Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Autem do Norwegii na ryby - obostrzenia - Norwegia

Czytali temat:
Jan Maryjan Joanna Kuchnicka mart enty boj fra oszlo noregg Onty_Ja_Gabriel_3. miras Tuz. Skandynaw2903@o2.pl Vincent313 (2846 niezalogowanych)
6 Postów
Vincent313
(Vincent313)
Wiking
Witam wszystkich forumowiczów.
To mój pierwszy post na forum, proszę o wyrozumiałość i rzeczową odpowiedź.
Póki co nie otrzymałem odpowiedzi ze strony ambasady norweskiej, ani z oficjalnej strony EU.
Otóż mam plany podróży samochodem do Norwegii 17.08 na ryby. Jadę z Polski przez Litwę, Łotwę, Estonię i Finlandię na wyspę Mageroya. Czy z uwagi na to, że część Finlandii jest oznaczona kolorem pomarańczowym, muszę odbywać kwarantannę? Nie posiadam certyfikatu covid. Zaznaczam, że nie będę korzystał z komunikacji publicznej w Finlandii, nie będę się w niej zatrzymywał, natomiast będę korzystał z promu Estonia-Helsinki. Czy podróż tym promem będzie traktowane jako korzystanie z transportu publicznego i zobliguje mnie do odbycia 10 dniowej kwarantanny? Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Vincent313 napisał:
Witam wszystkich forumowiczów.
To mój pierwszy post na forum, proszę o wyrozumiałość i rzeczową odpowiedź.
Póki co nie otrzymałem odpowiedzi ze strony ambasady norweskiej, ani z oficjalnej strony EU.
Otóż mam plany podróży samochodem do Norwegii 17.08 na ryby. Jadę z Polski przez Litwę, Łotwę, Estonię i Finlandię na wyspę Mageroya. Czy z uwagi na to, że część Finlandii jest oznaczona kolorem pomarańczowym, muszę odbywać kwarantannę? Nie posiadam certyfikatu covid. Zaznaczam, że nie będę korzystał z komunikacji publicznej w Finlandii, nie będę się w niej zatrzymywał, natomiast będę korzystał z promu Estonia-Helsinki. Czy podróż tym promem będzie traktowane jako korzystanie z transportu publicznego i zobliguje mnie do odbycia 10 dniowej kwarantanny? Pozdrawiam
Sam sobie zadajesz kłam, ponieważ będziesz się zatrzymywał na stacjach paliw i na pewno będziesz korzystał z toalet
No chyba, że jedziesz kamperem , to i tak na sikach auto nie jedzie.
Jaki masz problem by wydać parę groszy na testy, o szczepieniu nie wspomnę ponieważ we polandii to czarna magia.
Tak na poważnie, to skoro robisz marszrutę na tak odległej trasie, to w dzisiejszych czasach wypadało by trochę czasu poświęcić również i na sprawdzenie wymagań granicznych na wszystkich przejściach, to żadna tajemnica objęta klauzulą / ścisłe przez tajne/.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...w czasach pandemii to szalony pomysł!
...takich jak ty powinni blokować na wszystkich granicach...i do tego niezaszczepiony..a zapas masek masz?.
...do tego żaden ważny powód...praca,odwiedziny rodziny,ślub,pogrzeb,zaręczyny...
...siedż na tyłku tam gdzie jestes...albo pojedż na grzyby...rosną nawet niedaleko Warszawy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Vincent313
(Vincent313)
Wiking
Nie ukrywam, że liczyłem na bardziej przyjazne podejście i być może jakąś radę kogoś, kto taką podróż już odbył. Póki co nie mam czasu na polemikę na temat szczepień i słuszności moich planów. Będę zobowiązany jeśli wypowie się ktoś nieco bardziej życzliwy od poprzedników.

P.S.
Kolorem pomarańczowym oznaczona jest zaledwie południowa część Finlandii, myślę że spokojnie wytrzymam taki kawałek bez korzystania z toalety.
Nie napisałem też, że nie chcę, czy też nie stać mnie na wykonanie testu. Moje pytanie brzmiało czy w mojej sytuacji jestem zobowiązany do odbywania kwarantanny?
Śledzę informację na kilku stronach, uzyskałem też odpowiedź z ambasady. Wszystkie uzyskane informacje są niejasne.

boj fra oszlo , szkoda prądu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Vincent313 napisał:
Nie ukrywam, że liczyłem na bardziej przyjazne podejście i być może jakąś radę kogoś, kto taką podróż już odbył. Póki co nie mam czasu na polemikę na temat szczepień i słuszności moich planów. Będę zobowiązany jeśli wypowie się ktoś nieco bardziej życzliwy od poprzedników.

P.S.
Kolorem pomarańczowym oznaczona jest zaledwie południowa część Finlandii, myślę że spokojnie wytrzymam taki kawałek bez korzystania z toalety.
Nie napisałem też, że nie chcę, czy też nie stać mnie na wykonanie testu. Moje pytanie brzmiało czy w mojej sytuacji jestem zobowiązany do odbywania kwarantanny?
Śledzę informację na kilku stronach, uzyskałem też odpowiedź z ambasady. Wszystkie uzyskane informacje są niejasne.

boj fra oszlo , szkoda prądu.


...prąd w Norwegii jest niedrogi,więc s pokojna twoja rozczochrana!
...to tobie z całym szacunkiem..nawaliło pądu w kite!...z takim szalonym pomysłem!
.nikt nie jechał taką trasą,bo jest pandemia...drugiego takiego nieroztropnego nie znajdziesz ...
tutaj...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Vincent313
(Vincent313)
Wiking
Widzę, że koniecznie musisz zaleczyć swoje osobiste frustracje w tym temacie.
Twoja wypowiedź jest równoznaczna z powiedzeniem milionom Polaków, którzy aktualnie przebywają na wakacjach, albo mają takie plany, że są idiotami, bo Twoim zdaniem powinni siedzieć w domu.
Nie masz nic merytorycznego do przekazania, to nie zaśmiecaj tematu proszę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
bojfraoszlo napisał:
Vincent313 napisał:
Nie ukrywam, że liczyłem na bardziej przyjazne podejście i być może jakąś radę kogoś, kto taką podróż już odbył. Póki co nie mam czasu na polemikę na temat szczepień i słuszności moich planów. Będę zobowiązany jeśli wypowie się ktoś nieco bardziej życzliwy od poprzedników.

P.S.
Kolorem pomarańczowym oznaczona jest zaledwie południowa część Finlandii, myślę że spokojnie wytrzymam taki kawałek bez korzystania z toalety.
Nie napisałem też, że nie chcę, czy też nie stać mnie na wykonanie testu. Moje pytanie brzmiało czy w mojej sytuacji jestem zobowiązany do odbywania kwarantanny?
Śledzę informację na kilku stronach, uzyskałem też odpowiedź z ambasady. Wszystkie uzyskane informacje są niejasne.

boj fra oszlo , szkoda prądu.


...prąd w Norwegii jest niedrogi,więc s pokojna twoja rozczochrana!
...to tobie z całym szacunkiem..nawaliło pądu w kite!...z takim szalonym pomysłem!
.nikt nie jechał taką trasą,bo jest pandemia...drugiego takiego nieroztropnego nie znajdziesz ...
tutaj...


Bojku, a skąd Ty wiesz, że nikt nie jechał taką trasą, czy inną podobną, czy nie podobną? Siedzisz sobie w ciepełku na dupce na miękkiej sofie, bo pandemia, to sobie siedź. Ale nie próbuj wmawiać innym, że mają żyć tak jak Ty
Jak się chce, to się da. Nie gabrysiuj, bo zabrzmiało to z Twojej strony, jakby Cię jakaś cegła mocno w głowę uderzyła
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Vincent313
(Vincent313)
Wiking
Odpowiem sobie sam, być może ktoś skorzysta z tych informacji.

"Osoby, które przybywają z krajów i obszarów zielonych, muszą również zostać poddane kwarantannie, jeśli w ciągu ostatnich 10 dni przebywały w krajach i obszarach pomarańczowych / czerwonych / szarych / fioletowych lub w krajach pośrednich. Jeśli natomiast podróżujesz z zielonego kraju/obszaru przez pomarańczowy/czerwony kraj/obszar bez korzystania z transportu publicznego, bez spędzania tam nocy i bez bliskiego kontaktu z innymi niż te, z którymi mieszkasz, nie potrzebujesz do kwarantanny po przybyciu do Norwegii."

Korzystając z artykułu, który pojawił się na niniejszym forum, przytaczam jego wycinek, dotyczący zmian obowiązujących od 2 sierpnia: " Promy pasażerskie płynące z kraju zielonego do kraju objętego kwarantanną, bez zabierania na pokład nowych pasażerów, nie będą uważane za środki transportu publicznego, zgodnie z przepisami rozporządzenia dot. COVID-19 w sprawie zwolnień z kwarantanny wjazdowej dla podróżnych z krótkim pobytem na obszarze objętym kwarantanną. "
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
napisał:
bojfraoszlo napisał:
Vincent313 napisał:
Nie ukrywam, że liczyłem na bardziej przyjazne podejście i być może jakąś radę kogoś, kto taką podróż już odbył. Póki co nie mam czasu na polemikę na temat szczepień i słuszności moich planów. Będę zobowiązany jeśli wypowie się ktoś nieco bardziej życzliwy od poprzedników.

P.S.
Kolorem pomarańczowym oznaczona jest zaledwie południowa część Finlandii, myślę że spokojnie wytrzymam taki kawałek bez korzystania z toalety.
Nie napisałem też, że nie chcę, czy też nie stać mnie na wykonanie testu. Moje pytanie brzmiało czy w mojej sytuacji jestem zobowiązany do odbywania kwarantanny?
Śledzę informację na kilku stronach, uzyskałem też odpowiedź z ambasady. Wszystkie uzyskane informacje są niejasne.

boj fra oszlo , szkoda prądu.


...prąd w Norwegii jest niedrogi,więc s pokojna twoja rozczochrana!
...to tobie z całym szacunkiem..nawaliło pądu w kite!...z takim szalonym pomysłem!
.nikt nie jechał taką trasą,bo jest pandemia...drugiego takiego nieroztropnego nie znajdziesz ...
tutaj...


Bojku, a skąd Ty wiesz, że nikt nie jechał taką trasą, czy inną podobną, czy nie podobną? Siedzisz sobie w ciepełku na dupce na miękkiej sofie, bo pandemia, to sobie siedź. Ale nie próbuj wmawiać innym, że mają żyć tak jak Ty
Jak się chce, to się da. Nie gabrysiuj, bo zabrzmiało to z Twojej strony, jakby Cię jakaś cegła mocno w głowę uderzyła
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...zerknąłem dokładniej na trase kolegi...będzie przekraczał punkty graniczne min. 10 razy...od granicy polsko- litewskiej do norwesko-fińskiej...nie wmawiajcie mi ,że w zwiazku z pandemią nie będzie kontroli...i się nigdzie chłop nie zatrzyma nawet w WC,stacje benzynowe,kolejka po bilety,opłaty drogowe,izakup żywności,,itd...
...Ps. na wielkie eskapady przyjdzie jeszcze czas..młody jest...polskie ryby i grzyby są niezgorsze...

..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok