Polsce na ścianie widac tylko gniazdo i włącznik , a w Norwegii kable sie wija po scianach, czasem w korytkach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
Różni się jeszcze tym, że w Polsce, na jednym przewodzie masz fazę, a na drugim zero, a w Norwegii na obu masz fazę. No i oczywiście jeszcze tym, ze włączniki w Polsce montuje się koło futryny przy drzwiach wejściowych, a w Norwegii znajdziesz je wszędzie, w tym na suficie koło lampy (ewentualnie gniazdko i kabel)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
No i w Polsce jak włączysz odkurzacz to nie wybija korków. W Norwegii w sumie tez nie, jesli wczesniej wyłączysz pralkę, lapmke, lodówke i telewizor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -13  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Grzes203)
Wiking
Jeśli pytasz o stronę techniczną instalacji elektrycznej w Norwegii ponieważ chcesz się tym zająć zarobkowo
lub coś tam sobie dłubać na czarno to proponuję Ci odpuścić temat bo widzę że nie masz o tym zielonego pojęcia.
Byli już tacy którzy myśleli że to jak w Polsce, tu się skręci, tam jakiś gwóźdź włoży i będzie świecić.
Byli, bo się im zaświeciło wszystko włącznie ze ścianami w domu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
to ja w kuchni wszystko wyłączać musiałam, żeby toster uruchomić, no ale mąż elektryk naprawił wreszcie, półtora roku sobie na to czekałam, no ale podobno szewc bez butów chodzi, w tym wypadku jego żona, zresztą a propos mojego męża, to wystarczyło, że to on ten toster uruchomił i mu bezpieczniki wywaliło, to od razu się wziął do roboty, jak mi wywalało, to mu nie przeszkadzało (zmywarkę też dostałam, jak mi nogi w ciąży puchły i to on zmywał dzień po dniu, wcześniej oczywiście nie była potrzebna ), ale przynajmniej znalazłam na niego sposób
to takie wtrącenie, nie na temat, sorki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
Grzes203 napisał:
Jeśli pytasz o stronę techniczną instalacji elektrycznej w Norwegii ponieważ chcesz się tym zająć zarobkowo
lub coś tam sobie dłubać na czarno to proponuję Ci odpuścić temat bo widzę że nie masz o tym zielonego pojęcia.
Byli już tacy którzy myśleli że to jak w Polsce, tu się skręci, tam jakiś gwóźdź włoży i będzie świecić.
Byli, bo się im zaświeciło wszystko włącznie ze ścianami w domu.


na ten temat też już gdzieś na forum pisałam, nie warto bo za dużą karę moga przywalić, zaczynają się od 70 tys w górę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Moj mąż tez jest elektrykiem, ale naprawia juz w innym domu A ja w razie potrzeby dzwonie do kolegów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
O ile ja sie orientuje(ostatnio kontrola z urzedu u mnie i moich wlascicieli) bez uprawnien mozna wymienic zarowke,cala reszta wymiana gniazka,kontaktu,bezpiecznika itd itd itd jest prawem zabroniona. Slowa pana ktory sprawdzal instalacje el. Dokrecil poluzowany kontakt i powiedzal ze tym razem gratis bo to tylko jeden i latwo to bylo zrobic ale nastepnym razem sporzadzi protokol i bedzie wlasciciel musial wezwac specjaliste. Nie nie zartuje tak naprawde bylo!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok