Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Rozliczenie się z podatku? pomoc - Norwegia

Czytali temat:
10 Postów
etr
(etr)
Wiking
Witam.
Ostatni raz pracowałem w Norwegii w 2017 roku.
W 2018 dostałem zwrot podatku, tyle ile dali, tyle dostałem, żadnych ulg nie było.
Dostałem dziś takie pismo


Czy muszę się rozliczać jakoś z urzędem skarbowym? Czy jakbym pojechał do pracy do Norwegii to wtedy ta kwota zostanie mi potrącona? Proszę o pomoc, pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Barbara K
(Barberka)
Wiking
Twój dług wobec Skattu wynosi 3150 kr. Musisz się rozliczyć z urzędem, na piśmie na pewno jest podany numer konta, na który masz wpłacić pieniądze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Z przesłanego pisma wynika, że ma Pan dług u poborcy podatkowego. Z tego co Pan pisze wynika, że otrzymał Pan za duży zwrot i jakąś jego część musi Pan zwrócić - najprawdopodobniej. Najlepiej by było uzyskanie aktualnego wyniku rozliczenia podatkowego za rok 2017 i sprawdzić rozbieżności. Jednakże w pierwszej kolejności należy spłacić dług w Norwegii.
Zgłoś wpis
10 Postów
etr
(etr)
Wiking
Dziękuję za odpowiedź. Na otrzymanym dokumencie nie ma żadnej wzmianki o płatności, nie ma też podanego nr konta czy blankietu do przelewu. W 2017 pobrano mi podatek z góry, następnie w 1 kwartale 2018 oddano mi go. A teraz oczekują jeszcze dopłaty? Co w przypadku, gdy ja już się do Norwegii nie wybieram? I jakie to ma powiązanie z polskim US ? Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok