Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

10 Postów
Adam Wójcik
(Adam0905)
Wiking
I właśnie o to chodzi że ja wyrobiłem jako zagubione i wiem że jak teraz bym wyrobił norweskie to Polskie odeślą i maoę mieć problemy.Pójde do nich gdzieś za tydz i powiem że wróciłem z Polski i wyrobiłem nowe bo potrzebowałem żeby sie poruszac w swoim kraju i do ręki to im go nie dam.A norweskiego nie chcem bo tutaj to ja lubie ale tylko pieniądze i nic więcej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
921 Postów

(I.Z.A.)
Maniak
Adam0905 napisał:
I właśnie o to chodzi że ja wyrobiłem jako zagubione i wiem że jak teraz bym wyrobił norweskie to Polskie odeślą i maoę mieć problemy.Pójde do nich gdzieś za tydz i powiem że wróciłem z Polski i wyrobiłem nowe bo potrzebowałem żeby sie poruszac w swoim kraju i do ręki to im go nie dam.A norweskiego nie chcem bo tutaj to ja lubie ale tylko pieniądze i nic więcej.....zaj.....jesteś!Co najważniejsze masz rację i tak trzymaj!!!-Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
Adam0905 napisał:
I właśnie o to chodzi że ja wyrobiłem jako zagubione i wiem że jak teraz bym wyrobił norweskie to Polskie odeślą i maoę mieć problemy.Pójde do nich gdzieś za tydz i powiem że wróciłem z Polski i wyrobiłem nowe bo potrzebowałem żeby sie poruszac w swoim kraju i do ręki to im go nie dam.A norweskiego nie chcem bo tutaj to ja lubie ale tylko pieniądze i nic więcej

W czym wiec problem? Przeciez jak nie "chcem" to nie "muszem".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
87 Postów
Michał Polak
(korepetytor)
Początkujący
To prawda, ze zabranie prawojazdy rowna sie z zakazem poruszania gdziekolwiek i poza Skandynawia az uslyszysz wyrok. Znam goscia co czekal 6 miesiecy na sprawe. Zatrzymano mu prawo jazdy na rok i dostal 2 lata w zawiasach co oznacza, ze nie moze kierowac pojazdow o napedzie mechanicznym czyli i mopedow przez rok. Owszem moze jezdzic w europie na nowym prawie jazdy poniewaz to przekroczenie obarcza sie w EU jedynie mandatem od 150 do 500 euro w zaleznosci od kraju. Tak... Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
Lærer napisał:
Adam0905 napisał:
I właśnie o to chodzi że ja wyrobiłem jako zagubione i wiem że jak teraz bym wyrobił norweskie to Polskie odeślą i maoę mieć problemy.Pójde do nich gdzieś za tydz i powiem że wróciłem z Polski i wyrobiłem nowe bo potrzebowałem żeby sie poruszac w swoim kraju i do ręki to im go nie dam.A norweskiego nie chcem bo tutaj to ja lubie ale tylko pieniądze i nic więcej

W czym wiec problem? Przeciez jak nie "chcem" to nie "muszem".


Poza tym, chyba nie jest az TAK zle... Z tego co piszesz, to jeszcze "lubiem" lamac przepisy ruchu drogowego w Norwegii. Zawsze to cos...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Adam0905 napisał:
I właśnie o to chodzi że ja wyrobiłem jako zagubione i wiem że jak teraz bym wyrobił norweskie to Polskie odeślą i maoę mieć problemy.Pójde do nich gdzieś za tydz i powiem że wróciłem z Polski i wyrobiłem nowe bo potrzebowałem żeby sie poruszac w swoim kraju i do ręki to im go nie dam.A norweskiego nie chcem bo tutaj to ja lubie ale tylko pieniądze i nic więcej


Hehehe.. Nuu.. czyli cfaniak a nie problem. Powodzenia..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
Sethur napisał:
Adam0905 napisał:
I właśnie o to chodzi że ja wyrobiłem jako zagubione i wiem że jak teraz bym wyrobił norweskie to Polskie odeślą i maoę mieć problemy.Pójde do nich gdzieś za tydz i powiem że wróciłem z Polski i wyrobiłem nowe bo potrzebowałem żeby sie poruszac w swoim kraju i do ręki to im go nie dam.A norweskiego nie chcem bo tutaj to ja lubie ale tylko pieniądze i nic więcej


Hehehe.. Nuu.. czyli cfaniak a nie problem. Powodzenia..


+1
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Adam Wójcik
(Adam0905)
Wiking
Ale jak bylem w Polsce teraz mialem dwie kontrole policji i sprawdzali mnie na pewno dalem im dowod i powiedziaem ze nie mam przy sobie i dostalem tylko mandat 50 zl za brak dokumenti moze jak zabieraja na dluzej to wtedy zglaszaja
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Michał T.
(Michal86)
Wiking
Witam tam wszystkich Rodaków,

wczoraj miałem zdarzenie drogowe polegające na tym, że położyłęm się zestawem (cieżarówka+przyczepa) na bok do rowu. W zdarzeniu tym nie ucierpiały osoby trzecie, tzn nikt oprócz mnie nie brał w nim udziału. Mi też nic się na szczeście nie stało, po 45min w szpitalu do którego zawiózł mnie ambulans wypuszczono mnie do domu.

Oczywiście na miejscu zdarzenia była Policja. Byłem poddany badaniu alkomatem, który wskazał oczywiście 0.0. Niestety Policja powiedziała ze zgodnie z norweskimi procedurami zatrzymuje moje prawo jazdy (wydane w Polsce) do wyjaśnienia na okres do 3 tygodni. Istnieje jednak możliwość, że po tym czasie moje prawo jazdy zostanie zatrzymane na okres od np 1 do 3 miesięcy.

W związku z zaistniałą sytuacją mam dwa nurtujące mnie pytania:

1) Czy jeśli moje prawo jazdy zostanie zatrzymane (po tych 3 tygodniach) to będą to wszystkie kategorie (A,B,C,E) czy tylko kategoria C-E, którą to doszło to do zdarzenia na drodze?

2) Czy mogę wyrobić duplikat w Polsce? A w zasadzie pytanie dotyczy bardziej tego czy zatrzymane w Norwegii prawo jazdy zostanie przesłane z odpowiednimi dokumentami do Polski co może być przyczyną późniejszych problemów i nieprzyjemności?

Wyczytałem gdzieś, że podobno można wyrobić bez problemu duplikat powiadamiając urząd wydający w Polsce, że prawo jazdy zostało zatrzymane w Norwegii i za co, bowiem w mojej sytuacji w Polsce nie ma takiego prawa które mówiłoby o zabraniu prawa jazdy za zdarzenie na drodze które ja spowodowałem. Czy jest to zgodne z prwdą/prawem???

Proszę o konkretne i rozsądne odpowiedzi, za co z góry dziękuję.
Pozdrawiam i życzę wszystkim miłęgo wieczoru!
Michał
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Michał86 napisał:
Witam tam wszystkich Rodaków,

wczoraj miałem zdarzenie drogowe polegające na tym, że położyłęm się zestawem (cieżarówka+przyczepa) na bok do rowu. W zdarzeniu tym nie ucierpiały osoby trzecie, tzn nikt oprócz mnie nie brał w nim udziału. Mi też nic się na szczeście nie stało, po 45min w szpitalu do którego zawiózł mnie ambulans wypuszczono mnie do domu.

Oczywiście na miejscu zdarzenia była Policja. Byłem poddany badaniu alkomatem, który wskazał oczywiście 0.0. Niestety Policja powiedziała ze zgodnie z norweskimi procedurami zatrzymuje moje prawo jazdy (wydane w Polsce) do wyjaśnienia na okres do 3 tygodni. Istnieje jednak możliwość, że po tym czasie moje prawo jazdy zostanie zatrzymane na okres od np 1 do 3 miesięcy.

W związku z zaistniałą sytuacją mam dwa nurtujące mnie pytania:

1) Czy jeśli moje prawo jazdy zostanie zatrzymane (po tych 3 tygodniach) to będą to wszystkie kategorie (A,B,C,E) czy tylko kategoria C-E, którą to doszło to do zdarzenia na drodze?

2) Czy mogę wyrobić duplikat w Polsce? A w zasadzie pytanie dotyczy bardziej tego czy zatrzymane w Norwegii prawo jazdy zostanie przesłane z odpowiednimi dokumentami do Polski co może być przyczyną późniejszych problemów i nieprzyjemności?

Wyczytałem gdzieś, że podobno można wyrobić bez problemu duplikat powiadamiając urząd wydający w Polsce, że prawo jazdy zostało zatrzymane w Norwegii i za co, bowiem w mojej sytuacji w Polsce nie ma takiego prawa które mówiłoby o zabraniu prawa jazdy za zdarzenie na drodze które ja spowodowałem. Czy jest to zgodne z prwdą/prawem???

Proszę o konkretne i rozsądne odpowiedzi, za co z góry dziękuję.
Pozdrawiam i życzę wszystkim miłęgo wieczoru!
Michał




1. Tak, dotyczy to wszystkich kategorii.

2. Nie, nie mozesz wyrobic duplikatu. Polska to polska.. polskie prawo tutaj nie dziala.
Kiedy zamkna postepowanie w zwiazku z wypadkiem - oddadza Ci prawko, lub odesla do Polski.. tam je sobie odbierzesz.

Czytaj powyzsze posty ze zrozumieniem..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok