Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

4 Posty
LEXIT
(LEXIT)
Wiking
Miałem ten sam problem co ty.,,Doradców'' tu jest wielu.Osobiście udałem się do TOLL-u i babka powiedziała że jeżeli mam rodzinę w Polsce to spokojnie mogę jeździć ( co robię od 6 lat ) autem na polskich blachach.Tylko przy kontroli musisz okazać dokumenty o ile sobie zażyczą tj. akt małżeństwa,wspólny meldunek w Polsce,zezwolenie na prace i meldunek Norge.Wcześniej trzeba było jeszcze bilety wozić ale teraz to trochę ułatwili.Jeśli masz jakieś wątpliwości sam tam podjedź i ci wszystko wytłumaczą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
LEXIT napisał:
Miałem ten sam problem co ty.,,Doradców\'\' tu jest wielu.Osobiście udałem się do TOLL-u
nie wiem, czy wiesz jak cię tam marszałek Piłsudski zwał
ale od 2016 roku TOLL to może po bobrze pogłaskać, ale na pewno to się bilami nie zajmuje
tylko SKATTEETATEN
www.skatteetaten.no/no/Person/bil-og-and...istrert-bil-i-norge/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
mata tu wszystkie jak was zwał Naczelnik Państwa
Du regnes som bosatt i et annet land enn Norge hvis du bor sammen med ektefelle eller barn under 18 år i dette landet, og du besøker dem jevnlig. Det vil si minst en gang i måneden.
kurwy jedne
to znaczy minimum raz w miesiącu
www.skatteetaten.no/no/Person/bil-og-and.../familie-i-utlandet/

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
zaczynata co myślić?
to nie lepi a gorzy bydzie
teraz SKATTEETATEN ma na rozliczeniu od każdego pendlera jego liczbę i kwity pobytu w Polszy
chcesz jeździć na polskiej szpachli to musisz im teraz wysłać przy rozliczeniu
MINIMUM
12 biletow z ŁYZZ AIRA wte i we wewte do żuny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
Eldoraro1 napisał:
a co wam tak przeszkadza ze ten pendler ma tak dobrze?
jak wam zal dupe sciska to tez mozecie zyc na odleglosc, wyslac babe i dzieci do pl i zrobic z siebie pendlera

dla mnie to niech maja, ich wybor ze tak zyja


Tylko czemu Norwedzy oraz inni maja za to placic ?? Statystyczny pendler to osoba miedzy 30 a 50 lat. Najczesciej w zab zadnego jezyka. Mieszka w wynajetym pokoju za 3000 - 4000 NOK, jezdzi polskim autem, ma calosc jedzenia z PL najczesciej konserwy. Nie placi tu za nic bo jesli srednio zaplaci zaliczki na podatek w ciagu roku miedzy 80 000 a 100 000 NOK a dostanie zwrotu 40 000 to my dokladamy za niego we wszystkich aspektach. Juz nie mowie o tych malych kosztach ale np cala jego rodzia leczy sie razem z nim za te kase wiec Norge ma 0 z tego. Gdzie tu jeszcze 3700 oplaty drogowej, 3500 za przedszkole, przeglady norweskiego auta, 3000 za NRK, oplaty komunalne itp .... Nie mow kolego bo nie znasz kosztow zycia tu bo ty tu tylko kase kosisz i wywozisz za granice przez co koniungtura tez slabnie. Juz najbardziej mnie wpienia to ze ze taki pendlerek ma niskie koszty utrzymania te same prawa a nawet wiecej i idze do pracy za 130 NOK/h pracuje nadgodziny za te sama stawke a potem laduje na zasilku dalej za nasze. Jestes w stanie umotywowac zasadnosc tej ulgi mnie czy Norwegom co maja po 100 000 lub 150 000 podatku zaplacone i zwrotu 0 albo doplate ??? Tylko umotywowac kulturalnie bo wyzwisk napewno wiele padnie. Mam nadzieje ze Norge sie obudzi i zlikwiduje te ulge lub ograniczy i w zamian podniesie kwote wolna od podatku wszystkim podatnikom. Popieram pozostawienie zasilku na dzieci ale pendlera nie i nie jezdzij po mnie bo nie wisz nic i nie musisz dziecku tlumaczyc ze na wakacje nie pojedziemy bo tatusiowi nie dali zlecenia bo chcial by za niedziele na budowie mu zaplacono nadgodziny jak norwegowi - pendlerek wyszedl taniej ( nie mowie o sobie - taki przyklad ) ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
LEXIT napisał:
Miałem ten sam problem co ty.,,Doradców\'\' tu jest wielu.Osobiście udałem się do TOLL-u i babka powiedziała że jeżeli mam rodzinę w Polsce to spokojnie mogę jeździć ( co robię od 6 lat ) autem na polskich blachach.Tylko przy kontroli musisz okazać dokumenty o ile sobie zażyczą tj. akt małżeństwa,wspólny meldunek w Polsce,zezwolenie na prace i meldunek Norge.Wcześniej trzeba było jeszcze bilety wozić ale teraz to trochę ułatwili.Jeśli masz jakieś wątpliwości sam tam podjedź i ci wszystko wytłumaczą.

6 lat na polskiej szpachli ..... Gratulacje. Mam nadzieje ze trafisz na ogarnietego policjanta jak moj kolega i przy kontroli udowodnia ci 6 lat jazdy autem np na podstawie bramek i zaplacisz jak podaje przepis oplate drogowa za 6 lat * 3700 + clo + kare albo konfiskate. Ty masz zone w PL a ja slonia kupilem w afryce i to nas obu uprawnia do jazdy na polskich blachach ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Na słonia nie da rady
Krokodyl przejdzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Rafał Kamiński
(VelvetSoul80)
Wiking
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
VelvetSoul80 napisał:
www.skatteetaten.no/en/Person/cars-and-o...ered-vehicle/family/
myślisz, że po angielsku lepiej zrozumieją
'Regularly' means at least once a month.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Rafał Kamiński
(VelvetSoul80)
Wiking
Niektórzy nie rozumieją nawet po polsku. Chodzi o to że trzeba odwiedzać rodzinę raz w miesiącu i nie ważne czy lecisz samolotem, balonem, paralotnią czy jedziesz samochodem albo płyniesz w pław. W innym przypadku trzeba złożyć wniosek o pozwolenie na jazdę samochodem na obcych numerach rejestracyjnych. Od 1 stycznia 2016 zajmuje się tym Skatteetaten.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok