Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Trafiłem na oszusta. Jak go oskarzyc - Norwegia

5 Postów
Kacper Patryk
(KacperPatryk)
Wiking
Witam dobrych ludzi️. Tak jak w temacie, znalazłem oferte pracy i pierwszy raz wyjechałem do Norwegii praktycznie w ciemno , pracodawca okazał się na początku bardzo miły, obiecał umowę wypłaty co miesiąc i wyrobienie wszystkich formalnosci niezbędnych do uczciwego życia w norwegii. No i na obietnocach się skończyło, bo gość mi nawet norweskiego numeru telefonu nie chciał załatwić jak już byłem na miejscu. Praktycznie każdy kto u niego pracował nigdy wszystkich pieniędzy nie otrzymał. Dosyć szybko to zauważyłem i podziękowałem mu za współpracę. Ale wiedział że umiem robić to co robię to jakoś mnie potrafił przetrzymac (3,5miesiaca) Jak wiedział że mam już bilet do Polski to dał mi jakies śmieszne pieniądze i postawił mnie przed faktem dokonanym. Do Polski poleciałem praktycznie bez pieniędzy. Mam masę dowodów że pracowałem u niego na czarno i z tego co się dowiedziałem, jeśli sam go zgłoszę dobrowolnie to będę prawnie chroniony. Gościu jest niezłym "przekrętem" cały czas ma od 3 nawet do 7 osób którzy zazwyczaj pracują u niego (każdy na czarno) prowadzi 2 biznesy, budowlane plus sklep. Posiada firmę jednoosobowa a robi na raz po 3/4 projekty plus ma własny sklep. Jeśli jest tu ktoś kto wie jak takiego człowieka zgłosić do odpowiednich sluzb(coś takiego jak urząd skarbowy w Polsce) no i wszystkich ludzi którzy u niego są. Koleś potrafił wyjechać do Hiszpanii na wakacje a mnie zostawić bez pieniedzy i jedzenia... Za to wszystko co tam przecierpialem(nie tylko ja) nie podaruje mu tego. Ten człowiek cały czas wykorzystuje nieświadomych ludzi. Na początku jest miły nawet samolot z Polski do Norwegii każdemu kupi. Dla osoby która będzie mi w stanie pomóc albo doradzić napisze więcej szczegółów oraz odpowiem na każde pytanie. Liczę na waszą pomoc. Aha, on potrafił płacić niektórym 85kr na godzinę tłumacząc się że na więcej nie zarobili.... Pozdrawiam i czekam na komentarze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Było was więcej to trzeba było tu walczyć o swoje, wezwać policję i robić dym na projekcie. A po drugie takimi burakami powinno się dorsze nakarmić, ludzie sami winni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty

(Ideapad310)
Nowicjusz
A ma jakies imie i nazwisko ?? Nazwa firmy? napisz przyda sie zeby omijac
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
KacperPatryk napisał:
Witam dobrych ludzi️. Tak jak w temacie, znalazłem oferte pracy i pierwszy raz wyjechałem do Norwegii praktycznie w ciemno , pracodawca okazał się na początku bardzo miły, obiecał umowę wypłaty co miesiąc i wyrobienie wszystkich formalnosci niezbędnych do uczciwego życia w norwegii. No i na obietnocach się skończyło, bo gość mi nawet norweskiego numeru telefonu nie chciał załatwić jak już byłem na miejscu. Praktycznie każdy kto u niego pracował nigdy wszystkich pieniędzy nie otrzymał. Dosyć szybko to zauważyłem i podziękowałem mu za współpracę. Ale wiedział że umiem robić to co robię to jakoś mnie potrafił przetrzymac (3,5miesiaca) Jak wiedział że mam już bilet do Polski to dał mi jakies śmieszne pieniądze i postawił mnie przed faktem dokonanym. Do Polski poleciałem praktycznie bez pieniędzy. Mam masę dowodów że pracowałem u niego na czarno i z tego co się dowiedziałem, jeśli sam go zgłoszę dobrowolnie to będę prawnie chroniony. Gościu jest niezłym \"przekrętem\" cały czas ma od 3 nawet do 7 osób którzy zazwyczaj pracują u niego (każdy na czarno) prowadzi 2 biznesy, budowlane plus sklep. Posiada firmę jednoosobowa a robi na raz po 3/4 projekty plus ma własny sklep. Jeśli jest tu ktoś kto wie jak takiego człowieka zgłosić do odpowiednich sluzb(coś takiego jak urząd skarbowy w Polsce) no i wszystkich ludzi którzy u niego są. Koleś potrafił wyjechać do Hiszpanii na wakacje a mnie zostawić bez pieniedzy i jedzenia... Za to wszystko co tam przecierpialem(nie tylko ja) nie podaruje mu tego. Ten człowiek cały czas wykorzystuje nieświadomych ludzi. Na początku jest miły nawet samolot z Polski do Norwegii każdemu kupi. Dla osoby która będzie mi w stanie pomóc albo doradzić napisze więcej szczegółów oraz odpowiem na każde pytanie. Liczę na waszą pomoc. Aha, on potrafił płacić niektórym 85kr na godzinę tłumacząc się że na więcej nie zarobili.... Pozdrawiam i czekam na komentarze

w takiej sytuacji skontaktowałabym się z ludźmi oszukanymi i zgłosiła do kompetentej firmy która poradzi co możecie zrobić. Tu jedyne co możesz zrobić to podać dane w/w żeby inni byli ostrożniejsi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Kacper Patryk
(KacperPatryk)
Wiking
Solid Jobb. Kamil Sadowy Drammen
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Kacper Patryk
(KacperPatryk)
Wiking
No właśnie, chciałbym uzyskać informację gdzie szukać ten kompetentnej firmy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
KacperPatryk napisał:
No właśnie, chciałbym uzyskać informację gdzie szukać ten kompetentnej firmy

Najprościej w internecie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...kolejny polski oszust
...zatrudniajacy pewnie świeżaków z Polski,bez języka i znajomości realiów
...ale ktos ci dał na miary przeciez,polecił cwaniaka
...po 2 tygodniach powinienes wiedzieć wszystko o firemce od współpracowników
...jeżeli ktoś już np. nie płaci godzin ekstra to jest oszustem...i nie ma mowy ,że uprzedził ,że nie bedzie płacił przed podpisaniem umowy* ...wszystko pewnie działało na kocią łape....i nadgodzin nie brakowało zapewne...bilet kupił do No .....tu powinna zapalić się już,,świeczka,, tzn. zdrowy rozsądek włączyć!
...sprawa jest do wygrania ,bo firma ,,krzak,,,czy jak ją tam zwał w skrócie ..dalej działa na rynku...Inspekcja pracy....wyleczyłaby intruza....wystarczą twoje notatki co do godzin pracy i miejsc pracy oraz zdjęć,np...
...zawsze zastanawiam się ,dlaczego ,,chcecie,,dochodzic swoich roszczeń z Polski...bedąc tutaj i tylko tutaj macie najwieksze szanse...a nie ,że samolot i bilet za 100 kr już zamówiony ...a szefuncio pewnie zagwarantował przelew w dniu wypłaty...chore to i naiwne...ale wiem ..mieszkanko pewnie też w norce szefuncia...??? ..a wystarczyło zostać niepłacić i wezwać Policje
....rozumiem też komplikacje sprawy,bo szef...ćwok...to owłosiona małpa z nadwagą ,z przeszłością kryminalną..
...ale takich wyleczy Policja
...słusznie doradzają ..odszukaj innych poszkodowanych...chociaż może być to zmowa milczenia...mało płaci ,ale płaci!...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
KacperPatryk napisał:
Solid Jobb. Kamil Sadowy Drammen
Ten gość, świadomie ciebie walił w rogi, ponieważ jego firemka, nie jest zarejestrowana w systemie NAV-AAP.
A to oznacza iż nie ma on prawa, zatrudniać legalnie, żadnego najemnego pracownika.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
KacperPatryk napisał:
Solid Jobb. Kamil Sadowy Drammen
Ten gość, świadomie ciebie walił w rogi, ponieważ jego firemka, nie jest zarejestrowana w systemie NAV-AAP.
A to oznacza iż nie ma on prawa, zatrudniać legalnie, żadnego najemnego pracownika.

dziadek już go namierzył!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok