Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
1 Post

(Hilton)
Wiking
Totalna bzdura to jestes fulkasko ty. Nic nie wiesz, w dupie byłes i gówno widziałes. Nawet o kursach w nav nie masz zielonego pojecia i wypisujesz TOTALNE BZDURY, ze twojej zonie zaproponiwali kurs norweskiego z navu. I jeszcze wkleiles linka z kursami zeby mi udowodnic ze sa darmowe kursy jezykowe, niestety w linku nie było rzekomych kursów bo TAKICH NIE MA PO PROSTU, sa kursy przygotowania zawodowego z dodatkowym norweskim. A teraz chcesz mi udowodnic ze nie mam racji co do arbeidstilsynet.
Otoz mam, wszystko co pisze na forum jest poparte doswiadczeniem, albo moim, albo kogos kogo znam. I jak pisze ze norweska inspekcja pracy pomogła mojej znajomej odzyskac pieniadze, to znaczy ze tak było. Natomiast ty znasz tylko internetowa strone NAVu i finn.no , gdzies tam kiedys pracowales i co? Ze mna na szczescie nie bedziesz pracował, bo jedyne co potrafisz to cytowac paragrafy ( nie zawsze trafnie ) i pokazywac jak ty to sobie potrafisz radzic z pracodawcami. U mnie w firmie bys pewnie wytoczył oproces, ze za mało herbaty było a budowanym domu za zimno. Taki człowiek jak ty, zupełnie nie przystosowany do pracy i relacji miedzyludzkich nigdy sie nie zasymiluje i nie znajdze pracy na dłuzej.
Ps, jesli jak w twoim poscie o "totalnej bzdurze", uwazasz ze masz racje, to to udowodnij. Tylko najpierw musisz odejsc od komputera, i wyjsc na miasto, skontaktowac sie z ludzmi w realu, co dla ciebie jest niemozliwe. Ty szukasz tylko fikcyjnych kontraktow o prace i jakby cos wydoic z tego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(cyganka)
Wiking
Oooooo, Hilton chyba sie naprawdę zdenerwowałaś , ale teraz się już usmiechnij
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fullcasco)
Wiking
w grudniu zaproponowalas mi prace we wlasnej firmie
i co i gowno
[quote][? Ze mna na szczescie nie bedziesz pracował, bo jedyne co potrafisz to cytowac paragrafy ( nie zawsze trafnie ) i pokazywac jak ty to sobie potrafisz radzic z pracodawcami/quote]
a teraz sie wykrecasz po trzech miesiacach

ja se nie musze radzic z pracodawcami
ZADEN FACHOWIEC NIE MUSI
Ja pracuje wedlug wytycznych ustnych albo pisemnych albo rysunku technicznego
szef powiedzial ja zrobie
jak mi zaplaci podatek otp ferienpengher zwolnienie wlasne zewolnienie na dzieci
urlop na dzieci przewlekle chore


o tobie powiem ze w poniedzalek ide na kurs jeszkowy z nav ,a we wtorek do pracy a zwolnienie mam do 28 02
i NAV SIE ZGODZIL

Hilton
JA UDOWODNILEM ZE NOREK UKRADL 10 000 OOO NOK NA MOJA SZKODE I KOLEGOW Z PRACY BRUTTO
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fullcasco)
Wiking
U mnie w firmie bys pewnie wytoczył oproces, ze za mało herbaty było a budowanym domu za zimno
BO HERBATKE ZABRALAS DO DOMU
a polaczkji mysla ze tak tu JEST
mam racji co do arbeidstilsynet.
Otoz mam, wszystko co pisze na forum jest poparte doswiadczeniem, albo moim, albo kogos kogo znam. I jak pisze ze norweska inspekcja pracy pomogła mojej znajomej odzyskac pieniadze, to znaczy ze tak było.

7 ZARZUTOW NA POLITI
I
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
247 Postów
Stały Bywalec
Przykład z mojego własnego doświadczenia.
Arbeidstylsynet zmusił mojego byłego pracodawce dowypłaty feriepenge.
Ptracodawca ma obowiązek wypłacić feriepenge wraz z wypowiedzeniem pracy, jeśli nie jest to przeciwko prawu pracy a tego pilnuje arbeidstysynet.
W każdej komunie , przy każdym urzedzie miasta czy dzxielnicy funkcjonuje stanowisko porady prawnej za darmo ok 0,5 godz na głower petenta.
Jeśli twój przypadek podlega pod prawo pracy i masz pewność że prawo jest po tweojej stronie to ok 8 godzin pracy adwokata masz za 850 NOK, jeśli sprawa trafia do sądu z twojego powództwa, koszta sądowe ok 1000 Nok, zwrot powygraniu sprawey , prawnik zx urzędu.
U mnie koszt przymuszenia do wypłaty feriepenge i przymuszenia pracodawcy do przyznania sie że wypadkowi uległae w czasie pracy dla niego mimo iż w trakcie wymówienia umowy kosztował mnie 1250 NOK i skutkował wypłatą po czterech miesiącach od daty problemu , zaległymi świadczeniami NAV za cztery miesiące zwrotem kosztów leczenia pokryciem kosztów operacji i szpitala, wypłatą feriepenge.
W arbeidstylsynet możesz zarządać polskiego tłumacza w trakcie skargi na pracodawce, skarżyć ustnie i pisemnie , termin odp zgodny z koderksem , można złozyć skarge na policje na oszustwo, ścigane automatycznie .
Jak uderzyśz na trzech frontach na którymś musiśz zwyciężyć -Powodzenia.
WMD
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
fullcasco napisał:
[quote]w grudniu zaproponowalas mi prace we wlasnej firmie
i co i gowno

[? Ze mna na szczescie nie bedziesz pracował, bo jedyne co potrafisz to cytowac paragrafy ( nie zawsze trafnie ) i pokazywac jak ty to sobie potrafisz radzic z pracodawcami/quote]
a teraz sie wykrecasz po trzech miesiacach

ja se nie musze radzic z pracodawcami
ZADEN FACHOWIEC NIE MUSI
Ja pracuje wedlug wytycznych ustnych albo pisemnych albo rysunku technicznego
szef powiedzial ja zrobie
jak mi zaplaci podatek otp ferienpengher zwolnienie wlasne zewolnienie na dzieci
urlop na dzieci przewlekle chore


o tobie powiem ze w poniedzalek ide na kurs jeszkowy z nav ,a we wtorek do pracy a zwolnienie mam do 28 02
i NAV SIE ZGODZIL

Hilton
JA UDOWODNILEM ZE NOREK UKRADL 10 000 OOO NOK NA MOJA SZKODE I KOLEGOW Z PRACY BRUTTO


Po pierwsze i ostatnie fulkasko, nie zaproponowalam ci pracy w mojej firmie. Napisalam ze firma w ktorej pracuje bedzie poszukiwala pracowników i ja sie bede tym zajmowac. I moge pomyslec o tobie co do tej pracy. Niczego ci nie obiecałam. Wiec nie zmyślaj. Owszem, napisze tu , przyznam sie ze potem obserwowałam twoje zachowanie i wypowiedzi na forum i doszłam do wniosku, ze jestes wrzodem na tyłku i sprawiałbys tylko kłopoty. Ponad to, nie zycze sobie żadnych insynuacji, ze zabrałąm herabte z pracy do domu. Publicznie cie informuje, zebys nie przeginał, bo to ze udowodniles jakies tam 10 tysiecy nie oznacza ze mozesz cos wiecej. ZROZUMIALES???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
fullcasco napisał:
[quote]w grudniu zaproponowalas mi prace we wlasnej firmie
i co i gowno
[? Ze mna na szczescie nie bedziesz pracował, bo jedyne co potrafisz to cytowac paragrafy ( nie zawsze trafnie ) i pokazywac jak ty to sobie potrafisz radzic z pracodawcami/quote]
a teraz sie wykrecasz po trzech miesiacach

ja se nie musze radzic z pracodawcami
ZADEN FACHOWIEC NIE MUSI
Ja pracuje wedlug wytycznych ustnych albo pisemnych albo rysunku technicznego
szef powiedzial ja zrobie
jak mi zaplaci podatek otp ferienpengher zwolnienie wlasne zewolnienie na dzieci
urlop na dzieci przewlekle chore


o tobie powiem ze w poniedzalek ide na kurs jeszkowy z nav ,a we wtorek do pracy a zwolnienie mam do 28 02
i NAV SIE ZGODZIL

Hilton
JA UDOWODNILEM ZE NOREK UKRADL 10 000 OOO NOK NA MOJA SZKODE I KOLEGOW Z PRACY BRUTTO




No,no,noooooooo fulcasco,jeśli faktycznie mówisz o 10 000 000 milionach to naprawdę musisz być FACHOWCEM!
Tylko dlaczego,jako fizyczny Tak bynajmniej wynika z twoich dotychczasowych postów

Czyżby Cię coś chamowało,że się nie pniesz wyżej ?Prawdę mówiąc,to spodziewałem się mniej więcej czegoś takiego.A tu czasami coś wręcz odwrotnego Trochę to dziwne i nielogiczne
Nie sądzisz ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
daniel kopek
(bartek70)
Wiking
W odzyskaniu feriipenger pomogła mi ATS Anna Stankiewicz i dziękuję za to pani Aniu.Troche to trwało ale się powiodło. pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
bartek70 napisał:
W odzyskaniu feriipenger pomogła mi ...
A ile CIEBIE ta impreza kosztowała finansowo...?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
daniel kopek
(bartek70)
Wiking
trzy pisma 1400 koron plus opłata pocztowa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok