Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Wynajem pokoju lub mieszkania - Norwegia

4 Posty
Maksim G.
(Maksim)
Wiking
Witam wszystkich!
Jestem nowy na tym portalu)) Mam pytanie odnośnie wynajmu mieszkania lub pokoju dla jednej osoby w Norwegii. Czy różnią się koszty w zależności od miasta? Gdzie lepiej wynajmować, w jakich częściach kraju?Czy może ktoś zakwaterować na czas poszukiwania pracy z Polaków)?bo często słyszałem historii o takiej pomocy )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
MaksimGlazkov napisał:
Witam wszystkich!
Jestem nowy na tym portalu)) Mam pytanie odnośnie wynajmu mieszkania lub pokoju dla jednej osoby w Norwegii. Czy różnią się koszty w zależności od miasta? Gdzie lepiej wynajmować, w jakich częściach kraju?Czy może ktoś zakwaterować na czas poszukiwania pracy z Polaków)?bo często słyszałem historii o takiej pomocy )

-----
Z tego co wiem to:
-najlepiej wynajac cale mieszkanie dla wygody, z tarasem
- ceny sa w calej Norwegii takie same, i na wsi i w Oslo, polecam Akker Bryge
- Polacy wrecz tesknia za polskimi przybyszsmi bez pracy i pieniedzy, zeby im pomoc. Generalnie nie dluzej jednak niz pol roku.
Pakuj sie i przyjezdzaj!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
420 Postów

()
Wyjadacz
HeartB napisał:
MaksimGlazkov napisał:
Witam wszystkich!
Jestem nowy na tym portalu)) Mam pytanie odnośnie wynajmu mieszkania lub pokoju dla jednej osoby w Norwegii. Czy różnią się koszty w zależności od miasta? Gdzie lepiej wynajmować, w jakich częściach kraju?Czy może ktoś zakwaterować na czas poszukiwania pracy z Polaków)?bo często słyszałem historii o takiej pomocy )



-----
Z tego co wiem to:
-najlepiej wynajac cale mieszkanie dla wygody, z tarasem
- ceny sa w calej Norwegii takie same, i na wsi i w Oslo, polecam Akker Bryge
- Polacy wrecz tesknia za polskimi przybyszsmi bez pracy i pieniedzy, zeby im pomoc. Generalnie nie dluzej jednak niz pol roku.
Pakuj sie i przyjezdzaj!


Najtaniej to bedzie mial chlopaczyna w dzielnicy przemyslowej - Tjuvholmen sie nada.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Maksim G.
(Maksim)
Wiking
Dzięki za odpowiedz. Czyli co raczej nie rozmawiać tu na takie tematy, może żle ci zrozumiałem? i samemu poszukać pokój za 1,5tys. złoty/ mies. Może wtedy ktoś podpowie ile na start trzeba mniej więcej pieniędzy? Nie planuje jechać do Oslo, bardziej bym wolałem jechać do Tromso,Bergen lub Trondheim. Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi i poświęcony czas.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Maksim G.
(Maksim)
Wiking
Josephvol.2 napisał:
MaksimGlazkov napisał:
Czy może ktoś zakwaterować na czas poszukiwania pracy z Polaków)?bo często słyszałem historii o takiej pomocy )

skoro tak to musisz dużo pić..



Haha))Nie pie dużo )
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Maksim G.
(Maksim)
Wiking
SENTEX napisał:
MaksimGlazkov napisał:
Dzięki za odpowiedz. Czyli co raczej nie rozmawiać tu na takie tematy, może żle ci zrozumiałem? i samemu poszukać pokój za 1,5tys. złoty/ mies. Może wtedy ktoś podpowie ile na start trzeba mniej więcej pieniędzy? Nie planuje jechać do Oslo, bardziej bym wolałem jechać do Tromso,Bergen lub Trondheim. Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi i poświęcony czas.
pokoj za 1.5 tys zlotych mowisz o jakiejs farmie chyba albo glebokiej piwnicy


Dobra, to ile?))) Jedynie co, nie chcę jechać do Oslo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów

(Tomasz J O)
Wiking
Maksim napisał:
SENTEX napisał:
MaksimGlazkov napisał:
Dzięki za odpowiedz. Czyli co raczej nie rozmawiać tu na takie tematy, może żle ci zrozumiałem? i samemu poszukać pokój za 1,5tys. złoty/ mies. Może wtedy ktoś podpowie ile na start trzeba mniej więcej pieniędzy? Nie planuje jechać do Oslo, bardziej bym wolałem jechać do Tromso,Bergen lub Trondheim. Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi i poświęcony czas.
pokoj za 1.5 tys zlotych mowisz o jakiejs farmie chyba albo glebokiej piwnicy


Dobra, to ile?))) Jedynie co, nie chcę jechać do Oslo.

Jak nie kceż jehac du Osla to jo ci pszygarne we Eidsvoll, dam jednego pokoja i kibela i pryrznica, przybytka je shludna ni piwnica.
Ugoszcza ci za DARMOHA i jeszcza nafutruja i okovityo ugoszcza , tylko ino musiasz miec auto, inaksza we norveii to jezdes nikto.
Jo ci wsio pomoga, tylko ze mieh bydzisz tyroł we myjo firma jako mopiasz.
Jako ci pasi do dajta znac we tym tymocie, ni pisz na priwo ino tukej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
merymont
(merymont)
Wiking
Cięzko na tym forum uzyskać normalną odpowiedź, nie wiedziałeś, bo jesteś nowy

Oczywiscie, ze ceny wynajmu różnią się w zaleznosci od lokalizacji, ale co ciekawe najdrozej jest...w Tromso tam jest dużo ludzi i mało mieszkań, bardzo ciężko jest coś znalezc, a jak sie znajdzie to 10 tys koron za pokoj miesieczne.. więc zdecydowanie odradzam. W Oslo wbrew pozorom wcale nie jest najdrozej.
Mieszkam w Trondheim i tutaj jest dużo ofert (ale tez duża konkurencja), pokoj za 3 tys koron mozna znalezc bez problemu. Jeśli masz kase na depozyt (3x czynsz) to raczej gdzieś ktoś Ci wynajmie nawet jak jesteś Polakiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
merymont
(merymont)
Wiking
Aha a od Polaków to radzę sie trzymac jak najdalej i nie liczyc na ich pomoc, bo można się zdziwić

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
merymont napisał:
Aha a od Polaków to radzę sie trzymac jak najdalej i nie liczyc na ich pomoc, bo można się zdziwić


---------------
Każdy rodak w Norwegii jest i będzie witany ciepło i przyjaznie - gołodupcom,chcacym coś wyzebrac na sępa - WARA!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok