Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a tak przy okazji to czy postępowaliście według jednych z najważniejszych przykazań na emigracji
- nigdy pod żadnym pozorem nie kupuj auta od Polaka
- niech cię ręka boska broni, aby auto sprzedać Polakowi, lepiej na złom oddać
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Janusz Janusz
(Janin)

popaprancu wracaj do szkoly tylko wez pieluchy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
magg napisał:
mialam podobna sprawe i wlasnie na stronie www.forbrukerradet.no/ doczytalam, ze nie ma czegos takiego w norwegii, jak sprzedaz "tak jak jest", jezeli wychodza ukryte usterki, to kupujacy ma dwa lata na klage, w moim przypadku ja kupilam auto, ktore bylo niezgodne z opisem i musieli mi dolozyc do naprawy;
inna rzecz, ze auto, ktore ty sprzedales jest juz stare i ma prawo byc zjechane, ale kupujacy niestety ma prawo do zmianu decyzji, sprobuj dojsc do porozumienia;
ju tak zrobilam, podzielilismy koszta naprawy, ja wzielam na siebie koszta czesci, oni robocizne i to poszlo wlasnie przez forlik, co prawda auto kosztowalo wiecej, ale to tez byla prywatna transakcja.

serio, sprobuj sie dogadac, bo oni maja prawo do zmiany decyzji, zreszta poczytaj sobie sam.

no a czego ty tu nie rozumiesz
Det er også et punkt hvor det spørres om bilen selges «som den er». Et slikt forbehold begrenser kjøperens rettigheter og selgerens ansvar. Selv om det krysses av for at bilen selges med et slikt forbehold, er selger likevel ansvarlig dersom han har tilbakeholdt eller gitt feil opplysninger, eller hvis bilen er i vesentlig dårligere stand enn kjøperen hadde grunn til å regne med.
PS
czy może jakieś wątpliwości, że mogą go cmoknąć w rurkę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
264 Posty
Magg G
(magg)
Stały Bywalec
«Som den er»

Det hender at selger tar forbehold om at bilen selges «som den er» eller liknende. En slik ordlyd vil ikke frita selger for alt ansvar. Du kan ha et krav mot selger dersom:
•Selger har holdt tilbake opplysninger, og det antas å ha innvirket på kjøpet
•Selger har gitt feil opplysninger og det antas å ha innvirket på kjøpet.
•Det er også en mangel hvis bilen er i vesentlig dårligere stand enn du hadde grunn til å regne med ut fra det du fikk opplyst, prisen, alderen og kilometerstanden.

mam watpliwosci, ja dostalam kase w tej wlasnie sytuacji, tez mysleli, ze ja ich cmokne, a wyszlo odwrotnie, z tym, ze faktycznie nie zostal podany prawdziwy stan techniczny auta i mialam prawo reklamacji, rozmawialam najpierw z nimi (forbrukerådet) telefonicznie, musialam troche obnizyc oczekiwania ale doszlismy do porozumienia;
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
264 Posty
Magg G
(magg)
Stały Bywalec
ale wiadomo, kazda sprawa jest inna, ja tylko dalam przyklad, ze jezeli kupujacy ma podstawy do niezadowolenia, to moze sie domagac rekompensaty, i tyle..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
pod niby z tych 3 twoich podpunktów może niezadowolenie podchodzić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
264 Posty
Magg G
(magg)
Stały Bywalec
to nie moje podpunkty tylko kopia z forbrukerrådet, ja tego nie wymyslilam...


a co do ilosci sera w serze to mamy inna instytucje...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
no dobrze wytłumaczę
sprzedawca nie zataił wiążących informacji
nie dał złych wyjaśnień
a do punktu 3
przecież do psychiatry wyślą, jak ktoś będzie twierdził przed urzędem, że 16 letni wieśfaken na benzynę z przebiegiem ponad 230 tyś km cośkolwiek sobą reprezentuje, żeby jeszcze mogło dojść do znacznego obniżenia wartości względem oczekiwań
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
264 Posty
Magg G
(magg)
Stały Bywalec
dlatego napisalam, ze kazda sprawa jest inna i oczekiwania powinny byc adekwatne do oferty!!!! AAAAA....!!!!!!!!
ide na tv, moze jakis kryminal bedzie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
NO NOK
(NOREK)
Stały Bywalec
Kupujący może pójść do Forliksrådet, radzę się dogadać Dlatego proponuję zawsze zrobić NAF TEST ved salg, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok