Kalendarz

Kalendarz 2021   PROMOCJA: 2 w cenie 1

Kalendarz 2021
PROMOCJA: 2 w cenie 1
Kup kalendarz
Kup tutaj reklamę »

Kwarantanna w Polsce - Norwegia

Czytali temat:
Zbigniew Karpinski w m MultiNOR Konsultant Kasia K grzegor filipczak Krzysiek 76 Agnor100 Onty_Ja_Gabriel_3. Robert Mielnicki Slawek36 Riggman (428 niezalogowanych)
2 Posty
Don Perdoza
(Don Perdoza)
Wiking
Jestem zatrudniony u norweskiego pracodawcy. Odbyłem kwarantanne w Polsce, ponieważ moja żona miała pozytywny wynik na covid 19. Mam zaświadczenie o odbytej kwarantannie z sanepidu. Cz jest jakaś szansa otrzymać świadczenie z Nav. Jeżeli tak to jakie papiery złożyć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Wiking
nie rozumiem o jakim zaświadczeniu z NAV piszesz, jeśli wybierasz się z Polski do Norwegii a nie mieszkasz tu na stałe to musisz mieć pokazać negatywny wynik testu, nie masz go to zostaniesz wydalony (są wyjątki np. pracujący w transporcie)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Don Perdoza
(Don Perdoza)
Wiking
Chodzi o to czy mogę się ubiegać o jakieś pieniądze z Nav. W Polsce jeżeli ktoś jest na kwarantannie to ZUS placi za całą kwarantanne 80% zarobków. I chodzi mi czy Nav też płaci za kwarantanne. Bo akurat w tym czasie powinienem być w pracy w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Wiking
rozumiem, że w Polsce byłeś "na wakacjach" , jeżeli występuje taka sytuacja, że żona chora i musiałeś być na kwarantannie to NAV wymaga aby 1/ skontaktować się z pracodawcą i spytać czy możesz pracować zdalnie, w domu 2/ jeśli nie to musisz spytać pracodawcę czy możesz skorzystać z egenmelding (takie własne oświadczenie o byciu niezdolnym do pracy). Pracodawca ma prawo do uznania egenmelding do 16 dni choroby (płatne oczywiście). Jeśli pracodawca nie chce uznać tego, to za pierwsze 3 dni musi Ci uznać Twoje oświadczenie o chorobie, a od czwartego dnia musisz mieć zwolnienie lekarskie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Wiking
żeby było jasne, pisząc o Twojej "chorobie" mam na myśli oczywiście kwaranntanę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram