Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

sluzba zdrowia w Norwegii - Norwegia

197 Postów
Bogumila Jasinska
(bogdanor1)
Stały Bywalec
Pytanko ! Czy w Norge jest PUBLICZNA SLUZBA ZDROWIA .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
dzieci do 16 lat maja wszystkie wizyty za free , dorośli np ja zapłaciłem 189 nok w piątek za wizytę u swojego lekarza , Ale wydaje mi sie to sa stawki odgórne i ogólnie jest "państwowa "
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
O wlasnie przy długoterminowych leczeniach wykupujesz frikort ale ona tez koło 2 tys płacisz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Bogumila Jasinska
(bogdanor1)
Stały Bywalec
Dzieki . Czyli jest sluzba zdrowia publicza , ale platna !Tak !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
artgregor napisał:
O wlasnie przy długoterminowych leczeniach wykupujesz frikort ale ona tez koło 2 tys płacisz Słyszałeś, że dzwonią tylko nie wiesz gdzie.
Frikort nie jest płatne 2 tysiące, a jedynie obowiązuje, powyżej tej kwoty opłat własnych.
Taką kartę otrzymuje się automatycznie po przekroczeniu tej kwoty, o ile jest się obłożnie chorym i bardzo częstym gościem u specjalistów jednak nie od główki i paluszka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
bogdanor1 napisał:
Dzieki . Czyli jest sluzba zdrowia publicza , ale platna !Tak !
NIE, publiczna służba zdrowia w Norwegi jest bezpłatna, opłata wstępna i wkład własny w poza standardowe świadczenia, to odrębna działka. Zresztą podobnie jest i w Polsce jeżeli chodzi o płatności poza standardowe.
A i jeszcze jedno.
Dentysta vel stomatolog vel wyrwiząb, jak go zwał tak zwał, jest odpłatny w 100% dla dorosłych, o ile to nie jest chroniczna choroba dziąseł leczona klinicznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Bogumila Jasinska
(bogdanor1)
Stały Bywalec
Dzieki Gabriel !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok