Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
(3274 niezalogowanych)
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Dino napisał:

   Mając na uwadze pełen kontekst twojej wypowiedzi zdziwiony jestem, że zadajesz pytanie: "Dino, jak Twoje wypowiedzi maja sie do siebie? Bzdura to, czy nie bzdura?", przecież z twoją elokwencją i zdolnością przechwytywania wypowiedzi, nie powinieneś mieć trudności ze zrozumieniem dość jasno napisanego tekstu, więc to, jak mają się moje wypowiedzi do siebie, pozostawiam jako zagadkę do rozwiązania dla Ciebie .
   Na kolejne pytanie: "...jaki wg Ciebie jest ten *nieco wyzszy poziom?" odpowiem mimo, że można wywnioskować to z treści mojej wypowiedzi. Nieco wyższy poziom polega na pisaniu w sposób ogólnie przyjęty jako poprawny w dyskusji publicznej, chociaż niektórzy starają się pisać inaczej, ale jak na razie to tylko jeden kwiatek do kożucha w tym wątku.


No widzisz Dino, sam nie wiem, co z Toba zrobic

Bede kontynuowal, zarzucisz, ze sprowadzam Cie do swojego poziomu (wiec jednak nie taka bzdura). Pytanie czy dasz sie sprowokowac? Nie dam sie sprowokowac, pomyslisz - uciekl z braku argumentow h:

Ehhh.... pojde sie odlac

Przy okazji: To, co Ty nazywasz *wyzszym poziomem*, to po prostu roznica pomiedzy dyskusja, a pospolita klotnia

Dobra rada: odstaw latarke
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
549 Postów
Grzegorz K
(Grzes203)
Wyjadacz
Tak właściwie to o co w tym wątku chodzi????
Czy skoro tutaj odbywa się dyskusja a nie kłótnia to jestem inteligentny ponieważ postanowiłem się tutaj wypocić?? Może chęć znalezienia się w "wyższych sferach" forumowych była natchnieniem do powstania tego tematu??
Tyle niewiadomych za głupi chyba jestem aby to wszystko pojąć
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
Dino napisał:
retier1 napisał:
Dino napisał:
retier1 napisał:
Może i nie w inteligencji jest problem.
Tylko dlaczego ci co tak nonszalandzko używali i używają tego określenia, tylko do podkreślenia tego że ktoś jest gorszy
czy też słabszy w jakikolwiek sposób od niego,ich?
A co za tym idzie,pokazać tym gorszym gdzie jest ich miejsce. Jest to całkiem odwrotne postępowanie w naszej kulturze , niż w skandynawskiej np. Bynajmniej ja tak to widzę.
Tylko skąd się bierze to u nas,cały czas próbuję to zrozumieć i nijak nie wychodzi
A może jednak problem w IQ


   Skandynawowie nie wahają się oceniać postępowania innych, określając bez ogródek i po imieniu idiotyczne zachowania.
   Przykłady zarzucania sobie niskiego IQ, bądź głupoty są dość częste na forum. Zapewne są to ważne argumenty w dyskusji, skoro są używane. Jest to też, sprowadzanie do poziomu idioty, zejście na płaszczyznę wyzwisk i insynuacji, a może ktoś da się sprowokować, nerwy puszczą, czy coś... Obecny wątek jest również tego typu próbą, lecz wykonaną na nieco wyższym poziomie.



Kiepskie założenia , a co za tym idzie - kiepskie wnioski Dino
Prubój dalej
Odnośnie norwegów,też się nie zgadzam.Bynajmniej w moim srodowisku nie widzę tego o czym piszesz


   Nie znam twoich założeń, ale wystarczy przeanalizować treść wątku, może chciałeś dobrze, lecz nie zostałeś właściwie zrozumiany.
   Możliwe, że jest to inne środowisko, co oznacza, że nie możemy generalizować pisząc Norwedzy (bądź Polacy) postępują tak, albo inaczej. Możliwe jest również, że nie robią tego w twojej obecności i nie dyskutują na takie tematy z tobą, z nieznanych mi przyczyn.
   Od chwili przybycia do Norwegii obserwuję, że wśród Norwegów mnie otaczających jest znacznie większy odsetek ludzi logicznie myślących i chętnych do dyskusji na różnorodne, czasem drażliwe tematy, potrafiących skrytykować również i własne postępowanie, niż wśród Polaków z podobnej grupy w Polsce.
   Przy okazji różnic między naszymi obserwacjami, przypomniała mi się rozmowa odbyta jakiś czas temu na temat blokad w pistoletach do tankowania na stacjach benzynowych w Norwegii i w Polsce. Mój rozmówca stwierdził. że w Norge, na większości stacji, blokady są usunięte, a w Polsce prawie się z tym nie spotykał. Ja zaś, wręcz przeciwnie, pochwaliłem dużą ilość stacji w Norwegii za niestosowanie tego pomysłu, umożliwienie mi zablokowania spustu i umycie szyb w trakcie tankowania, co w Polsce, z powodu braku blokad było wykonalne bardzo rzadko. Totalny galimatias, komu wierzyć? Okazuje się, że obaj mają rację, przypadek i osobiste preferencje wyboru stacji zadecydowały o różnicy.



W przeciwieństwie do ciebie,piszę zawsze pod wpływem emocji a nie kalkulacji które maja na celu jakieś konkretne efekty do osiągniecia Może stąd tyle niespójności i idiotyzmów czasami
A ludzka natura jest znana z tego że nie pozwala nam mówić wprost tego co myslimy o drugim człowieku,tym bardziej jeśli łączą go z nami jakieś bliższe kontakty(znajomi,rodzina,przyjaciele)
Zawsze to bezpieczniej powiedzieć za plecami I ani ty,ani ja, nie jesteśmy wcale inni od reszty.Chociaż byśmy się tego zapierali
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
Grzes203 napisał:
Tak właściwie to o co w tym wątku chodzi????
Czy skoro tutaj odbywa się dyskusja a nie kłótnia to jestem inteligentny ponieważ postanowiłem się tutaj wypocić?? Może chęć znalezienia się w "wyższych sferach" forumowych była natchnieniem do powstania tego tematu??
Tyle niewiadomych za głupi chyba jestem aby to wszystko pojąć



Pewnie o to ,co każdemu najbardziej leży
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
retier1 napisał:
Dino napisał:
...


W przeciwieństwie do ciebie,piszę zawsze pod wpływem emocji a nie kalkulacji które maja na celu jakieś konkretne efekty do osiągniecia Może stąd tyle niespójności i idiotyzmów czasami
A ludzka natura jest znana z tego że nie pozwala nam mówić wprost tego co myslimy o drugim człowieku,tym bardziej jeśli łączą go z nami jakieś bliższe kontakty(znajomi,rodzina,przyjaciele)
Zawsze to bezpieczniej powiedzieć za plecami I ani ty,ani ja, nie jesteśmy wcale inni od reszty.Chociaż byśmy się tego zapierali


   Mylisz się co do braku emocji, część moich postów jest pisana pod ich wpływem, ale w tych przypadkach czytam posty przed wysłaniem i koryguję, bądź usuwam ich treść. Każda wiadomość publikowana świadomie przez nas na forum, jest pisana w jakimś konkretnym celu, choćby to był cel znany tylko piszącemu. Nasza Mad psycholog jest tu dobrym przykładem, nie wiadomo o co chodzi, a pani psycholog wyciąga wnioski i pisze artykuły.

"Wpływ emigracji na funkcjonowanie w społeczeństwie oraz konsekwencje psychologiczne"
www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=429

   To nie ludzka natura, to zimna kalkulacja, czasem również strach, nie pozwalają nam mówić wprost tego co myślimy o drugim człowieku. Zwróć uwagę, jak to dzieci trzeba uczyć tego, czego nie wypada mówić, w naturze mają mówienie wprost .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
Dino napisał:
retier1 napisał:
Dino napisał:
...


W przeciwieństwie do ciebie,piszę zawsze pod wpływem emocji a nie kalkulacji które maja na celu jakieś konkretne efekty do osiągniecia Może stąd tyle niespójności i idiotyzmów czasami
A ludzka natura jest znana z tego że nie pozwala nam mówić wprost tego co myslimy o drugim człowieku,tym bardziej jeśli łączą go z nami jakieś bliższe kontakty(znajomi,rodzina,przyjaciele)
Zawsze to bezpieczniej powiedzieć za plecami I ani ty,ani ja, nie jesteśmy wcale inni od reszty.Chociaż byśmy się tego zapierali


   Mylisz się co do braku emocji, część moich postów jest pisana pod ich wpływem, ale w tych przypadkach czytam posty przed wysłaniem i koryguję, bądź usuwam ich treść. Każda wiadomość publikowana świadomie przez nas na forum, jest pisana w jakimś konkretnym celu, choćby to był cel znany tylko piszącemu. Nasza Mad psycholog jest tu dobrym przykładem, nie wiadomo o co chodzi, a pani psycholog wyciąga wnioski i pisze artykuły.

"Wpływ emigracji na funkcjonowanie w społeczeństwie oraz konsekwencje psychologiczne"
www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=429

   To nie ludzka natura, to zimna kalkulacja, czasem również strach, nie pozwalają nam mówić wprost tego co myślimy o drugim człowieku. Zwróć uwagę, jak to dzieci trzeba uczyć tego, czego nie wypada mówić, w naturze mają mówienie wprost .



Widocznie mam jeszcze dużo do zrobienia,odnośnie rozumienia ludzkiej psyche Co do strachu,to całkowicie się zgadzam.Powiedziałbym nawet że strach kieruje naszymi poczynaniami od zarania naszych dziejów,zresztą jak i wszystkimi żywymi formami zycia.Pewnie nic nowego nie odkrywam,chociaż większość i tak to neguje zasłaniając się rozumem który to powinien nami kierować Dobry przykład z dziećmi.Tylko czy w ten sposób nie przygotowujemy je do życia w kłamstwie żeby przetrwały
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak

   Inteligencja:

www.tvn24.pl/0,1653894,0,1,test-latwy--n...ektur,wiadomosc.html

Nie trzeba było znać lektur, trzeba było kupić wiewiórkę .
Niedługo powiedzą, że nie trzeba było umieć czytać, zgroza .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Panowie : ZAMKNIJCIE OCZY :

Kiedy facet traci 99% swojej inteligencji?
- Gdy zostaje wdowcem.

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Widze, ze panowie nie maja poczucia chumoru - posypaly sie minusy ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Moze od tych, ktorzy sa wdowcami.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok