Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pracodawca wyrejestrował mnie z rejestru pracowników w NAV. - Norwegia

Czytali temat:
1 Post
Kamil Łopaciuk
(Kamil__1987)
Wiking
Witam Wszystkich. Mam problem tego typu ze jestem od lipca na chorobowym. A Moj pracodawca wyrejestrowal mnie z Rejestru pracownikow o czym poinformowal mnie NAV. Bardzo bym prosil o dobra rade co moge zrobic w tym kierunku?? Lub namiary na Kogos kto moglby sie tym zajac?? Z gory dziekuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Kamil__1987 napisał:
Witam Wszystkich. Mam problem tego typu ze jestem od lipca na chorobowym. A Moj pracodawca wyrejestrowal mnie z Rejestru pracownikow o czym poinformowal mnie NAV. Bardzo bym prosil o dobra rade co moge zrobic w tym kierunku?? Lub namiary na Kogos kto moglby sie tym zajac?? Z gory dziekuje.Coś źle sobie przetłumaczyłeś, w tej informacji z NAV.
Pracodawca nie może wyrejestrować z NAV.
Natomiast może ciebie zwolnić z firmy i jeżeli ty sam, nie posiadasz wypracowanego "stażu" /coś ponad pół roku odprowadzanych składek zdrowotnych z zarobku brutto, na konto NAV/ to i automatycznie tracisz to świadczenie zdrowotne i to pomimo tego iż przebywasz na chorobowym.
Chyba, że posiadasz inne prywatne ubezpieczenie dodatkowe, zarejestrowane w NAV.
Ewentualnie posiadasz polską kartę EKUZ którą też trzeba było zarejestrować w NAV jako dodatkowe świadczenie zabezpieczające, jednak EKUZ dotyczy przede wszystkim zabezpieczenia w nagłych przypadkach chorobowych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Jest jeszcze jedna opcja.
Twój "pracodawca" prowadził firmę jednoosobową, zarejestrowaną w systemie Aaa-NAV.
Jednak zrezygnował z tego zabezpieczenia i wyrejestrował swoją firmę z tego systemu ubezpieczenia do czego ma prawo.
Jednak w tym przypadku NIE MA PRAWA ZATRUDNIAĆ innych PRACOWNIKÓW.
Wtedy wszystkie zawarte umowy o pracę tracą automatycznie ważność i są nielegalne.
Jednak by to sprawdzić.
Musisz podać pełną nazwę tej firmy, lub podać numer rejestracyjny/organizacyjny firmy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
440 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
Do autora tego tematu

Ja bym sie zbytnio sie przejmowal co pisze niejaki G123 czyli Pan Gabriel gdyz on tutaj w przytulkach mieszkal a Nav to zna tylko od strony zasilkow ktore bierze, niech wypowie sie ktos bardziej oblatany w temacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
nie ma czegoś takiego w Norwegii jak rejestr pracowników, a tym bardziej prowadzonych przez NAV to w Norwegii rejestry to prowadzi instytucja o nazwie Brønnøysundregistrene. Na ich stronie znajdziesz wszystkie rejestry które prowadzą są to
rønnøysundregistrene administrerer følgende registre:

Akvakulturregisteret
Ektepaktregisteret
Eco-Management and Audit Scheme (EMAS)
Enhetsregisteret
Foretaksregisteret
Frivillighetsregisteret
Gebyrsentralen
Gjeldsordningsregisteret
Jegerregisteret
Kommunalt rapporteringsregister (KOR)
Konkursregisteret
(inkluderer Konkurskaranteneregisteret)
Løsøreregisteret
Oppgaveregisteret
Partiregisteret
Registeret for offentlig støtte
Registeret for utøvere av alternativ behandling
Register over reelle rettighetshavere
Regnskapsregisteret
Reservasjonsregisteret
Jak widzisz nie ma tam czegoś takiego o czym piszesz
to po pierwsze
po 2/ pracodawca mógł Cię zwolnić i zawiadomić o tym NAV, w określonych przypadkach może to zrobić w czasie zwolnienia lekarskiego. Info na ten temat znajdziesz na stronie Arbeidstilsynet, również po polsku. Inną sprawą jest Twoja przynależność do Folketrygden, w określonych przypadkach może ona stać pod znakiem zapytania. Info znajdziesz na stornie NAV. Na marginesie, zgodnie z prawem, konkretnie Lov om folketrygd (folketrygdloven) par. 8-2 For å få rett til sykepenger må medlemmet ha vært i arbeid i minst fire uker umiddelbart før han eller hun ble arbeidsufør (opptjeningstid). Fravær i et arbeidsforhold uten gyldig grunn regnes ikke med i opptjeningstiden. czyli prawo do zwolnienia nabywa się po przepracowaniu 4 tygodni.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
PS. Karty EKUZ NIGDZIE się nie rejestruje. Tak samo jak informacji o wyznaniu i numerze buta nie rejestruje się na stronie "SKATT"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Natasza Bogacz
(nataszabogacz)
Wiking
A ja wiem dokładnie o co chodzi - został Pan nielegalnie zwolniony - tutaj pomoże darmowa pomoc prawna, na przykład w caritasie napisać do nich na facebooku "pomoc prawna caritas" lub jurist@caritas.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
nataszabogacz napisał:
A ja wiem dokładnie o co chodzi - został Pan nielegalnie zwolniony - tutaj pomoże darmowa pomoc prawna, na przykład w caritasie napisać do nich na facebooku \"pomoc prawna caritas\" lub jurist@caritas.no

Haha. A wiesz, że jest coś takiego jak Konsulat?
Nie trzeba do tego katolskich oszołomów i naciągaczy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Barbara Kassner
(BarbaraKassner)
Wiking
nataszabogacz napisał:
A ja wiem dokładnie o co chodzi - został Pan nielegalnie zwolniony - tutaj pomoże darmowa pomoc prawna, na przykład w caritasie napisać do nich na facebooku \"pomoc prawna caritas\" lub jurist@caritas.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Isa1
(Isa1)
Wiking
Dobrze jest w takich wypadkach skontaktowac sie z Arbeidstylsynet lub ze zwiazkami. Oni z chetnie odpowiedza dokladnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok