Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Szef nie wypłacił Feriepenge - co można zrobić ? - Norwegia

Czytali temat:
3 Posty
RadzioNT
(RadzioNT)
Wiking
Cześć!

Borykam się z pracodawcą, który nie chce wypłacić zaległego feriepenge. Jest to o tyle irytujące, że zablokował mnie na Fb, instal oraz numer telefonu. Odpisał jedynie na maila, tłumacząć, że firma jest w trudnej sytuacji i zmierza do bankructwa. Na szczęście mam swojego informatora i wiem, że firma ma się dobrze. Kontaktowałem się z NAV'em ale jako, że to mała firma i nie należę do związków zawodowych nie mogą pomóc. Polecili Arbeidstilsynet lecz oni tego typu sytuacjami też się nie zajmują.

Z tego co wyczytałem mogę wysłać list polecony do szefa z żądaniem zapłaty a póżniej co w przypadku braku zapłaty ? Sąd ? znacie może instytucje firmy które zajmują się tego rodzaju przypadkami ?

Usłyszałem też o odsetkach, które się naliczają podobno, prawda ? wie ktoś jak to policzyć ?

Dzięki!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
na stronie Arbeidstilsynet i NAV jest wszystko dokładnie opisane co i gdzie w takim przypadku trzeba zrobić w zależności od tego czy nie chce czy nie może wypłacić feriepeneger, to są dwie różne drogi postępowania. Podają tam nawet co trzeba napisać. Na stronie Arb. można wybrać język polski, podaje drogę wyboru:
Arbeidstilsynet Pil neste "Arbeidsforhold" Pil neste "Lønn" Pil neste "Når du ikke får lønn eller feriepenger" Pil neste "Når arbeidsgiver ikke kan betale/vil ikke betale"
Poza tym NAV posiada specjalny fundusz nazywany "Lønnsgarantiordningen", z którego wypłaca zaległe od pracodawców pieniądze w przypadku ich upadłości, do którego tak naprawdę TY możesz doprowadzić i wystąpić o ogłoszenie upadłości. Lønnsgarantiordningen dotyczy tylko pracodawcõw płacących arbeidsgiveravgift, jacy to są? to też pisze na stronie NAV. Od każdego typu zaległości należą się odsetki, kalkulator odsetkowy znajduje się na stronie Regjeringen.no (Forsiden Tema Økonomi og budsjett Renter Kalkulator forsinkelsesrente). Tego typu roszczenia przedawniają się stosunkowo szybko i trzeba działać też szybko. Dodatkowo NAV zwraca też poniesione koszty np. znaczków itp. Co dokładnie zwraca też pisze na stronie NAV
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
Ja kiedys przechodzilem przez to bagno jak pracodawca na poczatku mi nie chcial placic i moge uczicwie powiedziec ze Arbeidstilsynet nic nie robi. Bylismy u nich chyba z 10 razy, zapewniali ze cos bedzie a tu nic. raz tylko przyjechali na budowe i kontrolowali czy mamy zielone karty bo Inspekcja pracy nie jest od tego zeby ktos mial pieniadze na koncie tylko zeby pracownik mial kask na glowie. Te wszystkie instytucje typu Arbeidstilsynet,nav,fårliksrådet nic nie robia. Sprawy sie ciagna i szkoda czasu
----------------
Najlepiej isc do adwokata, jak cie nie stac to masz darmowa pomoc prawna, tzw frirettshjelp ale wiekszosc adwokatow ma takie godzinny pracy dla kommuny jak twoj zarobek byl do ok 250 tys kr(kiedys tak bylo...niewiem jak teraz). Pamietam ze w oslo to bylo na storgata

www.frirettshjelp.com/?gclid=Cj0KCQjw8p2...qOxeiDMaAkryEALw_wcB
---------------------
Pracodawcy bedzie zalezec zeby wyplacic Ci feriepenger bo tak jak Pani Boguslawa pisala jak tego nie zrobi to bedzie postawiony w upadlosc(to twa kilka lat) a wtedy dostajesz pienadze z funduszu gwarancyjnego(po minimalnych stawkach w branzy). Zwykle wystarczy jeden list od adwokata bo malo kto chce walczyc dalej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...za jaki okres,rok jest to feriepenger?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
RadzioNT
(RadzioNT)
Wiking
Za ubiegły rok tzn 2020
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
AdamErik Doxrot
(AdamErik)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
RadzioNT
(RadzioNT)
Wiking
bg38 napisał:
na stronie Arbeidstilsynet i NAV jest wszystko dokładnie opisane co i gdzie w takim przypadku trzeba zrobić w zależności od tego czy nie chce czy nie może wypłacić feriepeneger, to są dwie różne drogi postępowania. Podają tam nawet co trzeba napisać. Na stronie Arb. można wybrać język polski, podaje drogę wyboru:
Arbeidstilsynet Pil neste \"Arbeidsforhold\" Pil neste \"Lønn\" Pil neste \"Når du ikke får lønn eller feriepenger\" Pil neste \"Når arbeidsgiver ikke kan betale/vil ikke betale\"
Poza tym NAV posiada specjalny fundusz nazywany \"Lønnsgarantiordningen\", z którego wypłaca zaległe od pracodawców pieniądze w przypadku ich upadłości, do którego tak naprawdę TY możesz doprowadzić i wystąpić o ogłoszenie upadłości. Lønnsgarantiordningen dotyczy tylko pracodawcõw płacących arbeidsgiveravgift, jacy to są? to też pisze na stronie NAV. Od każdego typu zaległości należą się odsetki, kalkulator odsetkowy znajduje się na stronie Regjeringen.no (Forsiden Tema Økonomi og budsjett Renter Kalkulator forsinkelsesrente). Tego typu roszczenia przedawniają się stosunkowo szybko i trzeba działać też szybko. Dodatkowo NAV zwraca też poniesione koszty np. znaczków itp. Co dokładnie zwraca też pisze na stronie NAV


Bardzo dziękuję za pomoc to mi wiele wyjaśnia! jednak pozwolę sobie zapytać o jeszcze kilka rzeczy.
Gdzie dokładnie mogę sprawdzić czy pracodawca opłacał "arbeidsgiveravgift" jest jakaś wyszukiwarka ? bo nie mogę znaleźć.
Pytanie drugie: rozumiem, że wypłata feriepenge w przypadku rozwiązania umowy powinna nastąpić razem z ostatnią wypłata tak ? w umowie o pracę nie było wymienionego terminu wypłaty. Pytam bo chce wiedzieć od kiedy policzyć odsetki.
Pytanie trzecie: Czy od feriepnege odlicza się jakiś podatek ?
Fragment loonslipa: tak abym był pewien co do kwoty.
Prosenttrekk: 25%
Opptjente feriepenger i ar: 28.296
Opptjente feriepenger i flor: 0
Skattetrekk i ar: 69.352
Total loon i ar: 277,420

Pytanie czwarte: ten list polecony z swoim roszczeniem muszę napisać sam ? czy gdzieś jest jakiś przykład na którym mógłbym się wzorować ?

Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
1/ nie znam wyszukiwarki do sprawdzenia czy pracodawca płaci arbeidsgiveravgift, ale ograniczenia jego nie płacenia są tak wąskie, że nie ma możliwości aby nie był zobowiązany do jego płacenia. Generalnie WSZYSCY co zatrudniają pracowników muszą go płacić. Tym się więc nie przejmuj.
2/ Tak, od wypłaty feriepenger w roku jego "uzyskania" płaci się normalny podatek, taki jak od normalnego wynagrodzenia.
3/ Tak, ferieloven w paragrafie 11/3 wyraźnie stanowi, że wypłata feriepenger w przypadku zakończenia stosunku pracy (obojętnie z jakiego powodu) następuje razem z ostatnią pensją (Opphører arbeidsforholdet, skal alle opptjente feriepenger utbetales siste vanlige lønningsdag før fratreden. Den del av feriepengene som ikke lar seg beregne innen dette tidspunkt, kan utbetales i forbindelse med det avsluttende lønnsoppgjør.), chyba, że nie da się ich obliczyć. Ale wątpię aby dotyczyło to Twojego przypadku, przy stałej, comiesięcznej pensji. Sprawa jest więc uregulowana w przepisach prawa i nie musi znaleźć odzwierciedlenia w umowie o pracę, chyba, że chcielibyście ustalić inny termin wypłaty feriepenger w przypadku rozwiązania stosunku pracy. Z tego co rozumiem nie macie takich ustaleń. (muszą być na piśmie)
4/ nie musisz oczywiście sam tego wezwania do pracodawcy pisać, może to zrobić np. adwokat za około 10 tys koron (znam taki przypadek z małego miasta, cena za poradę i napisania wezwania), w innych miastach mogą być inne ceny. Na bezpłatną pomoc adwokata mogą liczyć Ci co mają dochody 246 000,- samotni i 369 000,- z partnerem. Osobiście polecam zawsze bezpłatną pomoc studentów prawa np.
foreninger.uio.no/jussbuss/ albo jussformidlingen.no/tjenester/
zwracam uwagę, że oni nie odpowiadają na e-maile. Trzeba przyjść osobiście albo telefon albo mają specjalny formularz do wypełnienia na swojej stronie. Znam osoby, które korzystały z ich pomocy i są bardzo zadowolone.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok