Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Jacy są norwescy nastolatkowie? - Norwegia

3 Posty
lukimtb
(lukimtb)
Wiking
Parę miesięcy temu dowiedziałem się od rodziców, że przeprowadzamy się do Norwegii, a konkretnie do Oslo. Mamy tam zamieszkać już w lipcu-sierpniu. Norweski już się uczę i mam nadzieję, że po przyjeździe będę mógł porozumieć się sprawnie z rówieśnikami. (Mam 15 lat)

Zastanawia mnie jednak jacy są norwescy nastolatkowie, bo w Internecie można znaleźć różne artykuły o Norwegach, ale wydaje mi się, że nastolatkowie to trochę inna bajka. Słyszałem, że nie są tak rozgarnięci jak Polacy. Czy będzie problem z dyskryminacją ze względu na pochodzenie? Norwegowie są tolerancyjni? A może są tacy sami jak Polacy i w sumie nie mam się czego obawiać jeżeli chodzi o znalezienie wspólnego języka?

Kolejne pytanie. W kraju fiordów dzieci idą do szkoły w wieku 6 lat. Więc ja, idąc do 9 klasy będę się uczył z rocznikiem 2003, czy może przeskoczę jakby rok i będę chodził do klasy z moim rocznikiem 2002?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Jan Kowalski
(German)
Nowicjusz
Widać od razu że tego postu nie pisał 15 latek więc...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
lukimtb
(lukimtb)
Wiking
No masz mnie, 15 urodziny dopiero w kwietniu

Bardzo chciałbym wiedzieć czy będę musiał chodzić z rocznikiem 2003, bo do mojego gimnazjum chodzi Włoch, który jest z 2003, ale z racji tego, że u nas szkoła zaczyna się od 7 lat musiał pójść "rok wyżej". Z tego tak jakby wynika, że nie będę ze swoim rocznikiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Jan Kowalski
(German)
Nowicjusz
Roczniki nie są takie ważne w NO tam do liceum chodzą 16 - 25, często przerywają naukę idą do pracy a potem wracają do szkoły.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
lukimtb
(lukimtb)
Wiking
German napisał:
Roczniki nie są takie ważne w NO tam do liceum chodzą 16 - 25, często przerywają naukę idą do pracy a potem wracają do szkoły.

W takim razie nie powinno być chyba problemu z przeniesieniem mnie do klasy wyżej, zwłaszcza że u nas poziom nauczania jest dużo wyższy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Jan Kowalski
(German)
Nowicjusz
Oni tyle nie palą a za to jedzą czy tam ssą ten tytoń do żarcia. Snus tak to się nazywa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Jan Kowalski
(German)
Nowicjusz
Niestety snus jest nawet bardziej szkodliwy od palenia, ma w sobie więcej tytoniu niż by się ktoś spodziewał. Dlatego Szwecja i Norwegia to jedyne kraje w Europie gdzie jest tyle nowotworów języka i przełyku, za to mnie nowotworów płuc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok