Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

wyjazd Dziecka do Polski - Norwegia

44 Posty
Grzes Morales
(igorgrzes)
Nowicjusz
Witam serdecznie : czy ktoś może poinformować mnie czy faktem jest że ja jako obcokrajowiec ( Polak ) mam prawo zabrać dziecko do Polski w ciągu roku szkolnego na okres max. 2 tyg bez podawania przyczyny i zbędnego tłumaczenia się na papierze??? Jeśli ktoś z Was zna strone internetową gdzie jest zawarta taka informacja był bym bardzo wdzięczny o podesłanie takowej strony. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Pierwszy raz o tym slysze. Chyba wszystkie szkoly maja na swoich stronach druki, ktore nalezy wydrukowac, wypelnic i dostarczyc do szkoly, jezeli ma sie zamiar zabrac dziecko na wakacje w ciagu roku szkolnego . Mowa oczywiscie o wolnym w czasie zajec, a nie w czasie ferii jesiennych czy zimowych. A powod moze byc jaki chcesz. Ja np, pisalam - dzieci jada odwiedzic dziadkow. I nawet szkola sama potwierdzala, ze kontakt z dziadkami i rodzina, to wazna sprawa i nigdy nie robili problemow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Grzes Morales
(igorgrzes)
Nowicjusz
My jedziemy wczesniej przezd Swiętami Bożego Narodzenia i uzasdniłem to konieczna wizyta u lekarza, ale szanowna Pani Dyrektor zawsze kręci nosem. Ale jak kolega Syna z klasy wraz z rodziną lecą w ciągu roku szkolengo so Somalii czy gdzieś tam w te rejony na sramadan to nic sie nie dziejeje.................
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
igorgrzes napisał:
My jedziemy wczesniej przezd Swiętami Bożego Narodzenia i uzasdniłem to konieczna wizyta u lekarza, ale szanowna Pani Dyrektor zawsze kręci nosem. Ale jak kolega Syna z klasy wraz z rodziną lecą w ciągu roku szkolengo so Somalii czy gdzieś tam w te rejony na sramadan to nic sie nie dziejeje.................
Bo podales dziwny powod. Wizyta u lekarza? Dziecko jest chore? Jezeli jest chore, to dlaczego nie chodzi do lekarza w Norwegii? To tylko przyklady jak mysli osoba, co czyta takie uzasadnienie wyjazdu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
piotr zaborek
(piter1107)
Wiking
Jeśli dziecko wyjeżdża za granicę w trakcie roku szkolnego musi dostać zgodę z komuny i od wychowawcy
Czyli
Na stronie każdej komuny jest wniosek SØKNADSSKJEMA ELEVPERMISJON
Tam trzeba uzasadnić powód wyjazdu (nie koniecznie musi być prawdziwy),
Komuna albo wyrazi zgodę albo nie na wyjazd
Następnie zawiadamia się wychowawcę o wyjeździe , może być ustnie
Jeśli komuna wyraża zgodę wychowawca daje dziecku plan lekcji na czas nieobecności ,czyli materiał lekcji jaki ma się nauczyć w czasie nieobecności
A ! w podaniu do komuny w 2 rubryce trzeba napisać z sensem jak / w jaki sposób dziecko będzie się uczyć w domu w czasie nieobecności - TO JEST BARDZO WAŻNE
My w taki sposób załatwialiśmy wyjazd do PL w czasie roku szkolnego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
monika mania
(julik.bm)
Wiking
Witam ,wystarczy ze sie zglosi wyjazd dziecka w szkole ,i 1 raz slysze zeby zglaszac do komuny o wyjazd dziecka , a co komune obchodzi wyjazd dziecka ,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
piotr zaborek
(piter1107)
Wiking
Moniko dlatego że dziecko zapisujesz do szkoły w komunie a nie w szkole , tak samo jak z przedszkolem czy ESF (świetlica szkolna)
Szkoła jest państwowa czyli podlega danej komunie i tam mają odpowiedni oddział odpowiedzialny za szkołę
W moim przypadku zgłosiłem w szkole planowany wyjazd a oni << pisz podanie do komuny>>
A komuna może się zgodzić czy nie szkoła niema nic do gadania na temat wyjazdu
Jeżeli by komuna nic nie miała do tego to po co by mieli na swojej stronie ten wniosek o SØKNADSSKJEMA ELEVPERMISJON
2 . sprawa może w innych komunach mają inne procedury bo u nas jest tak
Był przypadek że pojechało dziecko do PL i po powrocie trafiło do innej klasy bo swoją nieobecnością i powrotem zaburzyło by harmonogram nauczania w klasie innym dzieciom
Takie dostali rodzice pismo z KOMUNY
Chore to ale fakt
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Grzes Morales
(igorgrzes)
Nowicjusz
Dziecko ma astmę i alergię. Pani Dyrektor już od dawna wie o tym fakcie oraz o tym że Syn był od małego pod stałą opieką lekarza w Polsce. Uzasadniłem Pani dyrektor że moim zdaniem opieka lekarza , który zna mojego syna od małego jest dobrym i racjonalnym rozwiązaniem....... summa summarum chodzi o 4 dni więc myślę że nie powinna robić kłopotów.?????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Grzes Morales
(igorgrzes)
Nowicjusz
krótko mówiąc : socjalizm i komunizm w 1. MA SA KRA !!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
wladyka
(wladyka)
Wiking
piter1107 napisał:
Moniko dlatego że dziecko zapisujesz do szkoły w komunie a nie w szkole , tak samo jak z przedszkolem czy ESF (świetlica szkolna)
Szkoła jest państwowa czyli podlega danej komunie i tam mają odpowiedni oddział odpowiedzialny za szkołę
W moim przypadku zgłosiłem w szkole planowany wyjazd a oni << pisz podanie do komuny>>
A komuna może się zgodzić czy nie szkoła niema nic do gadania na temat wyjazdu
Jeżeli by komuna nic nie miała do tego to po co by mieli na swojej stronie ten wniosek o SØKNADSSKJEMA ELEVPERMISJON
2 . sprawa może w innych komunach mają inne procedury bo u nas jest tak
Był przypadek że pojechało dziecko do PL i po powrocie trafiło do innej klasy bo swoją nieobecnością i powrotem zaburzyło by harmonogram nauczania w klasie innym dzieciom
Takie dostali rodzice pismo z KOMUNY
Chore to ale fakt


A co to ESF? moze ci sie z z SFO pomylilo.

Do 2 dni opiekunowie informuja nauczyciela meilem lub przez meldingsbok. Od 3 do 10 szkolnych dni do rektora za posrednictwem komunalnej søknadsskjema for elevpermisjon.

Tak wiec komuna udostepnia druk i ma ch.j do zwolnienia ucznia. To robi szkola.



HVORDAN SØKE ELEVPERMISJON UTENOM SKOLERUTA

Kontaktlærer kan innvilge elevpermisjon inntil 2 skoledager.

Rektor kan innvilge elevpermisjonfra 3 til 10 sammenhengende skoledager.

ELEVPERMISJON INNTIL 2 SKOLEDAGER:

Foresatte søker permisjon direkte til kontaktlærer via:

meldingsbok
e-post
ELEVPERMISJON FRA 3 TIL 10 SKOLEDAGER:

Foresatte søker permisjon direkte til skolen (rektor) via:

kommunens elektroniske søknadsskjema for elevpermisjoner:
> Skjema > ”Skole - permisjon fra grunnskoleopplæring”

> Skjema > ”Skole - permisjon fra grunnskoleopplæring”

Rektor kan, i følge Opplæringsloven §2.11, innvilge søknad om elevpermisjon i inntil ti (10) sammenhengende skoledager.
Søknadsfrist for planlagt permisjon er minst tre (3) uker før permisjonen skal begynne.
Det søkes separat for hvert enkelt barn.
Søknad om permisjon skal være forhåndsgodkjent av begge foreldre/foresatte.
Foresatte/søker må oppgi e-post adresse for å få sendt inn det elektroniske skjemaet.
Svar på søknaden sendes fra skolen via e-post til foresattes/søkers oppgitte e-postadresse.
Ved avslag på permisjonssøknad, sendes brev til hjemmet.
Rektors avgjørelse kan påklages skriftlig til Fylkesmannen i Buskerud. Klagen sendes rektor.
Rektor, i samråd med kontaktlærer, behandler permisjonssøknaden.
Opplæringslova §2-11: "Når det er forsvarleg, kan kommunen etter søknad gi den enkelte eleven permisjon i inntil to veker.

Elevar som høyrer til eit trussamfunn utanfor Den norske kyrkja, har etter søknad rett til å vere borte frå skolen dei dagane trussamfunnet deira har helgedag.

Det er eit vilkår for retten at foreldra sørgjer for nødvendig undervisning i permisjonstida, slik at eleven kan følgje med i den allmenne undervisninga etter at permisjonstida er ute."

Opplæringslova §2 – 1, 5. ledd: "Dersom ein elev utan å ha rett til det har fråvære frå den pliktige opplæringa, kan foreldre eller andre som har omsorg for eleven, straffast med bøter dersom fråværet kjem av at dei har handla forsettleg eller aktlaust. Offentleg påtale blir ikkje reist utan når kommunen set fram krav om slik påtale..."
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok